צילומים: פלאש 90

בכחול לבן מתכוונים לשבור ימינה; הצעות לפרץ תמורת איחוד עם מר"צ

דיווח: כחול לבן החליטה להדגיש בקמפיין שלא תקים ממשלה עם הערבים • במקביל, ניסיונות לאיחוד בשמאל: "אם תתאחד עם מרצ תהיה המועמד לנשיאות וגם תיחשב במשא המתן הקואליציוני כשישה מנדטים - לא משנה כמה תשיג", הבטיחו בכחול לבן לפרץ

מפלגת כחול לבן מסמנת כיוון חדש ומתכוונת לשובר ימינה, במטרה להביא קולות מגוש הימין בסבב השלישי של הבחירות – כך דווח ב'חדשות 13'. על פי הדיווח של רביב דרוקר, מחקר מקיף שביצעה המפלגה העלה כי ביכולתה למשוך קולות נוספים מהימין. סיבה נוספת להחלטה לשבור ימינה היא להימנע משתיית קולות מפלגות השמאל, מחשש שאחת מהן לא תעבור את אחוז החסימה.

בעקבות כך החליטה צמרת המפלגה כבר עכשיו לשלול כל אפשרות של הקמת ממשלת מיעוט בתמיכת הרשימה המשותפת. בנוסף, שינוי הכיוון יכלול גם הצגת כמה עמדות בנושא מדיניות חוץ. בכירים במפלגה אמרו כי לא שללו במסגרת המו"מ הקואליציוני סיפוח של בקעת הירדן. לדבריהם, הייתה נכונות לשמוע על כך, בתנאי שבכירי מערכת הביטחון יתדרכו את גנץ לפני כן.

במחנה הדמוקרטי לא אהבו את הדיווח ממנו הסיקו כי, "כחול לבן לא ילכו לממשלת שמאל-מרכז", ומסר כי, "כחול לבן צריכים להפנים – או שיילכו לממשלת שמאל או שיילכו לאופוזיציה: ״כדאי שכחול לבן יפנימו שהם יילכו לממשלת שמאל-מרכז או לאופוזיציה. משפחת הפשע בליכוד לא מתכוונת להפקיר את ראש המאפייה ואנחנו ממש לא מתכוונים לתת יד לממשלת ימין. גנץ הגיע הזמן שתכריע. הגיע הזמן לשמאל ישראלי חזק".

בתוך כך, ב'כאן חדשות' דווח כי בכחול לבן מוכנים להבטיח למפלגות העבודה-גשר והמחנה הדמוקרטי ייצוג ממשלתי לפי 11 מנדטים, מספרם אחרי הבחירות האחרונות, בתמורה לאיחוד המפלגות – כך לפי גורמים ב'כחול לבן'. "העבודה תקבל תפקידים על בסיס מנדטים שיש לה בכנסת הנוכחית והמחנה הדמוקרטי לפי חמישה, לא משנה כמה תביא הרשימה המאוחדת הזו פועל", הסבירו.

לדברי הגורמים בכחול לבן, ללא איחוד שכזה אחת משתי הרשימות עלולה ליפול אל מתחת לאחוז החסימה, מה שיבטיח לנתניהו ניצחון בבחירות. במפלגות השמאל-מרכז יש ביקורת חריפה על יו"ר העבודה-גשר עמיר פרץ על סירובו לקיים דיאלוג של ממש על חיבורים בין העבודה למרצ, גם ח"כ איציק שמולי, מראשי העבודה שתומך באיחוד, מצוי בנתק מפרץ מאז הוועידה של המפלגה שהתקיימה לפני כשבועיים, שממנה נעדר.

ב'חדשות 12' דווח הערב כי בשמאל מופעל לחץ כבד על פרץ להתאחד, לא מעט איומים נשלחים לעמיר פרץ, שאין גורם אחד מהשמאל שלא דופק על דלתו ואמר: "ההיסטוריה לא תסלח לך אם אחת הרשימות לא תעבור את אחוז החסימה". בכירים בכחול לבן שולחים הצעות לא רשמיות לפרץ: "אם תתאחד עם מרצ אתה תהיה המועמד לנשיאות". בסביבת פרץ מבהירים: הבטחות כאלה רק מרתיעות אותו.

4 תגובות

מה הפירוש לשבור ימינה? האם הכוונה היא שלכחול לבן אין אג'נדה ולא מעניין אותם אם הם ימין אן שמאל העיקר לשלוט? או שהכוונה זהם יעבדו על הציבור הימני ואח"כ ינהלו ממשלת שמאל?
שאלה קשה ונוקבת!!!

די נראה שאף גוש לא יגיע ל61 מנדטים בקצב הזה.

איזה ימינה.
עבודה ,מרץ הם השמאל הקיצוני הכי מטורף הם עשו את הסכם אוסלו הארור.
הערבים פחות שמאלנים מהקיצוניים האלה שמגוביים על ידי השופטים.

מר עמיר פרץ תתעשת לא ניסלח לך על התעקשותך והפרת הבטחתך לשים את האגו בצד.מה שמניע אותך זה רק אגו. אתה בעקשנותך ממליך את ביבי

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן