צילום: Tomer Neuberg/Flash90

איציק שמולי למען פריג': "מוכן לקבל שריון ברשימת כחול לבן"

חבר הכנסת איציק שמולי הודיע כי הוא מוכן לקבל שריון ברשימת כחול לבן באופן זמני, זאת כדי לפנות מקום לחבר הכנסת עיסאווי פריג' ממרצ שנדחק למקום ה-11 ברשימה החדשה שלאחר האיחוד בשמאל. שמולי אמר כי "אם תושג הסכמה אהיה מוכן להקריב את עצמי"
 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

חבר הכנסת איציק שמולי הודיע היום (רביעי) כי הוא מוכן לקבל שריון ברשימת כחול לבן באופן זמני, זאת כדי לפנות מקום לחבר הכנסת עיסאווי פריג' ממרצ שנדחק למקום ה-11 ברשימה החדשה שלאחר האיחוד בשמאל. "אני פטריוט של מפלגת העבודה, העבודה היא הבית שלי", הקדים שמולי את הצעתו. "אני חושב שתחת הנסיבות הנוכחיות חשוב שאשאר ואעזור לה להיאבק, אבל אם לא יימצא מישהו אחר שיעשה את זה, רק בהסכמה בין עמיר פרץ ובני גנץ, אעשה מהלך מתואם ולא על דעת עצמי".

"אני לא רוצה לעבור לכחול לבן, שיהיה ברור, ביתי הוא מפלגת העבודה ואני לא מחפש סידור עבודה. אבל אני חושב שמישהו צריך להקריב עצמו עבור קידום השותפות היהודית-ערבית. אם תושג הסכמה בין המנהיגים ורק בתיאום בין כולם, אהיה מוכן להקריב את עצמי".

בתוך כך, מוקדם יותר היום צייץ שמולי כי "לאור הדחת יברקן מ״כחול לבן״ קורא לבני גנץ לעשות את המעשה המנהיגותי והערכי הנכון ולאמץ את היוזמה שתאפשר לכולנו לקדם נציגות ערבית שחסרה היום בכל מפלגות השמאל הציוני, כולל בכחול לבן. המהלך יניע אלפים נוספים להצביע ולהגדיל את התמיכה במועמדותך לראשות הממשלה. בני, עשה זאת".

כזכור אמש דווח כי במפלגת העבודה-מרצ-גשר מודעים לכך שיש בעיה עם היעדר הייצוג הערבי במעלה הרשימה, ולכן עומדים במפלגה להגיש הצעה די יצירתית לבני גנץ ולכחול לבן. על פי ההצעה של שמולי, חבר כנסת מסוים מהעשירייה הראשונה בעבודה-גשר-מרצ ישובץ באופן טכני עד אחרי הבחירות במקום השלושים ברשימת כחול לבן, וזאת כדי לפנות מקום לעיסאוי פריג' במקום גבוה יותר.

על פי הדיווח של 'חדשות 12', מי שעומד מאחורי ההצעה, כך על פי בכירים בעבודה, הוא חבר הכנסת איציק שמולי – מי שבמידה רבה היה המנוע המרכזי שדחף לאיחוד. בעבודה-מרצ-גשר אומרים למעשה: אנחנו עשינו הרבה כדי ששום קול לא ייזרק, ובלענו איחוד שהיה קשה לנו איתו. בוא התכבד אתה בני גנץ, ועשה את המינימום שבמינימום עבורנו בחזרה. בסביבתו של שמולי סירבו להשיב אם אכן הוגשה ההצעה הזאת, אך ציינו שנבחנות כל האופציות ונהפכת כל אבן במטרה להחליף את השלטון.

כתבות קשורות

תגובה אחת

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן