מינוי מפתיע: יו"ר מפלגת העבודה לשעבר אבי גבאי מונה הלילה לתפקיד מנכ"ל סלקום ויחליף את קודמו בתפקיד ניר שטרן שעובר לתפקיד מנכ"ל פז. גבאי גויס לתפקיד על ידי יו"ר החברה עמי אראל, זאת בזכות היכרותם ארוכת השנים מהתקופה בה הראשון כיהן כיו"ר בזק

דירקטוריון סלקום אישר אמש (מצא"ש) את מינויו של יו"ר העבודה לשעבר אבי גבאי למנכ"ל החברה. הוא גויס לתפקיד על ידי יו"ר החברה עמי אראל, זאת בזכות היכרותם ארוכת השנים מהתקופה בה הראשון כיהן כיו"ר בזק. גבאי צפוי לקבל חבילת תגמול שתלויה בהצלחת התפקיד, אליו הוא צפוי להיכנס מיידית.

גבאי יחליף בתפקיד את ניר שטרן, שעזב את החברה בעקבות הקשיים הכלכליים. בסוף השבוע גבאי נסע לארגנטינה להיפגש עם אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה בחברת אי.די.בי – המחזיקה בשליטה על סלקום. בביקורו שוחח על מינויו הקרוב לתפיד המנכ"ל עם אלשטיין וכן עם השותף הזוטר באי.די.בי סאול זאנג.

המינוי של אבי גבאי מפתיע בהיבט של הנכונות שלו לחזור לתפקיד ניהולי, שכן ההערכה הרווחת בשוק הייתה שגבאי ירצה לחזור לשוק העסקי כיו"ר באחת החברות הגדולות במשק, או שיהיה חלק מקבוצת משקיעים שתתמודד על אחת מקבוצות התקשורת. איש לא ציפה שגבאי יסכים לחזור לתפקיד מנכ"ל של חברה ועוד של חברת תקשורת.

עמי אראל, יו"ר הדירקטוריון, הוביל את התמיכה בגבאי, שאותו העביר בזמנו מהאוצר לחברת בזק. במסגרת הדיווח של החברה לבורסה מסר אראל: "אני בטוח שגבאי עם הבנתו המצויינת את שוק התקשורת ומנהיגותו, הוא האדם הנכון בזמן הנכון להוביל את סלקום לבצע את תכנית ההבראה ולחזור לרווחיות. אני רוצה להודות לניר שטרן על שנות שירותו לחברה ומאחל לו הצלחה בפועלו העתידי".

גבאי צפוי לקבל חבילה שמנה של מניות ואופציות במעמד החתימה, כשהמגעים עמו מתנהלים כרגע בעיקר סביב תנאיו הכספיים. עמי אראל, יו"ר דירקטוריון החברה אמר: "אני בטוח שמר גבאי, עם הבנתו המצוינת את שוק התקשורת ומנהיגותו, הוא האדם הנכון בזמן הנכון להוביל את סלקום לבצע את תוכנית ההבראה ולחזור לרווחיות. אני רוצה להודות לניר שטרן על שנות שירותו לחברה. אני מאחל לו הצלחה רבה בפועלו העתידי".

כזכור, גבאי כיהן כמנכ"ל בזק עד 2013, ואחרי שנתיים החל לכהן כשר לאיכות הסביבה מטעם מפלגת 'כולנו'. לאחר פרישתו מכולנו נבחר ליו"ר מפלגת העבודה, אך סיים את הבחירות עם שישה מנדטים בלבד. במהלך נסיונותיו של נתניהו להקים ממשלה קיבל גבאי הצעה להיכנס לממשלתו ולמנוע בחירות חוזרות בתמורה לקבלת תיק האוצר. גבאי סירב, הכנסת פוזרה ונערכו בחירות חוזרות.