סגן שר החוץ של רוסיה: "לא נבחנת אפשרות לשחרורה של נעמה יששכר"

יבגני איבנוב סגן שר החוץ של רוסיה הצהיר כי למיטב ידיעתו לא נבחנת אפשרות לשחרור נעמה יששכר, עוד הוסיף הבכיר הרוסי: "היא הורשעה בעבירה פלילית". באשר לפנייה של יששכר לבית הדין האירופי לזכויות אדם אמר "כי זה תפקידם של עורכי דינה"

סגן שר החוץ של רוסיה, יבגני איבנוב, התייחס היום (שלישי) לפרשת נעמה יששכר, הישראלית שנידונה לשבע וחצי שנות מאסר בכלא הרוסי, ושלל אופציה לעסקה שתביא לשחרורה: "עד כמה שידוע לי, לא נבחנת אפשרות לשחרור נעמה יששכר במסגרת חילופי אסירים". את הדברים הוא אמר לפי סוכנות הידיעות הרוסית טאס"ס שציטטה אותו.

אחרי שהצהיר כי למיטב ידיעתו לא נבחנת אפשרות לשחרור נעמה יששכר, הוסיף הבכיר הרוסי: "היא הורשעה בעבירה פלילית. באשר לפנייה של יששכר לבית הדין האירופי לזכויות אדם, זה תפקידם של עורכי דינה. אנחנו לא יכולים לייעץ לה דבר בנושא, זו זכותה".

בדבריו, התייחס איבנוב להצהרתה של משפחת יששכר, כי בכוונתה לפנות לבית המשפט האירופי לזכויות אדם בשטרסבורג. זאת, לאחר שבית המשפט במוסקבה דחה את ערעורה של נעמה וקבע כי העונש שניתן לה – יישאר על כנו.

כזכור, אמש שיגר ראש הממשלה בנימין נתניהו מכתב לנעמה יששכר בה הוא כתב: "נעמה היקרה, רעייתי שרה ואני כותבים לך מילים אלו מעומק לבנו, בשם העם כולו. אנו כאן בישראל, ואת ברוסיה, אבל על המרחק בינינו מגשרת קרבת הלבבות. אזרחי המדינה חושבים עליך, והם מגלים עניין עצום בכל בדל מידע על שלומך. מאז ומתמיד עמנו מתאפיין במורשת של ערבות הדדית – איננו מפקירים אף אדם לגורלו, וכך הדבר גם במקרה שלך".

"מדינת ישראל ואני משקיעים מאמצים בלתי-פוסקים להביא לשחרורך. אנו עומדים בקשר עם בני משפחתך, ובכל שיחה איתם אנו מדגישים את מחויבותנו להחזיר אותך הביתה בהקדם. כולנו מחזקים אותך בהתמודדות עם האתגר הקשה שנכפה עלייך, כולנו מוסרים לך את אהבתנו הגדולה, וכולנו מאוחדים בציפייה לראותך בקרוב בישראל". נתניהו הוסיף בכתב ידו, "חזקי ואמצי, מלב אל לב. עמך תמיד – עד לשחרורך, וגם לאחר מכן".

גם אמה של נעמה, יפה יששכר, שוחחה אמש עם ראש הממשלה נתניהו והודתה לו על המכתב המרגש. יפה יששכר אמרה כי נעמה קיבלה את המכתב לפני כשעה והביעה התרגשות והערכה גדולה לדבריו של ראש הממשלה. נעמה יששכר אמרה כי המכתב מחזק אותה מאוד ומעורר תקווה גדולה. נתניהו אמר ליפה יששכר: "אמשיך לעשות הכל כדי להשיב את נעמה הביתה בהקדם האפשרי".

2 תגובות

"אני אחזיר את נעמה הביתה"
הבטחת תקיים.

עוד הוכחה ל"הצלחת" נתניהו במדיניות החוץ האומללה שעליה הוא כ"כ משתחצן,
שרץ דוחה ומגעיל.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו