צילום: הקרמלין

דיווח ברוסיה: ייתכן ופוטין יעניק חנינה לנעמה יששכר לפני ביקורו בישראל

גורמים בכירים בממשל הרוסי לא פוסלים את האפשרות כי הנשיא ולדימיר פוטין יעניק חנינה לנעמה יששכר עוד לפני המראתו לישראל בשבוע הבא. בקרמלין מצרים על כך שישראל לא הסכימה לבקשות של מוסקבה לשחרר בתמורה את ההאקר הרוסי שהיה כלוא בישראל

 • אבא אמר לי 'לילה טוב' ומאז לא ראיתי אותו יותר.

  תוכן מקודם

 • "עזרו לנו לצאת מפה" שמונה יתומים זועקים לעזרה

  תוכן מקודם

 • אתה יכול להיות בעלים של פרויקט נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • שכני משפחת רוטנר בוידוי כואב: "תמיד ידענו שהמצב מורכב"

  תוכן מקודם

גורמים בכירים בממשל הרוסי לא פוסלים את האפשרות כי הנשיא ולדימיר פוטין יעניק חנינה לנעמה יששכר עוד לפני המראתו לישראל. כך דווח הערב (חמישי) בעיתון הרוסי "קומרסאנט". פוטין צפוי להגיע לישראל בשבוע הבא להשתתף בפורם השואה העולמי שיתקיים בירושלים לציון 75 שנים לשחרור אושוויץ ולרגל יום הזכרון הבינלאומי לשואה, ולפי הדיווח כבר קודם לכן יעניק חנינה לנעמה יששכר.

לפי הדיווח, בקרמלין מצרים על כך שישראל לא הסכימה לבקשות של מוסקבה לשחרר בתמורה את ההאקר אלכסיי בורקוב שהיה כלוא בישראל במשך כארבע שנים והוסגר לארצות הברית. "רצינו שהמהלך הזה יהיה דו-כיווני", אמר גורם בממשל לאחד מכלי התקשורת הרוסיים. עוד נכתב כי לא מן הנמנע שיששכר תשוחרר "מטעמים הומניטריים".

גם בכירים ישראלים מעריכים כי חלה התקדמות במגעים בין ישראל לרוסיה בעניין שחרורה של נעמה יששכר. לדברים, יתכן כי המגעים עם מוסקבה יובילו לפריצת דרך שתאפשר את החזרתה לארץ. הערכתם מבוססת על השיחה שהתקיימה היום (חמישי) בין ראש הממשלה נתניהו לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין, שלטענת ראש הממשלה עסקה בעניינה של יששכר.

עד לפני כמה ימים, ההערכה בנוגע לסיכוי לשחרר את יששכר הייתה פסימית, אך לדברי הבכירים – השיחה שהתקיימה היום הביאה לשינוי חיובי בהערכות. כעת קיימות שתי שאלות מרכזיות – האם תזכה יששכר לחנינה מצד הנשיא, ואם כן – האם זה יקרה לפני או אחרי ביקורו של פוטין בישראל.

כזכור, מוקדם יותר היום שוחח ראש הממשלה בנימין נתניהו עם הנשיא פוטין על ההתפתחויות באזור ועל עניינה של יששכר שמרצה מאסר של שבע שנים וחצי בגין החזקת 9.5 גרם קנאביס. מלשכת נתניהו נמסר כי השיחה הייתה חמה ועניינית. "השיחה חיזקה את האופטימיות של ראש הממשלה שעניין שחרורה של נעמה יששכר מתקדם לקראת פתרון".

בתוך כך, לאחר שאמש סגן שר החוץ הרוסי האחראי לנושאים קונסולריים, מר יבגני איבנוב, הצהיר כי לא נשקלת עסקת חילופי אסירים למען שחרור נעמה יששכר. השרה גילה גמליאל המריאה לביקור עבודה ברוסיה בנושא נעמה יששכר. גמליאל נפגשה במהלך היום עם סגן שר החוץ הרוסי האחראי על הקשר עם המזרח התיכון, מר מיכאל בוגנדוב, הרב הראשי של רוסיה הרב שלמה לאזאר ואמה של נעמה יששכר הגב׳ יפה יששכר. הביקור ימשך מחר וגמליאל תפגוש אישים נוספים בממשל ובקהילה היהודית.

לאחר הפקת לקחים מתוך מסרים שקיבלה גמליאל מבכירים במוסקווה, הגישה של גמליאל היא לבקש מחווה הומניטרית ממקורביו של הנשיא פוטין לאפשרות מתן חנינה לנעמה יששכר. סגן השר בוגדנוב והרב לאזאר נחשבים למקורבים לנשיא פוטין והתקווה היא כי יוכלו לתת חוות דעת ועצה חיובית בנושא לנשיא.

גמליאל יזמה את הביקור לאור הקשרים האישיים שלה עם סגן השר והרב, בגיבוי ראש הממשלה בנימין נתניהו. כמו"כ היא נפגשה עם סגן השר בוגדנוב בשנה שעברה. במפגש בין השרה לאמה של נעמה, השרה אמרה לה כי תמשיך לפעול בנושא ואמרה שתעשה זאת ממקום של רצון טוב ומחווה הומניטרית, משום שזאת הדרך להשיג את המטרה.

5 תגובות

שיעשו עסקת חליפין פוטין נותן את נעמה אנחנו נחזיר לו את איווט

אני רוצה מאד לקוות
שזה לא סתם אשליה מתוקה.

גנץ לא היה עושה מחצית ממה שביבי עשה בשביל נעמה יששכר
זהו מנהיג אמיתי שפועל בשביל בני עמו
ביבי מראה מנהיגות

אפשר שייקח את איווט בכל מקרה גם בלי חילופי שבויים שם יהיה לו תחבורה ציבורית בשבת ואין הרבה חרדים שיאכלו לו את כל הכסף

קופניר מה שכתבת חזקקקקק????????

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell