שפיר על האיחוד בשמאל: "בימים הקרובים אחליט לאן מועדות פנינו"

יו"ר התנועה הירוקה בתגובה לאיחוד של העבודה ומרצ: "האיחוד הגדול אמור להיות איחוד של שינוי ושל תקווה. חיבור שמבוסס על הערכים המשותפים, ועל הנכונות להילחם עבורם, כדי לשים את המחנה שלנו שוב על המפה. אסור שהחיבור הזה יהפוך לוויתור"
 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

יו"ר המפלגה הירוקה ח"כ סתיו שפיר שנותרה מחוץ לאיחוד בין מפלגת העבודה ומר"צ אמרה כי, "בוקר לא פשוט. בשנים האחרונות פעלתי מבוקר עד ערב למען איחוד גדול בשמאל. אבל האיחוד הגדול אמור להיות איחוד של שינוי ושל תקווה. חיבור שמבוסס על הערכים המשותפים, ועל הנכונות להילחם עבורם, ושפורץ את המסגרות הישנות כדי לשים את המחנה שלנו שוב על המפה. אסור שהחיבור הזה יהפוך לוויתור. ויתור על המאבק לצדק חברתי ולצדק סביבתי, ויתור על המלחמה בשחיתות, ויתור על המאבק לזכויות אזרח, לשותפות יהודית ערבית".

"אלה הערכים שהתחייבנו להילחם בעבורם כשהקמנו את המחנה הדמוקרטי, ושאני וחבריי בתנועה הירוקה עושים למענם לילות כימים. איחוד שנראה כמו רשימת סידורי עבודה רק מרחיק את הציבור מהפוליטיקה, בזמן שהמשימה הכי חשובה שלנו היום במחנה שמאמין בישראל – זה לבנות את האמון מחדש. להציע חזון חדש, להציע דרך מרגשת".

עוד אמרה יו"ר המפלגה הירוקה: "אני מודה לאלפים שמציפים אותי בשעות האחרונות בתגובות של חיבוק ותמיכה, גם אם חלקן מעורבות בעצב. אל תיעצבו. אנחנו ממשיכים בכל הכח. בימים הקרובים אפגש עם התומכים והתומכות שלנו, פעילי הירוקה, כדי להחליט לאן מועדות פנינו".

בסיום דבריה אמרה שפיר: "אני מבטיחה לעשות מה שעשיתי מהרגע שהצטרפתי לפוליטיקה: הכל כדי להחזיר את אמון הציבור במחנה שלנו, להחזיר את האמון בפוליטיקה של ערכים ועשייה. הכל כדי שלערכים שאנחנו נלחמים עליהם יהיה מקום בכנסת".

כזכור, מפלגת העבודה – גשר בראשות ח"כ עמיר פרץ ומפלגת מר"צ בראשות ח"כ ניצן הורביץ הודיעו הבוקר על ריצה משותפת תחת פתק משותף באותיות "אמת" של מפלגת העבודה. "מדובר במהלך המשמעותי של בחירות 2020 שיבטיח את היכולת להקים ממשלת שינוי ותקווה לאחר הבחירות", נמסר בהודעה משותפת מהמפלגות.

ע"פ ההסכם בראשות הרשימה המאוחדת יעמוד ח"כ עמיר פרץ, במקום השני ח"כ אורלי לוי אבוקסיס, את המקום השלישי יקבל ח"כ ניצן הורביץ, מקום רביעי ח"כ תמר זנדברג, את המקום החמישי ח"כ איציק שמולי, במקום השישי ח"כ מירב מיכאלי, במקום השביעי יאיר גולן, במקום השמיני אילן גילאון, במקום התשיעי עומר בר לב, ובמקום העשירי רוויטל סוויד. מי שככל הנראה נותרה בחוץ, היא סתיו שפיר, חברת מפלגת העבודה לשעבר ויו"ר המפלגה הירוקה.

כתבות קשורות

תגובה אחת

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן