מזכ"ל חיזבאללה ספד למפקד כוח קודס ואמר כי, "מדובר בפשע ברור לחלוטין". עוד הוסיף: "יום מותו מסמל את תחילתו של עידן חדש באזור כולו". נסראללה טען כי ארה"ב איימה על בלבנון שישראל תפציץ מתקנים של חיזבאללה אם הם לא יפורקו

מזכ"ל ארגון הטרור חיזבאללה חסן נסראללה אמר היום (ראשון) כי חיסולו של מפקד כוח קודס במשמרות המהפכה, קאסם סולימאני, מהווה "תחילתו של שלב חדש עבור האזור כולו". סולימאני היה בעל ברית קרוב של נסראללה, שנאם כשמאחוריו הופיעו תמונתו ותמונתו של בכיר המיליציות השיעיות בעיראק, אבו מהדי אל-מוהנדס, שנהרג גם כן בתקיפה האמריקנית ביום שישי.

"ישראל ראתה בסולמיאני האיש המסוכן ביותר עבורה מאז הקמתה, בגלל שהוא הקיף את המדינה בטילים", אמר נסראללה. "היא רצתה לחסל אותו בסוריה אבל לא יכלה או לא העיזה. לכן היא פנתה לארה"ב, שעשתה זאת באופן גלוי". נסראללה הוסיף כי סולימאני הגיע לבקר אותו לפני כמה שבועות. "אמרתי לו 'הפנים שלך בעיתונים האמריקניים, הולכים לחסל אותך'. הוא ענה לי 'הלוואי'".

רב המרצחים הלבנוני האשים תקף את הנשיא טראמפ, "אין שום שאלה – הנשיא האמריקני טראמפ הוא זה שנתן את פקודת החיסול. ניסו לחסל את סולימאני בעבר מספר פעמים, אבל נכשלו. ארה"ב לא תיתן לאף מדינה באזור להתפתח אלא אם כן תהיה משרתת שלה. הנשיא האמריקני מנסה להפוך את עיראק למדינת חסות. תבוסת דאע"ש הראתה את הפנים האמיתיות של ארה"ב- רק רוצה לנצל את עיראק, ולא באה כדי להביס את דאע"ש".

"האיראנים יגיבו, זה עניין שלהם", אמר נסראללה. "אבל זה לא אומר שציר ההתנגדות לא יגיב גם הוא. איראן לא מבקשת דבר מפלגי ההתנגדות, כל אחד יחליט בעצמו על תגובה ראויה לחיסול". "טראמפ יודע שמלחמה עם איראן היא הרתפקאה מסוכנת", המשיך. "הרמטכ"ל הישראלי מבין מה אני אומר. הם הבינו שמדובר בפגיעה בנקודה המרכזית בציר ההתנגדות – בסולימאני. טראמפ וההנהגה האמריקנית רצו לייצר מציאות חדשה באזור. אנחנו לא רוצים לתקוף אותם, אבל הם התחילו את המלחמה".

"האויב שלנו יכול לכל היותר להרוג אותנו – אבל אנחנו מקווים יותר מכול למות כשהידים", אמר נסראללה. "כשאנחנו מנצחים – אנחנו מנצחים, וגם כאשר אנחנו מתים כשהידים – אנחנו מנצחים. יום שישי הוא יום ניצחון הדם של ההתנגדות באזור". נסראללה טען בנאומו כי הדיפלומט האמריקני דיוויד סטארפילד איים על בכירים בלבנון שישראל תפציץ מתקנים של חיזבאללה במדינה, אם הם לא יפורקו. לדבריו, סטארפילד אף איים בהטלת סנקציות על לבנון.

מזכ"ל חיזבאללה תקף עוד את נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ: "כשהוא מביט על שלוש השנים שעברו מאז מונה לנשיא מה הוא רואה? כשל אחר כשל. אין לו מה להציג לעם האמריקני בנושא של מדיניות חוץ לפני הבחירות, בייחוד באזור שלנו". לדבריו, "טראמפ יודע כי מלחמה עם איראן היא הרפתקאה מסוכנת. הוא וההנהגה האמריקנית רצו לייצר מציאות חדשה באזור. אנחנו לא רוצים לתקוף אותם, אבל הם התחילו את המלחמה".