היועץ לביטחון לאומי בממשל טראמפ אומר כי הבית הלבן שוקל לשחרר את תוכנית השלום בין ישראל לפלסטינים לקראת הבחירות בישראל: "אני לא חושב שזה בהכרח תלוי בבחירות. אנחנו לא מתזמנים שום דבר שאנחנו עושים על סמך הפוליטיקה הפנימית"

היועץ לביטחון לאומי בממשל טראמפ, רוברט אובראיין, אמר היום (שני) כי הבית הלבן שוקל לפרסם את תוכנית השלום בין ישראל לפלסטינים לקראת הבחירות שיתקיימו ב -2 במרץ בישראל. אובראיין אמר את הדברים לראיון לאתר החדשות "אקסיוס", אך הוסיף כי הממשל לא מעניק חשיבות מיוחדת ואינו תלוי במשבר הפוליטי בישראל.

בדבריו אמר: "אני לא חושב שזה בהכרח תלוי בבחירות. התקיימו בישראל שלוש מערכות בחירות ברציפות, נצטרך לראות. הנשיא מחפש פיתרון בחזית הישראלית-פלסטינית שיהיה עמיד, ואנחנו לא מתזמנים שום דבר שאנחנו עושים על סמך הפוליטיקה הפנימית, לא של הפלסטינים ולא של הישראלים".

בעניין איראן אמר אובראיין כי נשיא ארה"ב לעולם לא ישקול לעשות את הדבר היחיד שהאיראנים דרשו שיעשה לפני שייפתחו במשא ומתן עימו, הסרת הסנקציות האמריקאיות: "בנסיבות הנוכחיות, זה לא יקרה בשום פנים ואופן". "אם האיראנים רוצים לדבר איתנו, הם צריכים לוותר קודם על משהו, רק בשביל הזכות לנהל שיחות", אמר אובראיין והוסיף:" "אנחנו לא צריכים שיחות. הכלכלה שלנו נהדרת. האיראנים הם אלה שצריכים לשוחח איתנו. למה שנוותר קודם על משהו".

כזכור השליח המיוחד לענייני משא ומתן בינלאומי של הנשיא דונלד טראמפ ויועצו האישי, אבי ברקוביץ', נפגש בשבוע שעבר עם ראש הממשלה בנימין נתניהו כשלאחר מכן נפגש גם עם יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ.

ב'חדשות 13' דווח מפי בכירים ישראלים כי הבית הלבן שוקל לפרסם את תוכנית השלום של הנשיא טראמפ לפני הבחירות בישראל בחודש מארס. זאת, אחרי שפרסום התוכנית נדחה פעמיים, על רקע הבחירות באפריל ובספטמבר. לדברי הבכירים הישראלים, עדיין לא התקבלה החלטה סופית בנושא – אך הדבר נשקל ברצינות. אחת הראיות לכך היא הגעתו של שליחו של טראמפ אבי ברקוביץ' לישראל בשבוע שעבר.

על פי הדיווח של ברק רביד, ברקוביץ' גם ניצל את ביקורו בישראל כדי להיפגש עם השגריר דייוויד פרידמן, ולבצע השלמות אחרונות בנוסח התוכנית. על פי הגורמים הבכירים, הדחייה המתמשכת בפרסום התוכנית הביאה לכך שהיה צורך לבצע בה תיקונים ושינויים. ב'ישראל היום' העריכו כי ברקוביץ העלו בפני נתניהו וגנץ את השאלה האם לדעתם יש סתירה בין מערכת בחירות לבין צעד מדיני כה משמעותי מצד הממשל.