שפיר בהצעה חדשה למר"צ: "מוכנה לוותר על המקום השני בשביל איחוד"

אחרי שבועות של נתק פנתה סתיו שפיר ליו"ר המחנה הדמוקרטי ניצן הורוביץ בניסיון לשמור על אחדות הרשימה גם בבחירות הקרובות. חברת הכנסת מוכנה להיות במקום השלישי בתמורה לשריון נציג ערבי במקום השני. גורמים במרצ: "מציעים לה את המקום השישי"
 • "המשפחה הגיעה לפת לחם" גדול הדור במכתב המלצה

  תוכן מקודם

 • מזעזע: נסע לפרנס את משפחתו ונפטר בחו"ל מדום לב

  תוכן מקודם

 • "נקרע לי הלב" הפרמדיק שטיפל ברב פרוש ז"ל

  תוכן מקודם

 • ברוך דיין האמת: הרב ברוך יהושע דים, אב לעשרה ילדים

  תוכן מקודם

הנסיונות לאיחוד בשמאל נמשכים: יו"ר מפלגת התנועה הירוקה ח"כ סתיו שפיר פנתה אמש (מצא"ש) בהצעה חדשה ליו"ר מרצ ח"כ ניצן הורוביץ, לגבי המשך שיתוף הפעולה ביניהם, במסגרת המחנה הדמוקרטי, בהצעה הודיעה שפיר כי היא מוכנה לוותר על המקום השני לחבר כנסת המייצג את החברה הערבית, תוך הזזת שאר הרשימה לאחור במקום אחד, כשהיא תקבל את המקום השלישי ברשימה.

שפיר כתבה להורוביץ כי "כולנו שילמנו מחירים משמעותיים למען הקמת המחנה הדמוקרטי מול חברים וקולגות בפוליטיקה, שלא אהבו את הבחירה שלנו בריצה משותפת. עמדנו בגאווה מאחורי החלטתנו, ובזכותה, צלחו כלל מפלגות השמאל את מערכת הבחירות בהצלחה".

בהצעה שניסחה להמשך השותפות כתבה שפיר כי העקרונות שעליו ההסכם צריך להתבסס הם הנהגה משותפת של מרצ, התנועה הירוקה וישראל דמוקרטית בראשותו של הורוביץ, וקמפיין שיעסוק בנושא המדיני ובחידוש תהליך השלום על בסיס פתרון שתי המדינות. עוד כתבה כי הקמפיין צריך לעסוק גם במאבק למען צדק חברתי וסביבתי, שחרור הפוליטיקה מהדת ולמען שותפות יהודית-ערבית.

בנוסף כתבה שפיר כי "זה לא סוד שעברנו שבוע קשה וסוער, אבל עם כל מה שמתחולל כאן ובאזור בימים האחרונים, אני משוכנעת מתמיד שחייבים לשמור על המחנה הדמוקרטי – ולהגדיל אותו ככל האפשר. בימים הקרובים אני מתכוות לעשות כל מאמץ לשמור על השותפות שלנו, למען העתיד של ישראל ולמנוע תרחיש שבו פירוק המחנה הדמוקרטי יוביל להכחדת אחת ממפלגות השמאל אל מתחת לאחוז החסימה ולהקמת קואליציית חסינות בראשות נתניהו".

גורמים במרצ שצוטטו באתר 'ווינט אמרו בתגובה: "מציעים לסתיו שפיר את המקום השישי במחנה הדמוקרטי". ומנגד בסביבתה של שפיר הגיבו ומסרו: "עד כה לא הוגשה אף הצעה מצד מרצ. סירוב להצעתה הנדיבה הכוללת מספר ויתורים מצד המפלגה הירוקה כבסיס למשא ומתן מעבירה מסר ברור כי פניה של מרצ לפירוק המחנה הדמוקרטי".

כזכור, ח"כ סתיו שפיר שפרשה ממפלגת העבודה תמורת שריון ברשימת המחנה הדמוקרטי הודיעה כי היא תרוץ ברשימה עצמאית לאחר שהמו"מ עם מר"צ להמשך השותפות הגיעה למבוי סתום. בסקר שפורסם בסופ"ש עולה כי כוחה הפוליטי של ח"כ שפיר שווה ל – 0.0%, בעקבות כך שפיר החליטה לנסות מחדש להגיע לאיחוד בשמאל כדי לא לבזבז קולות למפלגות שלא יעברו את אחוז החסימה.

כתבות קשורות

דרעי תוקף את הממשלה: "מדושני עונג שמסתובבים עם כוס יין לבן"
הגאון רבי ראובן אלבז ר"י אור החיים בביקור במעונו של האדמו"ר מצאנז
שמחת החתונה לנין גאב"ד ירושלים • גלריה
מלכות בית רוז'ין: קהל ענק בשבת התאחדות בסאדיגורה
ר"י זוועהיל הגה"צ רבי שמואל דוד גולדמן בביקור אצל האדמו"ר מתולדות יהודה
סיום משניות ככלות השלושים לפטירתו הטראגית של האברך הרב יחזקאל דוב מאנדל ז"ל • גלריה
בתום דרמה בנתב"ג: מטוס עם תקר בגלגל ביצע נחיתת חירום, אין נפגעים
שמחת הבר מצוה לנכד האדמו"ר מקראלי זצ"ל
זעם בקרב החרדים לאחר אישור התקציב: "פגיעה מרושעת בשכבות החלשות"
הִילּוּלָא קַדִּישָׁא • רבי ישעיה יוסף פונטירמולי זצ"ל מחכמי איזמיר
עשרות רבני קרית אתא התאחדו בקובץ תורני של ישיבת חב"ד
אסון מירון: חברי וועדת החקירה הגיעו להר בפעם הראשונה

תגובה אחת

 1. שמאל רשע! משלים אחד עם שונאיהו ויהודי עם ר ו צחו העיקר להפיל את ביבי!???
  ימין ה' עושה חיל. עצת ה' תקום!!!!

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן