שר האוצר ושר החוץ האמריקנים הודיעו על סנקציות חדשות נגד בכירים איראניים ונגד מפעלים של המשטר: "הסנקציות האמריקנית פוגעות בלבה של מערכת הביטחון האיראנית". נתניהו: "מברך את הנשיא טראמפ על מנהיגותו ועל החלטתו"

שר האוצר האמריקני סטיבן מנוצ'ין ושר החוץ האמריקני מייק פומפאו הודיעו כי ארצות הברית הטילה סנקציות על בכירים איראניים וכן על מיפעלים של המשטרה, בתגובה למתקפת הטילים האיראנית על בסיסים בעיראק שבהם מוצבים כוחות אמריקניים. בהצהרה משותפת בבית הלבן אמר מנוצ'ין כי הסנקציות יוטלו על מקורבים למשטר האייתוללות המעורבים ב"ערעור" היציבות במזרח התיכון וכן במתקפת הטילים בליל רביעי האחרון.

בין הבכירים נמצאים יו"ר המועצה העליונה לביטחון לאומי עלי שמחאני, סגן הרמטכ"ל האיראני מוחמד רזה אשטיאני ומפקד הבאסיג' (מיליציה איראנית) גולאמרזה סולימאני, ומקורבים נוספים למנהיג הרוחני עלי חמינאי, בשל מעורבותם במתקפות האחרונות. כמו כן, יוטלו עיצומים על 17 מפעלים בתחום המתכת, הברזל, הבניה והטקסטיל. מנוצ'ין אמר כי העיצומים החדשים יגרמו לאיראן נזק של מיליארדי דולרים.

פומפאו הבהיר בהצהרה המשותפת כי לא היה לו ספק לרגע שהאיראנים התכוונו להרוג אמריקנים והסנקציות הנוספות שמוטלות על המשטר כעת, הן "תגובה ראויה לכך". הוא הדגיש כי "חיי אמריקנים היו בסכנה". השר פומפאו הדגיש כי "הסנקציות האמריקנית פוגעות בלבה של מערכת הביטחון האיראנית". לדבריו, לוושינגטון היה מידע על תכנית איראנית לפגוע בשגרירויות אמריקניות.

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה להצהרה על הטלת הסנקציות כי "ראש הממשלה בנימין נתניהו מברך את הנשיא טראמפ על מנהיגותו ועל החלטתו להטיל סנקציות נוספות נגד משטר הטרור באיראן, שמדכא את העם האיראני ומאיים על שלום העולם כולו".

כזכור, ב'כאן חדשות' דווח כי שלוש המעצמות האירופיות החתומות על הסכם הגרעין צפויות להחליט על צעדי עונשין של ממש נגד איראן, בעקבות הודעתה בשבוע שעבר כי היא אינה מחויבת עוד להסכם וכי תעשיר אורניום כרצונה. לפי הדיווח, בפגישה שתתקיים עוד השבוע, יבחנו שרי החוץ של צרפת, בריטניה וגרמניה כמה דרכי תגובה אפשריות ולא יסתפקו בגינוי בלבד כפי שהיה בהפרות קודמות מצד איראן.