פרטים חדשים על המעורבות הישראלית: ישראל ככל הנראה עודכנה כמה ימים לפני חיסולו של מפקד כוח קודס האיראני. היועץ לביטחון לאומי חזר לישראל מיוון כבר ביום חמישי בלילה. נתניהו קיבל עדכונים על המצב כבר בשדה התעופה בטרם נסע לביתו

ישראל ככל הנראה עודכנה מראש על חיסולו של מפקד כוח קודס האיראני קאסם סולימאני, כמה ימים לפני שיצא לפועל – כך דווח ב'ידיעות אחרונות'. רה"מ אמר לגורמים פוליטיים שארה”ב מתכננת מהלך משמעותי נגד איראן, ואף רמז על כך ביום חמישי האחרון, יממה לפני החיסול.

יש להניח שארה"ב עידכנה את ישראל כדי שלא תהיה מופתעת וגם כדי שתיערך לאפשרויות של נקמה איראנית שייתכן שתופנה גם נגד ישראל. אינדקציה לעדכון מראש הייתה חזרתו של היועץ לביטחון לאומי מאיר בן־שבת לישראל כבר ביום חמישי בלילה. ישראל החליטה לשמור על פרופיל נמוך מאוד בכל מה שקשור לחיסול סולימאני.

איתמר אייכנר, שהצטרף לנסיעתו של ראש הממשלה ליוון, דיווח כי חזרתו של נתניהו לארץ נעשתה בבהילות ובלחץ רב, והיה חשש רב שהמטוס ינחת בנתב"ג לאחר כניסת השבת. מי שנשארו ביוון ועשו שם סוף שבוע היו רעיית רה"מ שרה והבן אבנר. פחות משעה לפני כניסת השבת נחת מטוס רה"מ בישראל, ומיד לאחר מכן קיבל נתניהו עדכונים על המצב בשדה התעופה, בטרם נסע לביתו.

נתניהו התייחס טרם המראתו חזרה ארצה לחיסול אמר כי, "כפי שלישראל יש את הזכות להגנה עצמית, לארצות הברית יש את אותה הזכות בדיוק. קאסם סולימאני אחראי למותם של אזרחים אמריקנים וחפים מפשע רבים אחרים, והוא ארגן פעולות התקפיות נוספות. הנשיא טראמפ ראוי לכל ההערכה על שפעל בנחישות, בעוצמה ובמהירות. אנחנו עומדים לחלוטין לצידה של ארצות הברית במאבקה הצודק לביטחון, לשלום ולהגנה עצמית".

כזכור, מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו שוחח אמש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו על חיסולו של קאסם סולימאני. "שוחחנו על החשיבות בהדיפת ההשפעה הרעה של איראן ועל איומיה באזור", כתב פומפאו בטוויטר. "אני תמיד אסיר תודה על התמיכה האיתנה של ישראל במלחמה בטרור. הקשר בין ישראל וארה"ב לא ניתן לניתוק".