מארק ישראל סאלם / POOL     

נתניהו: "איראן שיקרה על הפלת המטוס כמו ששיקרה על הגרעין" • צפו

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בפתח ישיבת הממשלה להפלת המטוס האוקראיני באיראן: "איראן שיקרה. כמו שהם שיקרו על הסכם הגרעין, עכשיו הם משקרים על המטוס האוקראיני. הם ידעו מהתחלה שהם הפילו אותו, אבל הם שיקרו בכוונה".


צילום: עטרה גרמן, סרוגים

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה השבועית להפלת המטוס האוקראיני ואמר: "איראן שיקרה. כמו שהם שיקרו על הסכם הגרעין, עכשיו הם משקרים על המטוס האוקראיני, הם ידעו מהתחלה שהם הפילו אותו, הם ידעו שזה לא היה בכוונה, אבל הם שיקרו בכוונה. זה בניגוד לאיך שמדינה צריכה להתנהג".

נתניהו הוסיף: "איראן לא רק מדכאה את עמה ומרכזת הטרור במזרח התיכון, היא גם גרמה למותם של 176 בני אדם. אחר כך הסתירה ושיקרה לקהילה הבינלאומית. אנו שולחים תנחומים למשפחות הנספים, ואני מציין גם את אומץ ליבם של המפגינים – מגיע להם חופש"

בנוסף התייחס ראש הממשלה נתניהו להטלת הסנקציות של ארצות הברית על בכירים איראניים וכן על מפעלים של המשטר, ואמר:"אני מברך את הנשיא טראמפ שהטיל סנקציות חדשות על המשטר הזה, ואני חייב להגיד שזה נעשה בסמיכות ובהחלטה של איראן להאיץ את השערת האורניום".

כזכור, הצבא האיראני הודיע באופן רשמי כי המטוס האוקראיני שנפל בשטח המדינה הופל בשוגג, בעקבות מה שהם כינו "טעות אנוש". זאת, לאחר שבימים האחרונים מאז התרסקות המטוס, בה נהרגו 176 בני אדם, בטהראן הכחישו את הטענות כלפיהם וטענו כי המטוס התרסק בעקבות תקלה. צבא איראן הודיע כי יערוך שינויים יסודיים בנהליו המבצעיים, וכי האחראים ל"טעות" יעברו לטיפול מערכת המשפט של הצבא.

נשיא איראן, חסן רוחאני, הביע צער עמוק על "הטעות הנוראה שהביאה להפלת המטוס", והוסיף כי בתחקיר האירוע בקרב כוחות הביטחון עלה כי המטוס נפגע מטילי נ"מ, "שגרמו למותם של 176 נוסעים חפים מפשע". רוחאני אמר כי החוקרים ימשיכו לבדוק את נסיבות "הטעות הבלתי-נסלחת", כדבריו. "מחשבותיי ותפילותיי עם משפחות הנספים", הוסיף הנשיא האיראני.

באוקראינה לא התרשמו מהדברים וככל הנראה חוששים מהמשך הטיוח. "אנו מצפים לערובות מאיראן על נכונותה לחקירה מלאה ופתוחה, להביא את האחראים לדין, להשיב גופות המתים, לשלם פיצויים, ולהתנצל באופן רשמי בערוצים דיפלומטיים", אמר נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי. גם חברת התעופה "אוקראינה אירליינס" שהפעילה את הטיסה מתחו ביקורת קשה ביותר על איראן.

בעקבות הודאת איראן יצאו היום אלפי בני אדם להפגין בטהרן נגד המנהיג העליון של הרפובליקה האסלאמית, עלי חמינאי. המוחים קראו לחמינאי לפרוש ומתפקידו וצעקו "מוות לדיקטטור, מוות לשקרנים". כוחות הביטחון ניסו לפזר את המפגינים באמצעות גז מדמיע. המפגינים צעקו: "משמרות המהפכה הם בושה, לכו מהמדינה". "משמרות המהפכה הביאו חרפה על המדינה שלנו", צעקו המפגינים.

3 תגובות

אם יש לנתניהו בעיה עם איראן אז שיטפל בה כמו קודמיו בכור הגרעיני בעיראק ובסוריה ולא יהפוך אותה לקמפיין בחירות נדוש.

כמה מטומטמים האיראנים האלו. גם כשהם מנסים כאילו לנקום, מתפקשש להם. יושב בשמיים ישחק. לבנו על ההרוגים החפים מפשע

שימו לב לשיחה של משה כחלון עם זה שלידו
הוא מפוחד מממממה ??????????

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן