בעקבות עתירת הליכוד לבג"צ נגד היועץ המשפטי לכנסת: עו"ד איל ינון הודיע כי הוא דוחה לשעה 16:00 את פרסום חוות דעתו לגבי סמכותו של יו"ר הכנסת למנוע את כקיום דיוני החסינות. אדלשטיין יכנס מסיבת עיתונאים בשעה 17:00 ויודיע על החלטתו

בעקבות העתירה לבג"צ: היועץ המשפטי לכנסת עו"ד איל ינון הודיע היום (ראשון) לבית המשפט כי למרות העובדה שהעותרים לא ביקשו צו ביניים נגד פרסום חוות הדעת, הרי שלמען הזהירות הוא מעדכן מראש את בית המשפט כי בכוונתו לפרסם את חוות דעתו בשעה 16:00.

בעתירה הדגיש ינון כי "היה ידוע היטב לעותרים, כוונתו לפרסם היום בשעות הבוקר חוות דעת מטעמו, לבקשת יו"ר הכנסת, בנושא היקף שיקול הדעת של יו"ר הכנסת בבואו להחליט בבקשה לכינוס הוועדה המסדרת לשקם הקמת ועדות קבועות ובשאלת סמכות יו"ר הכנסת לכנס את מליאת הכנסת בנושא האמור".

נוכח הודעת היועץ המשפטי של הכנסת על דחיית מתן חוות דעתו, מסיבת העיתונאים של יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין תידחה ותתקיים בשעה 17:00, שם יודיע על החלטתו בנושא, לאחר שישמע את חוות הדעת שיגיש היועמ"ש.

כזכור, תנועת הליכוד וח"כ מיקי זוהר הגישו הבוקר עתירה דחופה לבג"ץ נגד היועץ המשפטי של הכנסת, עו"ד איל ינון, שבה נטען כי הוא "מצוי בניגוד עניינים חמור". זאת, עוד לפני שפורסמה חוות הדעת של ינון, שעל פי ההערכות ייכתב בה כי יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין צריך לאפשר הקמת ועדת כנסת שתדון בבקשת החסינות של ראש הממשלה בנימין נתניהו מפני העמדה לדין.

עורכי הדין של הליכוד מסבירים בעתירה כי : "היועץ המשפטי לכנסת ובת זוגו חתמו על הסדרי ניגוד עניינים, לפיהם היועץ המשפטי לכנסת לא יטפל בעניינים בהם מטפלת בת זוגו".

בליכוד מאשימים את ינון כי,"היועץ המשפטי לכנסת פועל למרבה הצער בניגוד גמור להסדר ניגוד העניינים עליו הוא חתום ובניגוד גמור להסדר ניגוד העניינים עליו חתומה בת זוגו, וזאת בניגוד גמור לדין ובאופן המערער את אמון הציבור במוסד החשוב של היעוץ המשפטי לכנסת".

עוד מוסיף זוהר בעתירה: "גם לגופו של ענין, אין שום מקום להקים לאחר שהכנסת התפזרה וזמן קצר לפני הבחירות, וועדת כנסת שתדון בעניינו של המשיב 6 (בנימין נתניהו) ,משום שהדבר מנוגד לחוק יסוד השפיטה, מנוגד לנוהג ארוך שנים, מנוגד לחוות דעת קודמת של המשיב (היועמ"ש לכנסת) ומסיבות נוספות".

אחרי שאישר להקים את הוועדה שתדון בחסינות של ראש הממשלה בנימין נתניהו, היועץ המשפטי לכנסת עו"ד איל ינון יפרסם היום את חוות דעתו המשפטית בשאלה האם ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין יש סמכות למנוע את הקמת הוועדה. ההערכה בכנסת היא כי ינון יקבע שלאדלשטיין אין כזו, ובעקבות זאת, הוועדה תוקם והדיון בחסינות נתניהו יחל בימים הקרובים.