המנהיג העליון של איראן התייחס במהלך דרשה נדירה בטקס תפילות יום השישי בטהרן לתגובת איראן בעקבות חיסול סולימאני והאשים את טראמפ ב"זריעת זעם בציבור האיראני". עוד טען: "כוח קודס צריך להיחשב כארגון הומניטרי בעל ערכים אנושיים"

המנהיג העליון של איראן עלי חמינאי התייחס היום (שישי) במהלך הדרשה שנשא בטקס תפילות יום השישי בטהרן לתגובת איראן בעקבות חיסול מפקד כוח קודס קאסם סולימאני. "נתנו סטירת לחי בפניה של המעצמה השחצנית", אמר חמינאי בנאום נדיר בראש תפילות יום השישי בטהראן, בה תקף את נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ וממשלתו, ב"זריעת זעם בציבור האיראני" והבעת תמיכה במפגינים האיראניים.

"ההתנקשות בסולימאני היא בושה לארצות הברית, הליצנים האמריקנים שאומרים שהם תומכים באיראן משקרים. סולימאני היה המפקד החזק ביותר של ההתנגדות באזור. מיליונים באיראן ואלפים בעיראק התאבלו עליו", הוסיף חמינאי. "כשארצות הברית הרגה את סולימאני, היא הראתה את אופייה הטרוריסטי", אמר והוסיף שהגברת הסנקציות על איראן לא אמורה להיות התגובה לחיסול ולמתיחות שנוצרה.

בנוסף, הביע חמינאי את תמיכתו במשמרות המהפכה, זאת לאחר שהודו כי הפילו בשוגג של המטוס האוקראיני, ואמר כי יש להחשיב אותם כארגון הומניטרי: "כוח קודס צריך להיחשב כארגון הומניטרי בעל ערכים אנושיים. אנשיו הם לוחמים ללא גבולות". חמינאי הוסיף כי אויבותיה של איראן מנסות לנצל את מה שכינה "טעות טראגית" כדי להחליש את משמרות המהפכה.

כזכור, נשיא איראן חסן רוחאני נשא אתמול נאום תקיף בטלוויזיה הממלכתית בארצו והכריז: "איראן מעשירה כעת יותר אורניום בהשוואה לתקופה שקדמה להסכם הגרעין". הוא הוסיף: "הלחץ על איראן התגבר, אבל אנחנו ממשיכים להתקדם". שלשום אמר נשיא איראן: "כל הצעדים שננקטו עד כה במסגרת ההתרחקות מסעיפי הסכם הגרעין הם הפיכים".