בהלת השפעת: גבר בן 63 נפטר מסיבוכים של מחלת השפעת בבית החולים סורוקה בבאר שבע. עד כה מתו מתחילת השנה 33 בני אדם לאחר שחלו בשפעת. כ-300 אושפזו במצב קשה בעקבות תחלואה. בבתי החולים ממשיכים לבקש מהציבור להגיע להתחסן

גבר בן 63 נפטר אתמול (רביעי) מסיבוכים של מחלת השפעת בבית החולים סורוקה בבאר שבע. מדובר באדם שסבל ממחלות רקע וכתוצאה מהנגיף סבל מקריסה רב מערכתית. עד כה מתו מתחילת השנה 33 בני אדם לאחר שחלו בשפעת. כ-300 אושפזו במצב קשה בעקבות תחלואה.

לפני כשבוע נפטר גבר בשנות ה-70 לחייו בשל סיבוכי מחלת השפעת, גם הוא בבית החולים סורוקה בבאר שבע. לפי בית החולים, הגבר הגיע עם תסמינים של מחלת השפעת ואושפז. תוך פרק זמן קצר מערכות גופו קרסו באופן פתאומי, למרות הטיפול הרפואי אותו קיבל.

גם בחודש שעבר מת תינוק כבן שנה בביתו מסיבוכי מחלת השפעת. התינוק, שהוא ומשפחתו לא חוסנו, הובא לבית החולים הדסה הר הצופים שבירושלים כשהוא ללא רוח חיים והצוות הרפואי נאלץ לקבוע את מותו – כך נמסר מהמרכז הרפואי.

בדוח תחלואת השפעת של משרד הבריאות שפרטיו פורסמו ביום שני עלה כי נמשכת העליה בפניות למירפאות ולבתי החולים בשל תחלואה, אבל קצב העליה אינו חד כפי שהיה בשבועות האחרונים. עוד עולה מהדוח כי בשבוע האחרון נצפתה ירידה בשיעור הפניות למרפאות קופות החולים בשל דלקת ריאות, בעיקר בתינוקות ובילדים בני שמונה עד עשר. בשאר קבוצות הגיל לא נצפה שינוי משמעותי.

עד כה חוסנו כנגד השפעת קרוב לשני מיליון איש, מעל 22% מכלל המבוטחים בכל ארבע קופות החולים, זינוק משמעותי לעומת השבוע המקביל אשתקד – שהעמיד את שיעור המחוסנים על 18%, ולפני שנתיים – 18.7%. בקרב ילדים בני חצי שנה עד כשנתיים וחצי (59 חודשים), שיעור המחוסנים עומד על 21.9%, בקרב ולים כרוניים מתחת לגיל 65 – 34.7% ובקרב בני 65 ומעלה על 57.5%. מדובר בשיעורים גבוהים לעומת השבוע המקביל בעונה אשתקד, אבל נמוך מהשיעורים שנרשמו לפני שנתיים.

בשבוע שעבר פורסם ב'כאן חדשות' כי יותר מ-60% מההורים לא חיסנו את ילדיהם בבתי הספר נגד שפעת, החיסון הוצע לכ-300 אלף תלמידי כיתות ב'-ד', כחלק מפרויקט חיסוני השפעת של אחיות בריאות הציבור. באזור המרכז אחוז ההורים שלא הסכימו לחסן אף עולה. בתל אביב 72% מההורים לא חיסנו את ילדיהם בבתי הספר.