צילום: Miriam Alster/Flash90

דיווח: עמיר פרץ אינו שולל איחוד עם מפלגת מרצ

לקראת איחוד בשמאל? לאחר שדחף לאיחוד עם 'כחול לבן', עמיר פרץ אינו שולל כעת איחוד עם מרצ ומאפשר הקמת ערוץ שיחות בלתי רשמי בין שתי המפלגות. מקורבים ליו"ר העבודה ויו"ר המחנה הדמוקרטי נפגשו כדי לבדוק האם ניתן לפתוח מו"מ רשמי לאיחוד בין שתי המפלגות
 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

יו"ר מפלגת העבודה-גשר ח"כ עמיר פרץ, שדחף לאיחוד עם כחול לבן, אינו שולל כעת איחוד עם מרצ והוא מאפשר הקמת ערוץ שיחות בלתי רשמי בין שתי המפלגות. מקורבים של פרץ ויו"ר המחנה הדמוקרטי ח"כ ניצן הורוביץ נפגשו ושוחחו כדי לבדוק אם ניתן לפתוח מו"מ רשמי לאיחוד בין שתי המפלגות. במקביל החליט יו"ר מרצ ח"כ ניצן הורוביץ לדחות את ישיבת ועידת מרצ שתוכננה להיערך בשבוע הבא בכדי לאפשר לוועידת המפלגה לאשר איחוד כזה אם אכן ייצא לפועל.

על פי הדיווח שפורסם בווינט פרץ צפוי לזמן את הח"כים של העבודה-גשר לישיבת סיעה נוספת בתחילת השבוע כדי לדון באפשרות לאיחוד עם מרצ. לכל הפגישות הוזמנה גם מספר 2 בעבודה-גשר, ח"כ אורלי לוי-אבקסיס. גורם בסיעה סיפר, כי יו"ר המפלגה פרץ אמר להם: "נצטרך לקבל החלטות אם ללכת לאיחוד או ללכת לבד".

ח"כ עמר בר-לב אמר כי קיימת דילמה גדולה אם להסתכן בכך שמרצ לא תעבור את אחוז החסימה או להסכים לאיחוד שלא יגדיל את מספר המנדטים של מפלגות השמאל. "יש סיכון שבאיחוד כזה נגמור עם שישה מנדטים ובסוף מאזן הגושים לא ישתנה וגנץ יילך על ממשלת אחדות עם הליכוד ברוטציה עם ביבי", אמר בר-לב. "מצד שני, יש גם סיכון שמרצ לא תעבור את אחוז החסימה ואז הגוש יקטן. יש התלבטות אמיתית בין שני תסריטים שבכל אחד מהם ישנו סיכון".

כעת במפלגת העבודה גובר הלחץ על פרץ להוביל לחיבור עם מרצ. המפלגה צפויה לקבל ביום ראשון את הסקר האחרון לפני סגירת הרשימות, והוא זה שיכריע האם לקדם את האיחוד בין המפלגות.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן