הנהלת 'אגודת ישראל' אישרו מחדש את הסכם הריצה המשותפת עם דגל התורה. ליצמן: "מודאגים מהמשך תקציבי הישיבות - סומכים על גפני שיפעל". פרוש: "המשימה שלנו לסחוף את ההמונים ולהביא את ההכרעה". טסלר: "לא יכולים להיות שאננים"

‏חברי הכנסת של 'אגודת ישראל' ובכירי המפלגה התכנסו היום בבית התנועה בבני ברק לישיבת הנהלה כחלק מההיערכות לבחירות ובין היתר אישרו מחדש את הסכם הריצה המשותפת עם דגל התורה. בעקבות ששתי הכנסות האחרונות לא פעלו, הוסכם עם אגודת ישראל כי ההסכם יישאר בדומה לבחירות לכנסת ה-21 לפיה אגודת ישראל תקבל את המקום הראשון ודגל התורה תקבל את המקום הראשון בבחירות לכנסת ה-24.

שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן פתח את הישיבה בדברים לזכרו של יו"ר החינוך העצמאי שהלך אמש לעולמו: "הרב אברהם יוסף ליזרזון זצ"ל יחסר לנו. הוא לא נח ולא שקט. רבים צריכים לבקש סליחתו. הוא ניהל מערכות ציבוריות וגם לקח ללב כי זה בער בו". בדבריו התייחס להשתה נגד המגזר החרדי ואמר כי, "ההסתה נגד החרדים עולה ומתגברת ככל שהבחירות חוזרות על עצמן. דמנו הותר ברבים ויש תחרות מי יכול להכפיש את החרדים יותר, וליברמן בראשם".

על חידוש ההסכם אמר כי, "אנו ממשיכים בהסכם האחדות עם דגל התורה. יחד ניאבק על קדשי ישראל, השבת הציבורית שמתחללת רח”ל. במאמץ גדול אפשר להגדיל את אחוזי ההצבעה שלנו". עוד הוסיף כי, "אנו מודאגים מהמשך תקציבי הישיבות בעידן ממשלות המעבר והבחירות החוזרות. אנו סומכים על ח"כ משה גפני ואני יודע שהוא פועל לכך שהדבר לא ייפגע". לסיום עדכן כי, "הרב אייכלר מרגיש טוב ומחר ישוחרר מבית חולים בעז"ה".

סגן השר ח"כ מאיר פרוש אמר בישיבה כי, "הבחירות הקרובות יהיו בבחינת עד שיבוא הכתוב השלישי ויכריע ביניהם. אנו לא נרתעים ולא מתעייפים. בכל הכוחות נפעל להגדיל את הנציגות האגודאית והחרדית. לא מתאר לעצמי מה יקרה אם לא נשמור על כוחנו. רק בימים האלה אנו נאבקים על הדברים החשובים לנו ואין לנו פריבילגיה לוותר. המשימה שלנו לסחוף את ההמונים ולהביא את ההכרעה בעז״ה".

ח"כ יעקב טסלר אמר בישיבה כי "הבחירות החוזרות ונשנות היא גזירה משמיים. בשונה ממפלגות אחרות אנו לא יכולים להיות שאננים ורדומים, שכן כל אחד מרגיש את המערכה הקשה וההסתה היומיומית נגדנו. נגד רבנים ונגד קדשי ישראל. הגענו למצב של קיבעון וחוסר יכולת לפעול למען האזרחים, יש כאלו מפלגות שלהם המצב הפוליטי הקיים – טוב עבורם וכל העיסוק שלהם זה פולטיקה קטנה, גם כשיש כנסת וממשלה הם לא עושים דבר וחצי דבר למען האזרחים, אבל אצלינו המצב בדיוק הפוך וכל מטרתינו הוא לפעול למען האזרחים".