בחלק האחרון של הלווית הענק של רב המרצחים: 35 בני אדם נמחצו היום למוות ו-48 נפצעו במהלך הלווייתו של מפקד כוח קודס, קאסם סולימאני, בעיר הולדתו כרמאן, לאחר שמסיבה לא ברורה פרצה מנוסה המונית. בעקבות זאת נדחתה קבורתו של סולימאני

40 בני אדם נמחצו למוות בהלווייתו של מפקד כוח קודס במשמרות המפכה, קאסם סולימאני – כך דיווחה היום (שלישי) הטלוויזיה האיראנית הרשמית. בסרטונים שהועלו לרשת נראים משתתפים שרועים על הקרקע ללא רוח חיים, בזמן שאחרים צועקים ומנסים לסייע להם. עוד 213 אנשים נוספים נפצעו במהלך המהומה.

מאות אלפים משתתפים בלוויה של מפקד כוח קודס, בעיר הולדתו כרמאן שבאיראן, שם ייקבר סולימאני שחוסל בתקיפה אמריקנית ביום שישי. בעקבות האירועים, קבורתו של סולימאני נדחתה. רבים מהמתאבלים הגיעו לבושים שחור, מניפים דגלי איראן ועיראק וצועקים מוות לאמריקה. חלקם אף נשאו שלטים שעליהם נכתב "מוות לישראל", חלקם נושאים תמונות של סולימאני, שמוגדר שם "גיבור לאומי".

סולימאני חוסל ביום שישי בבגדד, ומשם גופתו הועברה לכרמאן במסע הלוויה. השיא של המסע היה אתמול בטהרן, בירת איראן, שם התקבצו במהלך היום לא פחות מ-7 מיליון מיליוני בני אדם שהגיעו להביע את אבלם. את התפילה הוביל אתמול האייתוללה והמנהיג הראשון של איראן עלי חמינאי, אשר בשלב מסוים החל לבכות.

קודם לכן הבוקר נאם בטקס ההלוויה מפקד משמרות המהפכה חוסיין סלאמי ואיים על ארצות הברית, וברמיזה ברורה גם על ישראל: "ננקום בעוצמה את מותו של סולימאני. החיסול הוא תחילת הסוף של הנוכחות האמריקנית באזור. סולימאני שם את הישות הציונית תחת מצור של אש". לאחר מכן איים: "יש לנו רצון נחוש ואנחנו נשמיד כל מקום שארה"ב אוהבת ומגינה עליו, והם מבינים למה אני מתכוון". ההמונים צעקו בתגובה "מוות לישראל".

בתוך כך, הפרלמט האיראני אישר הבוקר חוק בחקיקת בזק שנועד לחזק את יכולותיו של כוח קודס האיראני כדי שיוכל להגיב על חיסולו של קאסם סולימאני. יושב ראש הפרלמנט האיראני, עלי לאריג'אני, אמר כי האיזור נכנס לתקופה חדשה בעקבות חיסול סולימאני ולא יחזור עוד למצב שהיה לפני כן.