טרור הבלונים חוזר: מטען התפוצץ במועצה האזורית שדות נגב, לאחר ששוגר לעבר שטח ישראל מרצועת עזה. המטען התפוצץ בסמוך לכוחות הביטחון אין נזק או נפגעים. מאז אתמול דווח על 16 שיגורי בלוני תבערה ונפץ מכיוון הרצועה לישראל ללא נפגעים

טרור הבלונים חוזר: מטען התפוצץ הערב (חמישי) במועצה האזורית שדות נגב, לאחר ששוגר לעבר שטח ישראל מרצועת עזה. המטען התפוצץ בסמוך לכוחות הביטחון שהגיעו למקום כדי לנטרל את המטען, אך לא גרם לנזק או נפגעים. לדברי קצין ביטחון של אחד היישובים באזור שהיה סמוך למקום הפיצוץ, נוצר במקום מכתש. חבלני המשטרה אספו מהמקום את השרידים

האירוע מצטרף לשורת אירועים דומים בימים האחרונים, כאשר מאז אתמול דווח על 16 שיגורי בלוני תבערה ונפץ מכיוון הרצועה לישראל – עד כה ללא נפגעים.

בתגובה לשיגור הבלונים אמר ח”כ עמיר פרץ: ״כדאי שנתניהו יפסיק להשקיע זמנו בהפרחת בלונים פוליטיים ויתחיל להתמודד עם בלוני הנפץ ששבו לנחות בעוטף. לצד ירי הרקטות שבוצע אתמול, נראה כי מדובר בהסלמה מתוכננת שאת מחיריה משלמים הישראלים תושבי עוטף עזה".

"בכל יום שעובר, אזרחי מדינת ישראל מבינים כי מדיניות ניהול הסכסוך של נתניהו נכשלה, החמאס מתחזק וההרתעה נחלשת. הממשלה הבאה, ממשלה שתחליף גם את דרך ניהול הסכסוך של נתניהו בדרך שלנו – לפתרון הסכסוך, תטפל בבעיה באופן יסודי".

אתמול נורו ארבע רקטות לעבר ישראל – לאחר שלושה שבועות שבהם לא נורתה אף רקטה מעזה. שתיים מהן יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל ושתיים נחתו בשטחים פתוחים. לא היו נפגעים בגוף, אך היו נפגעים בנפש. לא נגרם נזק לרכוש. בתגובה לירי, תקפו מטוסי קרב של חיל האוויר אמש כמה יעדי טרור של חמאס בצפון רצועת עזה, בהם אתר לייצור אמצעי לחימה ומתחם צבאי.

עד אתמול, מאז תחילת השנה האזרחית לא נרשמו שיגורים מרצועת עזה, אך השנה שעברה הוגדרה על ידי צה"ל כאלימה ביותר בגזרה הדרומית. 1,295 שיגורים בוצעו ב-2019 מרצועת עזה לשטח ישראל. 729 מהשיגורים הסתיימו בנפילות בשטח פתוח, בעוד שמערכת כיפת ברזל יירטה 478 רקטות – 85% מהרקטות שכוונו לעבר שטח בנוי. קרוב ל-93% מהשיגורים נרשמו במסגרת סבבי ההסלמה.

בשבועות האחרונים המשיך הקבינט המדיני-ביטחוני לדון בנוגע להסדרה מול החמאס. השרים אמנם לא נדרשו להצביע בנושא, אך לדברי שניים מהם שצוטטו ב'חדשות 12' הכיוון ברור: "ההסדרה תצא לפועל בתוך שבועות, המצרים לוחצים להתקדם ולנו אין מה להפסיד". סוגיה מרכזית שלא עלתה בדיונים היא פירוז חמאס מנשק: "אף ארגון טרור לא ייתן לך את זה".