נשיא ארצות הברית חשף כי "היעד ככל הנראה הייתה השגרירות בבגדד, אני יכול לחשוף שהיו ארבע שגרירויות סך הכול". פומפאו: "סולימאני תיכנן פעולה רחבה נגד אינטרסים אמריקניים, בין היתר נגד שגרירויות - חייהם של אמריקנים היו בסכנה"

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ חשף כי העילה שהביאה לחיסול מפקד משמרות המהפכה קאסם סולימאני היא ניסיון איראני לפגוע בארבע שגרירויות אמריקניות ברחבי העולם. בראיון ל'פוקס ניוז' אמר כי איראן פעלה ותכננה לפגע בשגרירות ארצות הברית בבגדד, במקביל לניסיונות נוספים לפגוע שגרירויות אמריקניות נוספות "היעד ככל הנראה הייתה השגרירות בבגדד, אני יכול לחשוף שהיו ארבע שגרירויות סך הכול", אמר טראמפ.

מזכיר המדינה מייק פומפאו התייחס לדברים במהלך מסיבת עיתונאים בו הכריז יחד עם שר האוצר על הסנקציות הנוספות שיוטלו על איראן ואמר כי לארה"ב היה מידע קונקרטי על כוונה של איראן לפגוע ביעדים אמריקניים, בהם גם שגרירויות. "סולימאני תיכנן פעולה רחבה נגד אינטרסים אמריקניים, בין היתר נגד שגרירויות". פומפאו סירב לציין היכן ומתי היה אמור "האיום המיידי" מצד סולימאני להתרחש, אך הוסיף כי "חייהם של אמריקנים היו בסכנה".

בתוך כך, עיתון וושינגטון פוסט דיווח כי ביום שבו חיסל צבא ארצות הברית את מפקד כוח קודס קאסם סולימאני, נכשל הצבא האמריקני בניסיון לחסל בכיר אחר במשמרות המהפכה, עבדל רזא שהלאי, מפקד של כוח קודס בתימן. לפי ארבעה גורמים הבקיאים בפרטים, הכוחות אמריקניים ביצעו מבצע סודי נגד חלאי, שלא הסתיימה במותו. בדיווח לא נאמר מדוע נכשלה הפעולה.

גורמים בצבא האמריקני שמוצבים בתימן, בה מתרחשת מלחמת אזרחים שגרמה למשבר ההומניטרי הגדול בעולם, סיפרו לעיתון כי מבצע החיסול שכשל' מוגדר ברמת סיווג גבוהה וסירבו לשתף פרטים ממנו. עם זאת, הגורמים סיפרו כי ארצות הברית עקבה אחר שני מבצעי החיסול שהתרחשו באותו יום וכי התכנון היה להכריז על שני החיסולים ביחד, אם שניהם היו מתבצעים בהצלחה.

"אם היינו הורגים אותו, היינו מתרברבים על כך באותו הלילה", אמר בכיר אמריקני. גורם נוסף הוסיף כי שתי הפעולות אושרו בערך באותו הזמן וארצות הברית לא חשפה את המשימה נגד שחלאי כי היא לא עברה כמתוכנן. לדבריו, המפקד עשוי להיות מטרה לתקיפה בעתיד, למרות ששתי המדינות אותתו על רצונן להפסיק את ההסלמה באזור.