צילומים: פלאש 90

בכחול לבן מתכוונים לשבור ימינה; הצעות לפרץ תמורת איחוד עם מר"צ

דיווח: כחול לבן החליטה להדגיש בקמפיין שלא תקים ממשלה עם הערבים • במקביל, ניסיונות לאיחוד בשמאל: "אם תתאחד עם מרצ תהיה המועמד לנשיאות וגם תיחשב במשא המתן הקואליציוני כשישה מנדטים - לא משנה כמה תשיג", הבטיחו בכחול לבן לפרץ
 • לא סתם ברכה זו גזירה לכל דבר ועניין

  תוכן מקודם

 • ברוך דיין האמת: הרב ברוך יהושע דים, אב לעשרה ילדים

  תוכן מקודם

 • 31 יתומים נישאים בחודש תמוז

  תוכן מקודם

 • הכנות אחרונות למופע 'חבורת תריג בין הזמנים 2'

  תוכן מקודם

מפלגת כחול לבן מסמנת כיוון חדש ומתכוונת לשובר ימינה, במטרה להביא קולות מגוש הימין בסבב השלישי של הבחירות – כך דווח ב'חדשות 13'. על פי הדיווח של רביב דרוקר, מחקר מקיף שביצעה המפלגה העלה כי ביכולתה למשוך קולות נוספים מהימין. סיבה נוספת להחלטה לשבור ימינה היא להימנע משתיית קולות מפלגות השמאל, מחשש שאחת מהן לא תעבור את אחוז החסימה.

בעקבות כך החליטה צמרת המפלגה כבר עכשיו לשלול כל אפשרות של הקמת ממשלת מיעוט בתמיכת הרשימה המשותפת. בנוסף, שינוי הכיוון יכלול גם הצגת כמה עמדות בנושא מדיניות חוץ. בכירים במפלגה אמרו כי לא שללו במסגרת המו"מ הקואליציוני סיפוח של בקעת הירדן. לדבריהם, הייתה נכונות לשמוע על כך, בתנאי שבכירי מערכת הביטחון יתדרכו את גנץ לפני כן.

במחנה הדמוקרטי לא אהבו את הדיווח ממנו הסיקו כי, "כחול לבן לא ילכו לממשלת שמאל-מרכז", ומסר כי, "כחול לבן צריכים להפנים – או שיילכו לממשלת שמאל או שיילכו לאופוזיציה: ״כדאי שכחול לבן יפנימו שהם יילכו לממשלת שמאל-מרכז או לאופוזיציה. משפחת הפשע בליכוד לא מתכוונת להפקיר את ראש המאפייה ואנחנו ממש לא מתכוונים לתת יד לממשלת ימין. גנץ הגיע הזמן שתכריע. הגיע הזמן לשמאל ישראלי חזק".

בתוך כך, ב'כאן חדשות' דווח כי בכחול לבן מוכנים להבטיח למפלגות העבודה-גשר והמחנה הדמוקרטי ייצוג ממשלתי לפי 11 מנדטים, מספרם אחרי הבחירות האחרונות, בתמורה לאיחוד המפלגות – כך לפי גורמים ב'כחול לבן'. "העבודה תקבל תפקידים על בסיס מנדטים שיש לה בכנסת הנוכחית והמחנה הדמוקרטי לפי חמישה, לא משנה כמה תביא הרשימה המאוחדת הזו פועל", הסבירו.

לדברי הגורמים בכחול לבן, ללא איחוד שכזה אחת משתי הרשימות עלולה ליפול אל מתחת לאחוז החסימה, מה שיבטיח לנתניהו ניצחון בבחירות. במפלגות השמאל-מרכז יש ביקורת חריפה על יו"ר העבודה-גשר עמיר פרץ על סירובו לקיים דיאלוג של ממש על חיבורים בין העבודה למרצ, גם ח"כ איציק שמולי, מראשי העבודה שתומך באיחוד, מצוי בנתק מפרץ מאז הוועידה של המפלגה שהתקיימה לפני כשבועיים, שממנה נעדר.

ב'חדשות 12' דווח הערב כי בשמאל מופעל לחץ כבד על פרץ להתאחד, לא מעט איומים נשלחים לעמיר פרץ, שאין גורם אחד מהשמאל שלא דופק על דלתו ואמר: "ההיסטוריה לא תסלח לך אם אחת הרשימות לא תעבור את אחוז החסימה". בכירים בכחול לבן שולחים הצעות לא רשמיות לפרץ: "אם תתאחד עם מרצ אתה תהיה המועמד לנשיאות". בסביבת פרץ מבהירים: הבטחות כאלה רק מרתיעות אותו.

כתבות קשורות

אסון מירון: חברי וועדת החקירה הגיע להר בפעם הראשונה
שלומי ברנשטיין, יואלי קליין ושעיה גרוס שרים: "משכני"
שרולי ברונכר מארח את ישי לפידות: לב שמח • צפו
נתניהו: "הממשלה מעלה מיסים כדי לתת 50 מיליארד ש"ח למנסור עבאס"
דרעי: "בנט רוצה להקים מדינת כל אזרחיה; איבדנו את הדמוקרטיה"
רוב הציבור: בנט מכר את אידיאולוגיית הימין כדי להיות ראש ממשלה
סמוטריץ: "זה תקציב שמשקף סולם עדיפויות ערכי חילוני שמאלני"
קטין ערבי זיהה יהודי יוצא מבית כנסת, רדף אחריו ודקר אותו עם סכין
אירוע חמור: אזרח גנב ניידת שחנתה ממונעת ליד תחנת משטרה
ליצמן תוקף: "התקציב כולל גזירות רעב במסווה של רפורמות כלכליות"
גזירות התקציב: הטלת מסים חדשים, גל התייקרויות וביטול הנחות / פרשנות
מתיחות בשייח ג'ארח: ערבי פרץ לבית של יהודי ונורה ברגלו

4 תגובות

 1. מה הפירוש לשבור ימינה? האם הכוונה היא שלכחול לבן אין אג'נדה ולא מעניין אותם אם הם ימין אן שמאל העיקר לשלוט? או שהכוונה זהם יעבדו על הציבור הימני ואח"כ ינהלו ממשלת שמאל?
  שאלה קשה ונוקבת!!!

 2. איזה ימינה.
  עבודה ,מרץ הם השמאל הקיצוני הכי מטורף הם עשו את הסכם אוסלו הארור.
  הערבים פחות שמאלנים מהקיצוניים האלה שמגוביים על ידי השופטים.

 3. מר עמיר פרץ תתעשת לא ניסלח לך על התעקשותך והפרת הבטחתך לשים את האגו בצד.מה שמניע אותך זה רק אגו. אתה בעקשנותך ממליך את ביבי

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן