צילום: עמיר פרץ בנאומו הערב

ועידות מפלגות העבודה ומר"צ אישרו את איחוד המפלגות

בוועידת מפלגת העבודה אישרו הערב את האיחוד עם מפלגת מרצ, וירוצו תחת הפתק 'אמת'. קודם לכן נשא דברים היו"ר עמיר פרץ ואמר כי "עם אישור האיחוד שלנו לרשימה אחת, אזעקת אמת תישמע ברחוב בלפור. תמו החלומות על עוד ממשלת ימין
 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

ועידת מפלגת העבודה התכנסה הערב (שלישי) בתל אביב זאת על מנת לאשר את הסכם האיחוד עם מפלגת מרצ, עם סיום הועידה הוכרז כי "ועידת מפלגת העבודה אישרה ברוב גדול את הסכם הריצה המשותפת של העבודה-גשר-מרצ לכנסת ה-23 עם הפתק “אמת”.

קודם אישור ועידת המפלגה נשא דברים יו"ר העבודה-גשר ח"כ עמיר פרץ בעניין האיחוד ואמר: "הערב, כאשר אנו מאשרים את ההסכם ההיסטורי שלנו ומתאחדים לרשימה אחת –העבודה – גשר – מרצ, אז ידלקו נורות האזהרה ב"בית היהודי" ובלשכתו של אביגדור ליברמן. אזעקת אמת תישמע ברחוב בלפור. תמו החלומות על עוד ממשלת ימין".

"בחיבור עם גשר הקמנו את המצפון החברתי לישראל. והיום, בחיבור שלנו למרצ, אנו מקימים את המצפן המדיני לישראל, והחל ממחר נוכל להניף בגאווה את שני הדגלים – דגל הצדק החברתי ודגל השלום".

פרץ הוסיף: "יש לי כמה דברים לומר על חבריי מכחול לבן. זו מפלגת ימין. ימין מתון, ממלכתי, הגון – אבל ימין. המסגרת ושמה כחול לבן הצליחה מאוד באפריל ובספטמבר, אבל זו מסגרת – זו חומרה, חומרה טובה. אבל התוכנה לא ברורה כלל וכלל. זו מערכת ללא ליבת הפעלה ואנחנו צריכים להיות הליבה. בכחול לבן יש אנשים טובים, אבל אנחנו, העבודה-גשר-מרצ נבטיח את השינוי הנדרש – מצפון חברתי ומצפן מדיני. אנחנו נוביל, ואנחנו ננווט".

גם ועידת מפלגת מרצ התכנסו הערב לאשר את האיחוד עם מפלגת העבודה, כשבסיומה ועידת מרצ אישרה ברוב עצום את הסכם האיחוד עם מפלגת העבודה.

לאחר אישור ועידת מרץ אמר יו"ר מרצ ח"כ ניצן הורוביץ: "אישרנו היום מהלך משנה מציאות. החיבור עם מפלגת העבודה זאת הבשורה הטובה ביותר שיכולה להיות למחנה המרכז שמאל, והבשורה הרעה ביותר לגוש החסינות של נתניהו".

"ההחלטה ללכת יחד מורידה מהפרק את האפשרות שבמחנה השמאל ילכו קולות לפח. הריצה המשותפת מונעת מנתניהו כל סיכוי להגיע ל-61, מנפצת את תקוות החסינות שלו גם בכנסת הבאה, מונעת מהימין לנצח בבחירות. רק עבור זאת היה שווה להיכנס לפוליטיקה. המהלך הזה מייצר את התנאים האופטימליים למהפך פוליטי ואידיאולוגי, מהפך שבו מרצ חוזרת להיות חלק מהממשלה".

כתבות קשורות

תגובה אחת

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן