פרץ ובן גביר הבוקר. צילום: דוברות המפלגות

בדרך לריצה נפרדת? פרץ דחה את בקשת בנט להיפרד מעוצמה יהודית

יו"ר הבית היהודי הבהיר ליו"ר הימין החדש ולראש הממשלה שלא יפר את ההסכם עם בן גביר: "אנו מצילים עשרות אלפי קולות ימין - אני לא מתכוון לוותר על החיבור הזה". ח"כ מוטי יוגב: "קורא לפרץ לא לחזור על הטעויות שנעשו בשנה האחרונה"

 • צפו: תיעוד מרגש מהתפילה בקבר מרדכי ואסתר באיראן

  תוכן מקודם

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

 • באופן אישי: גדול הדור מעיין במקרי הצדקה של ועד הרבנים

  תוכן מקודם

 • עת רצון: העבירו שמות לתפילה הנערכת בקבר מרדכי ואסתר

  תוכן מקודם

יו"ר הבית היהודי, השר רפי פרץ, הצהיר הערב (שלישי) כי אין בכוונתו להפר את ההסכם עם יו"ר עוצמה יהודית, איתמר בן גביר, בכדי להתאחד למפלגה אחת יחד עם הימין החדש והאיחוד הלאומי – כך דווח ב'חדשות 12'. פרץ הבהיר ליו"ר הימין החדש נפתלי בנט ולראש הממשלה בנימין נתניהו שחבירה כוללת תיתכן רק עם בן גביר בפנים – והסיכוי שזה יקרה קטן מאוד, זאת עקב התנגדותו של בנט לחבור לעוצמה יהודית הקיצונית.

"למרות כל הביקורות, אנו מצילים עשרות אלפי קולות ימין. הקולות האלה במערכת הבחירות הקודמת הלכו לפח. אני לא מתכוון לוותר על החיבור הזה", הסביר פרץ פעילים במפלגתו. ב'וואלה' דווח כי מנכ"ל הבית היהודי כתב בקבוצה פנימית כי המפלגה נערכת "להקמת רשימה פצצה של הבית היהודי. אנחנו לא מנהלים שום משא ומתן ואת החיבור עם עוצמה יהודית אנחנו לא מפרים בשום מצב. מי שמרגיש לא נוח עם זה, יצטרך לקבל החלטה אישית עם עצמו".

מנגד, ח"כ מוטי יוגב, מספר 2 במפלגה, כתב בטוויטר כי "מתוך גודל האחריות לעם ישראל, לימין ולציונות הדתית, ומתוך שהמכנה המשותף בינינו, גדול על כל מפריד. אני קורא לחברי יו"ר הבית היהודי – שר החינוך הרב רפי פרץ, בל נהמר ונעשה שוב את הטעויות שנעשו בשנה האחרונה, בה היו מפלגות שלא עברו את אחוז החסימה ואיבדו קולות לימין. למרות כל המשקעים שבין המפלגות, נקיים משא ומתן פנים אל פנים, לא דרך התקשורת, נחזור לנקודה המשותפת בה היינו רק לפני ארבעה חודשים".

בתוך כך, יו"ר הימין החדש ח"כ איילת שקד התייחסה להסכם עם האיחוד הלאומי ואמרה כי, "אתמול בלילה נוצרה הזדמנות לבצע איחודים בימין, בנט, סמוטריץ ואני, עובדים יחד כבר הרבה שנים, פוליטיקאים מאוד ביצועיים, עם הרבה הישגים מוכחים ויכולת עשייה. אנחנו חושבים שכרגע עבור מחנה הימין הדבר הנכון, שהבית היהודי, בהובלת רפי פרץ, יצטרפו אלינו ונצעד יחד לניצחון גדול. כרגע אפשר לשים מחלוקות בצד ולנסות להגיע לאיחוד גדול".

ח"כ מתן כהנא מהימין החדש הודיע היום ליו"ר סיעתו נפתלי בנט, כי הוא לא יוכל להישאר חבר במפלגה אם עוצמה יהודית תצטרף. כהנא אמר למקורביו כי "אם בן גביר בפנים – אני בבית". ח"כ כהנא נימצא במקום השלישי בימין החדש ונחשב למקורב מאוד ליו"ר בנט. גורמים בכירים בימין החדש אמרו בשיחה ל'חדשות JDN' כי איחוד עם הבית היהודי יתאפשר רק בלי עוצמה יהודית ו"שראש הממשלה ידאג למצוא להם פיתרון".

כאמור, מוקדם יותר חתמו ראשי מפלגת 'הימין החדש', נפתלי בנט ואיילת שקד עם יו"ר האיחוד הלאומי, השר בצלאל סמוטריץ׳, על ריצה משותפת בבחירות הקרובות. בהודעה משותפת מטעם שתי המפלגות נמסר כי, ההסכם שנחתם משאיר דלת פתוחה לצירוף שיוויוני ומכבד גם למפלגת הבית היהודי. נמשכים נסיונות המשא ומתן בין בנט-שקד-סמוטריץ' לרפי פרץ. השלושה הציעו לבית היהודי שני מקומות בעשירייה הראשונה, כולל מקום שני לפרץ, אך ציינו כי הם אינם מעוניינים לרוץ עם עוצמה יהודית, שאיתה פרץ חתום על הסכם ריצה משותפת.

ל'חדשות JDN' נודע כי הרשימה המסתמנת תהיה בראשות השר נפתלי בנט, בצלאל סמוטריץ' במקום השני, איילת שקד במקום השלישי, אופיר סופר (האיחוד הלאומי) במקום הרביעי, מתן כהנא (הימין החדש) במקום החמישי, במקום השישי גם כן נציג הימין החדש. במקרה והבית היהודי יצטרפו, שקד צפוי להתקדם למקום השני ורפי פרץ יקבל את המקום השלישי או הרביעי, יתר המועמדים יזוזו אחורה, ח"כ מוטי יוגב מהבית היהודי יקבל את מקום השמיני.

3 תגובות

סמוטריץ איכזב, בבחירות הראשונות בן גביר הגיע ל60, בבחירות השניות הלכו בלעדיו והפסידו יותר מ2 מנדטים, ובבחירות השלישיות אמרו חייבים רק איחודים, ופתאום עוד פעם חוזרים על הטעות, דיבילי למדי,פוליטיקאים זה לא העם הכי חכם

כתבה מבוללת אין מקום ראשון של שני אנשים

מיהו פרץ? אומר לכם.
על פי ראייתי פרץ כשמו כן הוא. איש פורץ גדרים ללא הרף, פריצות לנגד עיניו ולא בוש לה.
עין צרה לו לגבי הפסולים לשחיטה וכו'.
לא רחב לבב ויהיר במעשיו. ממנו הזהר ורחק כי אש המחלוקת באיבריו ובעצמותו.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן