החל מהבוקר הופסקה הפעילות ברכבים הצבאיים שניתנו על ידי משרד הביטחון, כאשר מאות הרבש"צים ברחבי הארץ החזירו בלית ברירה את הרכבים בהם פעלו לשמירת הביטחון. הרבש"צים טוענים כי הם לא יכולים לבצע את תפקידם, ושמשרד הביטחון מתעלם ממצוקתם


החל מהבוקר (חמישי) הופסקה הפעילות ברכבים הצבאיים שניתנו על ידי משרד הביטחון, כאשר מאות הרבש"צים ברחבי הארץ החזירו בלית ברירה את הרכבים בהם פעלו לשמירת הביטחון ביהודה ושומרון, בגבולות עזה, ירדן, לבנון ובשאר חלקי הארץ.

בעקבות כך, הרבש"צים לא יכולים לבצע את תפקידם כאשר משרד הביטחון ממשיך את התעלמותו המופגנת אליהם ולא מוכן ולו לשבת ולדבר איתם. רכזי הביטחון מתנצלים בפני התושבים אך משרד הביטחון יודע כבר זמן רב על מצוקת הרבש"צים ומתעלם. על כן כל האשמה היא על משרד הביטחון והעומד בראשו נפתלי בנט. בשבוע הבא יחזירו כלל הרבש"צים את נשקיהם האישיים ולאחר מכן יצאו להשבתה כוללת עד למענה לבקשותיהם המינימליות.

איתמר שרוני, סמנכ"ל גיוס בהסתדרות הלאומית אמר על כך כי: ״בבוז צורם, משרד הביטחון הביא את ציבור הרבשצים לשפל חסר תקדים בתולדות המדינה. עדיין לא מאוחר, ניתן וחייב לעצור את הכאוס הזה אשר לו השפעה ישירה על מיליון אזרחים בישובי המגן של מדינת ישראל".

גם איתי הופמן, סגן יו"ר ארגון הרבש"צים הארצי הגיב ואמר:"משרד הבטחון והעומד בראשו, נפתלי בנט, מפקירים את בטחון ההתיישבות ואת הרבש"צים. היום החרפנו את הצעדים הארגוניים והשבתנו את רכבי הבטחון, לצערי, החל מהיום בטחון היישובים עובר למשרד הבטחון ונפתלי בנט באופן ישיר. מתנצל בפני 1,000,000 תושבי היישובים המאויימים במדינת ישראל, אך במצב הנוכחי, נוכח האיומים בגבולות ובאיו"ש, אין ביכולתנו לתת מענה מבצעי".

מחאת הרשבצי"ם