Flash90

דיווח: הליכוד הציע להרב חיים דרוקמן לעמוד בראשות הבית היהודי

המאמצים לאיחוד בגוש הימין: ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח הלילה עם הרב חיים דרוקמן מבכירי הציונות הדתית והציע לו לעמוד בראשות הבית היהודי, הרב דרוקמן סירב, אך הבטיח לנתניהו לתמוך ברשימת הבית היהודי כדי שיעברו את אחוז החסימה

הדקה התשעים: היום (רביעי) בשעה 00:00 ייסגרו הרשימות לכנסת ה-23, ובגוש הימין מתחוללת סערה. ראש הממשלה בנימין נתניהו התקשר לקראת חצות הלילה להרב חיים דרוקמן מבכירי רבני הציונות הדתית, וביקש את עזרתו באיחוד כל מפלגות הימין.

ע"פ דיווח של הפרשן הפוליטי עמית סגל, בליכוד יזמו הצעה להעמיד את הרב דרוקמן בן ה 87 בראשות מפלגת הבית היהודי במקומו של השר רפי פרץ, ובכך לפתור את המחלוקת בין המפלגות. 'במעריב' דווח כי הרב דרוקמן דחה את ההצעה אך הבטיח שיתמוך במפלגת הבית היהודי כדי לעזור להם לעבור את אחוז החסימה.

בתוך כך, העיתונאי 'עמיחי אתאלי' מפרסם הבוקר כי ראש הממשלה בנימין נתניהו התקשר אמש לאיש התקשורת ופעיל הימין שמעון ריקלין ודחף אותו להצטרף לבית היהודי. ראש הממשלה מבין שככל הנראה אין מנוס מריצה של שתי רשימות מימין לליכוד ולכן אמר לריקלין שחשוב שיחזק את הבית היהודי.

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' התייחס הבוקר להחלטה של הימין החדש להטיל וטו על ריצה עם עוצמה יהודית ואמר: "אין לנו מחלוקת באידיאולוגיה, אבל אם נשקיע 90% כדי להסתדר ו-10% בעשייה, אני לא מוכן להיות שם. למה שכן נצרף אותו?".

בראיון 'לגלי צה"ל' קרא סמוטריץ' לרפי פרץ לבוא לאיחוד עם הימין החדש ואמר: "אם הרב רפי רוצה להצטרף לפי האווירה שלנו במפלגה ובדינמיקה בינינו הוא מוזמן. לא הייתי שמח לראות את מפד"ל ההיסטורית נמחקת מהמפה הפוליטית בביזיון".

כזכור, אמש דווח 'בחדשות 12' כי על רקע הפיצול בימין כאשר בשלב זה טרם הושג הסכם על ריצה משותפת בין הימין החדש, בהובלת בנט ואיילת שקד יחד עם בצלאל סמוטריץ', והבית היהודי בהובלת הרב רפי פרץ יחד עם רשימת עוצמה יהודית בראשות איתמר בן גביר. ראש הממשלה איים לפטר את נפתלי בנט מתפקידו כשר הביטחון במידה שירוצו שתי רשימות ימין נפרדות בימין.

על פי הדיווח, עוד לפני החבירה של הימין החדש לסמוטריץ', נפגשו נתניהו ובנט מספר פעמים בהן הועבר לשר הביטחון המסר לפיו אם ירוץ ברשימה נפרדת מזו של חלקים אחרים בציונות הדתית, הוא לא יוכל להמשיך בתפקידו כשר הבטחון. בסביבתו של נתניהו טוענים כי לא מדובר באיום, אלא בתיאור עובדתי: אם יהיה פיצול בציונות הדתית, בנט ייאלץ לתקוף את נתניהו כדי להשיג מצביעים ולא יוכל להמשיך בתפקיד.

מסר דומה הועבר גם לסמוטריץ', כשגם שם לא ברור אם מדובר באיום או בתיאור עובדתי: מרגע שחבר לבנט, אם זה לא יוכל להמשיך בתפקידו – ודאי שגם סמוטריץ' לא יוכל להמשיך לכהן כשר בממשלת נתניהו. בנט, מצידו, מעביר את המסר לפיו אם לראש הממשלה חשובים הקולות של בן גביר – שישריין אותו בליכוד.

מוקדם יותר, קראה מפלגת הליכוד לאיחוד בגוש הימין על מנת ליצור בלוק טכני, וטענה כי יו"ר הימין החדש, נפתלי בנט, אשם בפלונטר הפלויטי: "השמאל התאחד – הם לא הולכים לאבד אף קול. עכשיו הימין חייב לעשות הכל כדי למנוע בזבוז קולות. לצערנו בנט בזבז קולות בבחירות באפריל, ובבחירות האחרונות דחק את ״עוצמה״ החוצה ממפלגתו. לכן לא הצלחנו להקים ממשלת ימין".

בליכוד טענו עוד כי בנט צריך לקחת את האחריות עליו: "כפי שאורלי לוי מצאה את עצמה באותה מפלגה עם תמר זנדברג ממרצ, וכפי שברשימה המשותפת חברו קומוניסטים ואיסלאמיסטים לרשימה אחת, כך מוטלת על בנט האחריות לגבש בלוק טכני כדי להציל את כל קולות הימין. בנט, גלה אחריות", לשון הודעת הליכוד.

5 תגובות

למרות שהוא נוהג להתקראות כך הוא לא רב

הימין תמיד מתאבד

עפר לפיך. מוחה על ביזיון ת"ח וצדיק. רשע שכמותך, תחזור בתשובה כדי שלא ידונו אותך למעלה

בנט דפק את ביבי דפק את הבית היהודי דפק את שקד דפק את הימין דפק את המדינה ולא מפסיק אנחנו בסבב שלישי רק בגללו וימשיך לבגוד בכולם רק בשביל החלום לשבת על כחסה ראש הממשלה

בושה איך אתה מדבר לתלמיד חכם עצום שרוב שנותיו למד תורה, עמד ועומד בראש מוסדות תורה גדולים וללא ספק הוא מגדולי הדור. הגיע הזמן שגם החרדים יתחילו לכבד את תלמידי החכמים של הציבור הציוני דתי. תתבייש לך איך יהודי מדבר

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן