Hadas Parush/Flash90

לקראת איחוד? עמיר פרץ הודיע על הקמת צוות מו"מ שינהל את המגעים עם מרצ

עמיר פרץ, הודיע היום בעת ישיבת הנהלת המפלגה, על הקמתו של צוות משא ומתן שינהל את מגעים עם מרצ, לקראת אפשרות של איחוד טכני בין המפלגות לקראת הבחירות הקרובות. כזכור בשבוע האחרון דווח כי פרץ החליט על הקמת ערוץ שיחות בין מפלגתו למפלגת מרצ
 • "אמא, מאיפה יהיה לנו אוכל בסוף הצום?"

  תוכן מקודם

 • איך עושים כל־כך הרבה כסף מסטארט־אפ?

  תוכן מקודם

 • מדוע עדיף רכישה שתירשם בטאבו לקיום מצוות שמיטה?

  תוכן מקודם

 • קיום מצוות שמיטה בהידור: לא שכירות. לא שותפות. בעלות אמיתית!

  תוכן מקודם

יו"ר העבודה-גשר חה"כ עמיר פרץ, הודיע היום (ראשון), בעת ישיבת הנהלת המפלגה, על הקמת צוות משא ומתן שינהל את מגעים עם מרצ, לקראת אפשרות של איחוד טכני בין המפלגות לקראת הבחירות הקרובות.

מטעמו נמסר כי: "יו”ר העבודה-גשר ח”כ עמיר פרץ הציג בפני הנהלת מפלגת העבודה את הצעתו לפתוח במו”מ עם מרצ. חברי צוות המו”מ יהיו השר לשעבר אופיר פז פינס ומזכ”ל המפלגה עו”ד ערן חרמוני. במידה ויושג הסכם, הוא יובא לאישור ועידת המפלגה בישיבתה ביום שלישי הקרוב".

מוקדם יותר היום דווח ב'חדשות 12' כי מקורבים ליו"ר מפלגת העבודה-גשר טוענים שעמיר פרץ החליט להסכים לאיחוד עם מפלגת מרצ בראשות ניצן הורוביץ. על פי אותם מקורבים מפלגת העבודה-גשר תדרוש את שבעת המקומות הראשונים בעשירייה.

על פי הדיווח המשמעות של דרישת מפלגת העבודה-גשר היא שמרצ ישארו עם 2 מקומות בלבד בעשירייה הראשונה – לא כולל יאיר גולן. ההערכה היא שהקרבות יהיו על הנציג הרביעי של מרצ ברשימה המאוחדת, ועל השאלה האם ישובץ במקום ה-10 או ה-11.

ח"כ עמר בר-לב ממפלגת 'העבודה' הודיע אמש שהוא תומך בהקמת "גוש טכני" בין העבודה-גשר ומרצ: "ההחלטה לא הייתה קלה לאור החשש שלי, שעדיין קיים, שהחיבור עם מרצ יסתיים קרוב יותר ל-6 מנדטים מאשר ל-11 שיש לנו ביחד עתה ושכחול-לבן 'לא תספור' אותנו אחרי הבחירות הבאות, בדיוק כפי שלא ספרה אותנו עד כה, ועלולה אפילו להקים ממשלת ימין עם ליברמן, בנט והליכוד, עם או בלי נתניהו. מצד שני, קיימת הסכנה שמרצ לא תעבור את אחוז החסימה ושהאחריות לכך תופל עלינו".

"הרוח בקרב מצביעי מפלגת העבודה שבחרו בנו עד כה, אותה בחנתי בימים האחרונים גם במספר קבוצות מיקוד בקרב מגזר ותיק של בוחרי העבודה, קוראת לחיבור טכני עם מרצ. לכן בכדי לא ליפול לאותו משפט מפורסם הנאמר לא פעם על גנרלים בצבא המתכוננים למלחמה הבאה בשיטות אותן ישמו בקודמת, המאבק הוא כרגע על עמדותיו החברתיות והמדיניות של השמאל הישראלי ולכן חשוב, למרות חששותי, שנהיה ביחד 11 מנדטים ויותר", אמר בר-לב ב'חדשות 12'.

כזכור, בשבוע האחרון יו"ר מפלגת העבודה-גשר ח"כ עמיר פרץ, שדחף לאיחוד עם כחול לבן החליט לא לשלול איחוד עם מרצ והוא אפשר הקמת ערוץ שיחות בלתי רשמי בין שתי המפלגות. מקורבים של פרץ ויו"ר המחנה הדמוקרטי ח"כ ניצן הורוביץ נפגשו ושוחחו כדי לבדוק אם ניתן לפתוח מו"מ רשמי לאיחוד בין שתי המפלגות. במקביל החליט יו"ר מרצ ח"כ ניצן הורוביץ לדחות את ישיבת ועידת מרצ שתוכננה להיערך בשבוע הבא בכדי לאפשר לוועידת המפלגה לאשר איחוד כזה אם אכן ייצא לפועל.

Share on email
שתפו במייל

כתבות קשורות

מְחַדֵּשׁ חֳדָשִׁים • קידוש לבנה בחצה"ק נדבורנה
בניין בחדרה פונה מדייריו; מפגעים ניסו לחצות מרצועת עזה • סיכום חדשות השבת
העיתון האמריקני חושף פרטים דרמטיים על חיסול ראש תכנית הגרעין האיראני
ראש הישיבה מרן הגרמ"צ ברגמן בערב ומוצאי יום הקדוש • גלריה
טוֹבִים מְאוֹרוֹת • קידוש לבנה בחצה"ק קאמארנא בני ברק
הפרשן הבכיר חושף: נתניהו נפגש עם גנץ והציע לו שוב את ראשות הממשלה
שׁוּבוּ לָכֶם לְאָהֳלֵיכֶם • הגרי"מ מורגנשטרן בהבדלה
לאחר דיון סוער: מומחי ה-FDA אישרו את מתן החיסון השלישי לבני 65 ומעלה‎‎ בלבד
הַמַּבְדִיל בֵּין קֹדֶשׁ לְחוֹל • האדמו"ר מנדבורנה ירושלים בהבדלה
מוצאי יום הכיפורים בחצה"ק ראחמיסטריווקא • גלריה
תיעוד: מוצאי יום כיפור אצל הגרב"צ מוצפי
חיפושים נרחבים: בן 30 נעדר לאחר שנכנס למים בחוף לא מוכרז בכנרת
פנינים לפרשת השבוע • הרב יוסף חיים אוהב ציון
פרשת האזינו • המגיד הירושלמי רבי אשר דרוק • צפו
מוצאי יום הכיפורים אצל הראשון לציון הגר"י יוסף שליט"א
מתגרה במערב: צפון קוריאה שיגרה טיל בליסטי מרכבת • צפו בניסוי
השבת מציינים 'שבת יארצייט' של ה'תפארת מרדכי' מפיטסבורג זצ"ל
האזינו: 'חדשות JDN' וגאולה FM במשדר שינעים לכם את ההכנות לשבת

המיוחדים

חדש באתר

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו