יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן התייחס הבוקר לאיחוד בימין ואמר כי הוא חוזה כי רשימת "ימינה" – שעל הקמתה הוסכם אמש ברגע האחרון בין נפתלי בנט לרפי פרץ לא תעבור את אחוז החסימה. בנוסף תקף את נתניהו על כניעה לחרדים בגלל החסינות

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן התייחס הבוקר (חמישי) לאיחוד בימין, ואמר "ההערכה שלי שמפלגת ימינה לא תעבור את אחוז החסימה", הוא תקף את החבירה של בנט לרפי פרץ ולבצלאל סמוטריץ', שלדבריו "ההתבטאויות האומללות" שלהם מצביעות על רצונם-לכאורה "להחזיר אותנו לימי דוד המלך, שאול המלך, משפט התורה".

על רפי פרץ אמר: "שר החינוך תוך שבוע מפר שני הסכמים, קודם עם סמוטריץ' ואחר כך עם בן גביר, ישיבת הבית היהודי הפכה לקטטה. ציבור הציונות הדתית מאוד אינטיליגנטי, כשהוא מסתכל על דבר כזה, אני לא רואה אדם סביר אחד שיצביע".

בראיון 'לווינט' תקף ליברמן גם את נפתלי ובנט וטען שכאשר כיהן בתפקיד שר הדתות: "הוא לא עבד עבור הציונות הדתית, הוא עבד בשביל ש"ס. זה לא במקרה שבמשמרת שלו מונה הרב יצחק יוסף לרב ראשי" – תוך שהוא מתייחס לסערה שעוררה דבריו של הרב הראשי נגד עולי מדינות ברית המועצות לשעבר".

גם על תפקידו כשר הביטחון הוא מתח ביקורת נוקבת ואמר: "אתמול ארבע רקטות נורו על דרום הארץ, והוא וראש הממשלה מתעסקים עם הרב דרוקמן, רפי פרץ, בן גביר". הוא תקף את בנט גם על תפקידו כשר החינוך בעבר: "ראינו את מבחני פיז"ה ואת תלמידי ישראל מתרסקים בהם".

לשאלה האם הוא מרוצה שבנט התאחד עם שאר מפלגות הציונות הדתית ובכך רק ישראל ביתנו נשארת מפלגת 'ימין ליברלי', השיב: "מבחינתי זה גוד ניוז, מבחינת מדינת ישראל זה באד ניוז. כשאנחנו מדברים על פוליטיקאים שהם שנואים ושאין אמון של הציבור במערכת הפוליטית, כל מה שקרה אתמול על רקע ארבע רקטות, שלושה בלוני נפץ, הערכת אמ"ן שבעוד פחות משנתיים לאיראן תהיה פצצה גרעינית, גירעון של מעל 50 מיליארד שקל – כל מה שראינו אתמול זה פגיעה בחוסן הלאומי של מדינת ישראל, בביטחון הלאומי, באמון הציבור בהנהגה. הייתה פה התנהגות חסרת אחריות".

ליברמן סירב לענות על השאלה באיזה קואליציה ישב ואמר: "אנחנו מפלגה אידיאולוגית, יש לנו אג'נדה ברורה גם בנושא ביטחון, גם בנושא החברתי, אנחנו הולכים לבקש שני תיקים". אך הדגיש כי "אני אומר קודם כל שלהגיד שנתניהו הוא ימין זה לשקר, אין לו שום קשר לימין. הדבר היחיד שמעניין אותו זה החסינות, אנחנו לא פוסלים אף אחד".

ליברמן הבטיח שלא יהיה בחירות רביעיות ואמר "אני לא רוצה להיכנס לפרטים, אבל אני אומר לך שלא יהיו בחירות רביעיות, אני לא פוסל את הליכוד, אני לא פוסל מפלגות. בטח ובטח שאני לא פוסל את הליכוד ולא את כחול לבן, אני רוצה להקים קואליציה מכל המפלגות הציוניות, אני חושב שזה ברור לכולם".

במהלך הראיון 'לווינט' התייחס ליברמן גם לאיחוד בשמאל ואמר: "צריך להגיד לזכותו של עמיר פרץ שהוא חיסל את מפלגת העבודה סופית. החבירה שלו לשמאל קיצוני רדיקלי, ניצן הורוביץ ותמר זנדברג, זה עומד בסתירה לכל האבות המייסדים של תנועת העבודה. הרי ברל כצנלסון, יצחק טבנקין וישראל גלילי בטח מתהפכים בקבר".