צילום: פלאש 90

פרץ על הפרת ההסכם עם בן גביר: "הפרתי את המילה שלי, מצטער על כך"

יו"ר הבית היהודי על אירועי אמש: "קיבלתי את אחת ההחלטות הקשות בחיי". לדבריו, "איתמר בן גביר היה צריך להיות חלק מהרשימה המאוחדת, וזו עדיין דעתי. התעקשתי על זה מול ראש הממשלה ומול הימין החדש לכל אורך הדרך. הבנתי שאין ברירה"

יו"ר הבית היהודי השר רפי פרץ התייחס הערב (חמישי) לאיחוד אמש עם הימין החדש והאיחוד הלאומי הפרת ההסכם שחתם עם עוצמה יהודית: "מה שעמד לנגד עיני זה עם ישראל, ארץ ישראל תורת ישראל והציונות הדתית. אמש קיבלתי החלטה קשה, אחת ההחלטות הקשות בחיי ואני רוצה לשתף אתכם בהשתלשלות האירועים כפי שאני רואה אותה. רציתי ושאפתי לאחד ככל הניתן את הכוחות מימין לליכוד. חשבתי שזה היה הדבר הנכון לעשות, ככה היינו ממקסמים את קולות הימין".

"כידוע, המגעים עם האיחוד הלאומי היו תקועים תקופה ארוכה והתחדשו רק לפני שבוע. ביום שני בצהרים אצל הרב דרוקמן הגענו, הבית היהודי והאיחוד הלאומי, להסכמה על כל פרטי ההסכם כולל פרטי המיזוג. נותרה שאלה אחת פתוחה: מקום 4. האיחוד הלאומי התעקשו על אופיר סופר ואנחנו התעקשנו על מוטי יוגב – הוסכמה רוטציה רק השאלה הייתה מי ראשון. היינו על סף חתימה. הוסכם לחזור לרב דרוקמן מיד אחרי אישורי המרכזים בערב".

"מסיבות שאינן ברורות, האיחוד הלאומי סירב להצעתנו, דבר שהפתיע את כולנו. מיום שני בלילה האיחוד הלאומי נכנס לסבב התייעצויות שבסופו הוא הודיע שהם לא מתקדמים איתנו ובוחנים אלטרנטיבות אחרות. ביום שלישי בבוקר קמנו להסכם שנחתם בין הימין החדש לאיחוד הלאומי. ההסכם כולל ריצ'רץ' בין הצדדים כשהימין החדש קיבל את מספרי האי זוגי והאיחוד הלאומי והבית היהודי קיבלו יחד את הזוגי".

"החלוקה של מפלגות הציונות הדתית היתה כזאת: האיחוד הלאומי מקבל את מקומות 2, 6, 10, 14. והבית היהודי מקבלים את מקומות 4, 8, 12, 16. הסכם זה השאיר בידינו ברירות כואבות: לרוץ בנפרד ולהסתכן באי מעבר אחוז חסימה או לרוץ במשותף ללא עוצמה. האמירה של בנט היתה חד משמעית שהוא לא מוכן להתאחד עם בן גביר ולכן נערכנו ריצה נפרדת".

"בזמן הזה השמאל עשה חיבורים ועלינו הייתה אחריות לאחד את המחנה. איתמר בן גביר היה צריך להיות חלק מהרשימה המאוחדת, וזו עדיין דעתי. התעקשתי על זה מול ראש הממשלה ומול הימין החדש לכל אורך הדרך. אתמול בערב, לאחר מו"מ עם נפתלי בנט, הוזמנו ביחד לראש הממשלה. הוזמנו יחד איתנו הרב דרוקמן והרב אייזמן שתמכו במהלך של ריצה נפרדת".

"לאחר שראש הממשלה הראה לנו כי אנחנו לא מצליחים לעבור את אחוז החסימה בסקרי עומק רבים. הייתי צריך לקבל החלטה קשה ולא פופולרית בניגוד להבטחה שלי ובניגוד גמור ליושרה הפנימית שמלווה אותי לאורך חיי. היו בפניי שתי אפשרויות, ששתיהן עם מחיר גדול וכבד: ריצה עצמאית עם סיכון גדול מאוד לא לעבור את אחוז החסימה או ריצה משותפת ללא עוצמה".

"יצאתי מראש הממשלה לכנסת עם החלטה לרוץ בריצה נפרדת, בדרך התקשרו אלי הרבנים דרוקמן ואייזמן והביעו דעתם בצורה חד משמעית שצריך לרוץ במשותף עם הימין החדש חרף ההסכם עם עוצמה. כשהגעתי למשכן הכנסת, בסביבות השעה 22.15 הופתעתי ונדהמתי לשמוע בכלי התקשורת על החלטתה של עידית סילמן להצטרף לימין החדש והעדפה שלה את מקום 7 בימין החדש על פני מקום אצלנו. הבנתי שאין ברירה ואנחנו באירוע אחר לחלוטין".

"מה שעמד על כף המאזניים זו הקמת ממשלת שמאל. אם היינו רצים בנפרד ובסוף לא עוברים את אחוז החסימה היינו חוזרים לשנת 92', ועל זה אף אחד לא היה סולח לנו. המראות הקשים של גירוש יהודים מביתם נחרטו בלב ובנפש של הציונות הדתית, של עם ישראל וגם בנפשי שלי. למראות האלו אסור לחזור.

"ההחלטה התקבלה בלב כבד. אף אחד לא רוצה לא לעמוד במילתו. נתתי את המילה שלי והפרתי אותה, אני מצטער על כך בכל ליבי. מנהיגות צריכה לקבל החלטה גם אם יש בצידה מחיר אישי כבד. אומר זאת בצורה ברורה: למען עם ישראל וארץ ישראל הייתי מוכן שהתדמית הציבורית שלי תיפגע. מה שעמד לנגד עיני אלו המראות של גירוש יהודים ואסור היה לקחת את הסיכון של אי מעבר אחוז חסימה וקריסת גוש הימין", דברי פרץ.

 

סמוטריץ לבן גביר: "ריצה שלכם עכשיו תהיה מסע נקמה – אין סיכוי שתעברו"

11 תגובות

בושה, פרץ חייב להתפטר!!

הרב פרץ מתאים להיות ראש מכינה קדם צבאית ולא יותר !

רפי מתוק יצאת נקניק כמה שתדבר פחות יותר טוב

סיימת את הקריירה הפוליטית שלך שעדיין לא התחלת

אתה אכן אוהב אחדות ושלום?
תפעל שבן גביר יקבל תפקיד הקרוב לליבו ולב שולחיו, עוד בטרם הבחירות.
תפקיד שיראה שלא דחית אותו בגלל פוליטיקה ונצחנות. אלא בגלל אילוצים אמיתיים.
תראה לו ולבוחריו כמה הוא חשוב לך באמת.
בהצלחה

מבלבל את המוח
אם עמד לנגד עיניו רק האינטרס הציבורי
שהיה מודיע על פרישה
וממילא הבית היהודי היתה מתפרקת
או שמישהו אחר שלא נתן את מילתו לבן גביר
היה מצטרף לאיחוד
מתברר כמו תמיד
שהנצחת אנשי צבא לפוליטקה
לרוב הופכת כישלון
השתלט על המפלגה כמו
מבצע צבאי ואח"כ חותם עם בן גביר כמו
שלטון צבאי
עכשיו שיאכל את מה שבישל
לא יהיה לו צ'אנס נוסף בציונות הדתית

כל הכבוד זה יושר. לפעמים צריך לעשות צעד קשה למען הכלל

סמרטוט נקודה!

לא האמנתי שיש תחתית כזאת בפוליטיקה

הפוליטיקאי הכי פחות ציני והכי משדר אמת זה הרב רפי

בנט דפק את ביבי דפק את הבית היהודי לפני שנה דפק את גוש הימין דפק את שקד לאחר הבחירות האחרונות ואחשב דפק ובגדול את הקריירה של פרץ ואני אישית אולך לסים לבן גביר למרות שאני לא מסכים איתו בהכול ומתפלל שיהיו עוד רבים שבמום הימין החדש יסימו עוצמה כדי שיעברו בגדול ובנט הבוגד יעוף הביתה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן