בכיר במשמרות המהפכה הבטיח ש"נקמה עוצמתית יותר תגיע בקרוב", על חיסול סלוימאני. מחליפו של סולימאני אמר כי "המתקפות על מטרות אמריקניות באזור תביא בסופו של דבר להברחת האמריקנים". דיווח: בארה"ב קיבלו התראה 3 שעות לפני התקיפה האיראנית

בכיר במשמרות המהפכה התייחס היום (חמישי) למטח הטילים שנורו לעבר שני בסיסים של צבא ארה"ב וכוחות הקואליציה בעיראק, אתמול לפנות בוקר והזהיר מפני תקיפה גדולה יותר שתגיע בקרוב. "נקמה עוצמתית יותר תגיע בקרוב", אמר הבכיר האיראני עבדאללה ארגהי. בדברים שאמר לסוכנות הידיעות האיראנית תסנים הבהיר כי איראן תנקוט בפעולת נקמה נוספת ו"עוצמתית יותר" על חיסול מפקד כוח קודס קאסם סולימאני.

"כוח קודס עליו פיקד סולימאני הוא הזרוע החזקה של המשטר והוא ינחית על אויבנו נקמה קשה, קשה יותר מירי הטילים", אמר ארגהי. בתוך כך, גם איראן הרשמית מקשיחה עמדות. שגריר איראן באו"ם הגיב הלילה לנאומו של נשיא ארה"ב טראמפ אמש, שבו הכריז כי ארצו תטיל סנקציות חדשות על משמרות המהפכה – והכריז כי "תם העידן שבו מדינות נכנעו לתוקפנות האיראנית". השגריר כינה את דבריו של טראמפ "בלתי יאומנים".

מפקד כוח קודס במשמרות המהפכה אסמאעיל קאא'ני, מחליפו של קאסם סולימאני, אמר היום כי "המתקפות על מטרות אמריקניות באזור תביא בסופו של דבר להברחת האמריקנים". סגן ראש משמרות המהפכה אמר לסוכנות הידיעות כי מתקפת הטילים שבוצעה לעבר יעדים אמריקניים הפגינה את כוחה הצבאי של טהראן: "מתקפת הטילים הוכיחה שלאיראן כוח צבאי אדיר שלארצות הברית אין דרך להתגונן מפניו".

כזכור, עשרות טילי קרקע-קרקע נורו בלילה שבין שלישי לרביעי לעבר בסיס חיל האוויר עין אל אסד שבמערב עיראק, המאוכלס בכוחות צבאיים אמריקנים. עוד דווח כי נשמע פיצוץ בסמוך לבסיס צבאי המאוכלס בצבא ארצות הברית באירביל, בירת החבל הכורדי העצמאי בעיראק. לראשונה קיבלה איראן אחריות על המעשה וגם גורמים רשמיים בארצות הברית אישרו את דבר התקיפות.

ה'ניו יורק טיימס' דיווח הבוקר כי סוכנויות המודיעין של ארצות הברית גילו כבר שעות לפני המתקפה האיראנית על בסיסים אמריקניים בעיראק שטהרן עומדת לשגר לעברם טילים – והספיקו להזהיר את הכוחות האמריקניים. ההודעה התקבלה בסביבות השעה 14:00 שעון וושינגטון, ושלוש שעות אחר כך נפלו הטילים הראשונים על בסיס עין אל-אסד, שבו יש כ-1,000 חיילים אמריקנים.