איחוד בשמאל: העבודה-גשר ומר"צ חתמו על ריצה משותפת בבחירות הקרובות

איחוד בשמאל: מפלגת העבודה - גשר ומר"צ הודיעו הבוקר על ריצה משותפת בבחירות הקרובות תחת הפתק "אמת". מר"צ קיבלה 4 מקומות ברשימה, ניצן הורביץ במקום השלישי. מי שככל הנראה נותרה בחוץ, היא יו"ר המפלגה הירוקה סתיו שפיר

מפלגת העבודה – גשר בראשות ח"כ עמיר פרץ, הודיעה הבוקר (שני) על ריצה משותפת יחד עם מפלגת מר"צ בראשות ח"כ ניצן הורביץ, במהלך הלילה נערכו פגישות בין שני הצדדים לקידום האיחוד שיציל את המפלגות מהתרסקות מתחת לאחוז החסימה.

פגישת הסיכום נערכה בביתו של יו"ר העבודה עמיר פרץ בשדרות, שם הכריזו השניים על התמודדות משותפת היסטורית של מפלגותיהם העבודה – גשר – מרצ, בבחירות הקרובות. "מדובר במהלך המשמעותי של בחירות 2020 שיבטיח את היכולת להקים ממשלת שינוי ותקווה לאחר הבחירות", נמסר מהמפלגה.

עוד נמסר: "פרץ והורוביץ מתכוונים לתת דגש על בשורת האיחוד המשמעותי ועל התקווה לשינוי פוליטי שיהיה הלב החברתי והמצפן המדיני של הממשלה הבאה לאחר סיום עידן נתניהו". ע"פ הסיכום בין המפלגות, הרשימות ירוצו בבחירות תחת פתק משותף באותיות "אמת" (העבודה).בתוך כך, היום בשעה 17:00 אחה"צ יכנסו השניים מסיבת עיתונאים ובה יתנו הצהרה לתקשורת.

ע"פ ההסכם בראשות הרשימה המאוחדת יעמוד ח"כ עמיר פרץ, במקום השני ח"כ אורלי לוי אבוקסיס, את המקום השלישי יקבל ח"כ ניצן הורביץ, מקום רביעי ח"כ תמר זנדברג, את המקום החמישי ח"כ איציק שמולי, במקום השישי ח"כ מירב מיכאלי, במקום השביעי יאיר גולן, במקום השמיני אילן גילאון, במקום התשיעי עומר בר לב, ובמקום העשירי רוויטל סוויד. מי שככל הנראה נותרה בחוץ, היא סתיו שפיר, חברת מפלגת העבודה לשעבר ויו"ר המפלגה הירוקה.

צוותי המו"מ מטעם מפלגת העבודה: השר לשעבר, אופיר פינס-פז ומזכ״ל מפלגת העבודה, ערן חרמוני ומטעם מפלגת מרצ: תומר רזניק, מזכ״ל מרצ ודרור מורג.
הצוותים יסיימו בקרוב את גיבוש ניסוחי ההסכם הסופיים, יחד עם הנספחים כדי להכינם לחתימת באי הכח ומורשי החתימה.

ח״כ אילן גילאון ממר"צ אמר בתגובה לאיחוד: "מברך את חבריי ושותפיי לדרך- ניצן, עמיר ואורלי. אני כבר הרבה זמן דוחף לשותפות הזו, שמציתה את להבת התקווה לחברה צודקת ולמדינה מתוקנת שואפת שלום. הציונות, הסוציאליזם ואחוות העמים, שוב על המפה, ובגדול".

ח״כ איציק שמולי: "זה איחוד של שינוי ותקווה. אני מברך את ראשי שתי המפלגות שגילו אחריות רבה והגיעו להסכם דרמטי וחשוב הלילה. זו החלטה לא פשוטה אבל מפוכחת ומתחייבת מהמציאות ואני שמח שיוזמתי נענתה והתקבלה במלואה. המהלך מנטרל באופן מוחלט את הסכנה שבאובדן 150 אלף קולות שרוצים שינוי ומסירת השלטון לנתניהו לקדנציית בלהות. לכן, הליכה בנפרד היתה בגדר הימור מסוכן ומיותר על גורל הבחירות וגם על הסיכוי לנצח בבחירות וטוב שנמנע. יש לנו רשימה מצוינת וזהות ברורה ומכאן אנחנו צועדים קדימה יחד למשימה החשובה של מהפך במדינה".

חברת הכנסת מרב מיכאלי: "‏הבטחנו לעשות כל מה שנדרש כדי להחליף את שלטון הימין המסוכן של נתניהו וזה מה שאנחנו עושות. ריצה משותפת של השמאל הציוני, העבודה-גשר ומרצ, תציל את מדינת ישראל ותשמור עליה כמדינה ציונית ודמוקרטית של העם היהודי – עכשיו עם הפנים קדימה נרוץ בכל הכח יחד אל הניצחון".

3 תגובות

מכם ילמדו ויעשו
להשאיר את האגו בחוץ.

על זה נאמר אמת ממרץ תצמח

זה ההבדל בין הימין לשמאל –
אחריות ושכל.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו