נשיא ארצות הברית שוחח בטלפון עם ראש הממשלה. הבית הלבן: "השיחה עסקה סוגיות ביליטרליות ואזוריות קריטיות". מקורות ישראלים צוטטו: השיחה הייתה עקבות הנאום של הנשיא טראמפ בעניין איראן. לשכת רה"מ: "לא מתייחסים לשיחות"

הבית הלבן הודיע כי נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ וראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו שוחחו בטלפון אתמול (רביעי) אודות "סוגיות ביליטרליות ואזוריות קריטיות". הודעת הבית הלבן לא כללה פרטים נוספים אודות תוכן השיחה. מקורות ישראלים צוטטו ב'חדשות 12' מספרים כי השיחה הייתה עקבות הנאום של הנשיא טראמפ בעניין איראן. אך בלשכת ראש הממשלה סרבו באופן חריג לאשר את קיום השיחה ומסרו כי "לא מתייחסים לשיחות גם אם היו וגם אם לא".

נתניהו התייחס אתמול לחיסול קאסם סולימאני ואמר כי, "אני מברך את הנשיא טראמפ על שפעל במהירות, באומץ לב ובנחישות נגד אותו ארכי-טרוריסט, שהיה האדריכל והמנוע מאחורי קמפיין הטבח והטרור של איראן ברחבי המזרח התיכון והעולם. את מה שאני אומר כאן בגלוי ואת מה שאמרתי בימים האחרונים חושבים מנהיגים רבים במזרח התיכון. חשוב מאוד לומר שישראל ניצבת לחלוטין לצדה של ארה"ב. ושוב אני מבקש לומר את מה שאמרתי פעמים רבות, ואני חוזר על כך היום – וזה חשוב במיוחד היום: לאמריקה אין ידידה טובה יותר מישראל ולישראל אין ידידה טובה יותר מארה"ב של אמריקה".

מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו שוחח בתחילת השבוע עם נתניהו. "שוחחנו על החשיבות בהדיפת ההשפעה הרעה של איראן ועל איומיה באזור", כתב פומפאו בטוויטר. "אני תמיד אסיר תודה על התמיכה האיתנה של ישראל במלחמה בטרור. הקשר בין ישראל וארה"ב לא ניתן לניתוק".

כזכור, ארצות הברית פרסמה השבוע אזהרה לאזרחיה השוהים בישראל בעקבות חשש לתגובה על חיסולו של מנהיג כוח קודס האיראני קאסם סולימאני ו"מתיחות מוגברת במזרח התיכון". ההודעה מתייחסת באופן ספציפי לירי טילים ללא אזהרה, וכוללת הנחיות התגוננות בעת השמעת התרעת צבע אדום והתנהלות במרחבים מוגנים.

אמש, אחרי התקיפה האיראנית הזכירו במשמרות המהפכה בהודעת לקיחת האחריות את ישראל ומסרו כי, "אנחנו לא רואים בשום אופן כי הישות הציונית נפרדת מהממשל האמריקני בפשעים הללו, ואנחנו מזהירים את השטן הגדול מפני כל פעולה או מבצע מצידו. הם ייענו בתגובה יותר מוחצת ויותר כואבת". בהודעה "הזהירו" את ארצות הברית ואת בעלות בריתה באזור שלא להגיב על מתקפת הטילים ואיימו גם על ישראל.