אספר. צילום: מזכירות המדינה של ארה"ב

שר ההגנה האמריקני הביך את טראמפ: "לא ראיתי מידע על ארבע שגרירויות"

מארק אספר סתר את הדברים שאמר הנשיא כי סולימאני חוסל משום שזמם לפגוע בארבע שגרירויות אמריקאיות ואמר כי הוא לא נתקל בשום מידע מודיעיני על התוכנית לפגוע בשגרירויות. בהמשך הסתייג והעריך שמתקפות כאלו תוכננו, למרות שלא ראה מידע

 • "אבא, תחזור!" מראות קשים בבית האבלים של משפחת יעקובזון.

  תוכן מקודם

 • השכנים בחירם: מדובר בטרגדיה מתגלגלת שחייבים לעצור

  תוכן מקודם

 • מזעזע: הספיק להתפלל במניין ונפטר במוצאי החג

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

מבוכה לממשל טראמפ: שר ההגנה של ארצות הברית מארק אספר סתר את דברי נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, לפיה ההחלטה לחסל את מפקד כוח קודס האיראני, קאסם סולימאני, התקבלה בעקבות התרעה על כוונה איראנית לפגוע בארבע שגרירויות: "אני לא ראיתי מידע על ארבע שגרירויות", הודה. "אבל מה שאני אומר זה שאני שותף לעמדה של הנשיא שהציפייה היתה שהם כנראה ישימו למטרה את השגרירויות שלנו", אמר אספר בראיון ל-CBS.

מנגד, בראיון ל-CNN מוקדם יותר דווקא הסכים עם טראמפ: "מה שהנשיא אמר ביחס לארבע השגרירויות זה גם מה שאני מאמין", והוסיף כי "הנשיא אמר כי ככל הנראה המתקפה הייתה מכוונת לשגרירויות באזור". במקביל, היועץ לביטחון לאומי של הבעית הלבן רוברט אובריאן סתר גם הוא את דברי טראמפ: "תראה, זה תמיד קשה, אפילו עם המודיעין האיכותי שיש לנו, לדעת בדיוק מה המטרות. ידענו שיש איומים על מתקנים אמריקניים, אבל עכשיו אם מדובר בבסיסים, שגרירויות – אתה יודע שזה תמיד קשה עד שהמתקפה אכן מתרחשת", אמר בראיון ל'פוקס ניוז'.

כזכור, נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ טען בסוף השבוע האחרון כי העילה שהביאה לחיסול מפקד משמרות המהפכה קאסם סולימאני היא ניסיון איראני לפגוע בארבע שגרירויות אמריקניות ברחבי העולם. בראיון ל'פוקס ניוז' אמר כי איראן פעלה ותכננה לפגע בשגרירות ארצות הברית בבגדד, במקביל לניסיונות נוספים לפגוע שגרירויות אמריקניות נוספות "היעד ככל הנראה הייתה השגרירות בבגדד, אני יכול לחשוף שהיו ארבע שגרירויות סך הכול", אמר טראמפ.

מזכיר המדינה מייק פומפאו התייחס לדברים במהלך מסיבת עיתונאים בו הכריז יחד עם שר האוצר על הסנקציות הנוספות שיוטלו על איראן ואמר כי לארה"ב היה מידע קונקרטי על כוונה של איראן לפגוע ביעדים אמריקניים, בהם גם שגרירויות. "סולימאני תיכנן פעולה רחבה נגד אינטרסים אמריקניים, בין היתר נגד שגרירויות". פומפאו סירב לציין היכן ומתי היה אמור "האיום המיידי" מצד סולימאני להתרחש, אך הוסיף כי "חייהם של אמריקנים היו בסכנה".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell