צילום: פלאש 90

רשמית: מרכז הבית היהודי אישר את החיבור עם עוצמה יהודית

מרכז הבית היהודי אישר הערב את ההסכם לריצה משותפת עם מפלגת עוצמה יהודית בראשות עו"ד איתמר בן גביר. כמו כן, אושרה הצעת מוטי יוגב ולפיה יו"ר המפלגה וצוות המו"מ יוסמכו להמשיך ולנהל מגעים לחיבורים נוספים ב-48 השעות הקרובות

מרכז הבית היהודי אישר הערב (שני) את ההתמודדות המשותפת עם מפלגת עוצמה יהודית של איתמר בן גביר. מרכז המפלגה גם הסמיך את יו"ר המפלגה השר רפי פרץ לנהל משא ומתן בשם המפלגה על חיבורים נוספים עד למועד סגירת הרשימות. תחילה הצביע המרכז על שכפול רשימת המפלגה לכנסת ה-23 באופן זהה לזו של הבחירות לכנסת ה-22.

האיחוד בין הרשימות אירע ברגע האחרון, כאשר המועד האחרון להגשת הרשימות לבחירות הקרובות יגיע מחר בחצות. הסיבה לעיכוב באיחוד, למרות ששתי הרשימות רצו יחדיו בבחירות הראשונות של 2019 ובמשותף באיחוד רחב יותר בסבב ב' בספטמבר אותה שנה, ככל הנראה נובעת ממערכת היחסים המעורערת בין השניים, כך על פי גורמים בשתי המפלגות.

כאמור, הועלו שתי סוגיות להצבעה אחת: הסכם החבירה בין הבית היהודי לעוצמה יהודית, וגם הסמכה של יו"ר המפלגה רפי פרץ לנהל משא ומתן ולבצע חבירות נוספות בשתי היממות הבאות. הרקע לסעיף השני היא העובדה שפרטי הסכם החבירה לאיחוד הלאומי בראשות בצלאל סמוטריץ' עוד לא סוכמו סופית. תקנון המפלגה קובע כי ההסכם צריך להיות מאושר על ידי 40 אחוזים מהמצביעים בלבד.

ממפלגת עוצמה יהודית נמסר בתגובה: "מברכים את חברי מרכז הבית היהודי על כך שהם בחרו באחדות, והצביעו ברוב מוחץ בעד אישור ההסכם עם עוצמה יהודית. כעת, אנו קוראים גם לשר בצלאל סמוטריץ' לחבור לאיחוד על מנת שנוכל להתחיל לעבוד ביחד, כתף אל כתף, ויחד נביא ניצחון לגוש הימין".

בתוך כך, היום דווח על התקדמות המגעים בין יו"ר האיחוד הלאומי השר בצלאל סמוטריץ' ליו"ר הבית היהודי השר רפי פרץ שחבר לעוצמה יהודית. על פי הדיווחים, המפלגות נמצאות על סף חתימת הסכם לריצה משותפת של הבית היהודי, האיחוד הלאומי ועוצמה יהודית. מוקדם יותר הגיע המשא ומתן לאיחוד בין בצלאל סמוטריץ' ונפתלי בנט למבוי סתום.

ב'סרוגים' דווח כי ההסכם המסתמן הוא כי הרשימה תיראה כך: השר רפי פרץ (הבית היהודי) במקום הראשון, השר בצלאל סמוטריץ' (האיחוד הלאומי) במקום השני, עו"ד איתמר בן גביר (עוצמה יהודית) במקום השלישי, ח"כ אופיר סופר (האיחוד הלאומי) במקום הרביעי, ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) במקום החמישי, ח"כ לשעבר עידית סילמן (הבית היהודי) במקום השישי, ויצחק וסרלאוף מעוצמה יהודית במקום השביעי. על דיווח של עטרה גרמן, הבית היהודי ועוצמה יהודית הסכימו לרוטציה על המקום ה-6. במקרה ויהיה רק שר אחד למפלגה, פרץ יהיה ראשון ברוטציה.

כזכור, מוקדם יותר הודיעו בימין החדש באופן סופי כי ירוצו ברשימה עצמאית ללא איחוד עם איחוד מפלגות הימין או עם האיחוד הלאומי: "הימין החדש תרוץ באופן עצמאי בבחירות הקרובות כמפלגה של הימין האידיאולוגי והליברלי. זהו הסיכוי היחיד של גוש הימין להגיע ל-61 מנדטים ולניצחון", נמסר מהמפלגה בראשות נפתלי בנט ואיילת שקד.

לדבריהם, "זאת במקביל לריצה במפלגה שנייה משותפת של השר סמוטריץ, השר פרץ, ואיתמר בן גביר. בבחירות האחרונות הוכח שריצה של ארבע המפלגות יחד מוריד את גוש הימין ל-55 ויביא לניצחון גוש השמאל. אנו לוקחים על עצמנו למשוך קולות מכחול לבן ומליברמן. על שתי המפלגות לנהל קמפיין הוגן על מנת להביא לניצחון גוש הימין”.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן