סגן הרמטכ"ל לשעבר ירוץ גם בבחירות הבאות במסגרת רשימת 'המחנה הדמוקרטי' מטעם "סיעת הבחירה הדמוקרטית". יו"ר מר"צ קרא למפלגת 'העבודה' להתאחד, והתעלם מ'התנועה הירוקה': "רק חיבור גדול בשמאל יוכל להביא לסילוק נתניהו"

סגן הרמטכ"ל לשעבר, האלוף (במיל') ח"כ יאיר גולן ירוץ גם בבחירות הבאות במסגרת רשימת 'המחנה הדמוקרטי' ויקבל את המקום השלישי ברשימה – כך הודיעו הערב במפלגת מר"צ. גולן הצטרף לחיבור בבחירות האחרונות כחלק מהאיחוד שהוביל ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק שבסופו של דבר הוצב רק במקום העשירי. על פי הודעת הצדדים, גולן ירוץ מטעם "סיעת הבחירה הדמוקרטית"

יו"ר מר"צ ח"כ ניצן הורוביץ אמר כי, "זהו מעמד משמח וחשוב מאוד. הייתי הראשון בבחירות הקודמות שהוביל מהלך משמעותי לאיחוד השמאל, ועכשיו אנחנו עושים צעד נוסף. בבחירות האלו אנחנו מחדשים את הברית של המחנה הדמוקרטי. יחד עם חברי, חבר הכנסת יאיר גולן, סגן הרמטכ"ל לשעבר, אדם משכמו ומעלה, לוחם אמיתי לשלום ולצדק".

הורביץ קרא לחיבור למפלגת העבודה אך התעלם בדבריו מחברת האיחוד לשעבר ח"כ סתיו שפיר שפרשה והקימה את "התנועה הירוקה": "ברגע הזה אני פונה במיוחד לידידי יו"ר מפלגת העבודה עמיר פרץ לבוא איתנו לחיבור כדי לאחד את השמאל בבחירות האלה. רק חיבור גדול בשמאל יוכל להביא להקמת ממשלת מרכז שמאל ולסילוקו של בנימין נתניהו".

ח"כ גולן הוסיף כי, "הגיע הזמן להחליף במדינת ישראל את השילוב הרע והמבאיש של חרדה ויוהרה אישית בתקווה ובגאווה לאומית. אנחנו מתחילים בצעד ראשון, צעד אמיץ וחשוב. ניתן ביוזמה מדינית ביטחונית להסדיר את המצב בעזה ולהגיע לביטחון לתושבי הדרום. אפשר בעזרת יוזמה מדינית ביטחונית להגיע להתקדמות בזירה הפלסטינית בכללה. זה הדבר החשוב והמהותי ביותר למדינת ישראל. המהלך הזה יכול לייצר שותפויות אזוריות ובריתות חזקות שיחזקו את מדינת ישראל".