יו״ר הוועדה המסדרת פנה ליועמ"ש הכנסת בבקשה להבהרה בנוגע למועד כינוס המליאה לאישור הקמת הועדה שתעסוק בחסינות נתניהו מעת שהוגשה דרישה מ-25 ח"כים: "חובה לכנס את מליאת הכנסת להצבעה עוד באותו שבוע שהוגשה הבקשה"

יו"ר הוועדה המסדרת ויו"ר סיעת כחול לבן, ח"כ אבי ניסנקורן, פנה היום (שישי) לייעוץ המשפטי של הכנסת בבקשה להבהרה דחופה בנוגע למועד כינוס המליאה לצורך הקמת ועדת כנסת לדיון בבקשת החסינות של ראש הממשלה בנימין נתניהו, מעת שהוגשה דרישה בחתימות 25 ח"כים מחמש סיעות, המהוות רוב בכנסת.

בבקשתם נכתב: "עמדתנו היא כי יש חובה לכנס את מליאת הכנסת להצבעה, עוד באותו שבוע שהוגשה הבקשה. עד כה לא זומנה המליאה, חוות הדעת שניתנה על ידי היועמ"ש לכנסת הבהירה כי יש חובה לכנס את מליאת הכנסת, נבקש את עמדתכם הדחופה". ניסנקורן טען כי הכנסת הייתה צריכה להתכנס השבוע ולדון בכך.

במכתבו ליועץ המשפטי לכנסת, הזכיר ניסנקורן כי ביום שני התכנסה הוועדה המסדרת וקיבלה החלטה ברוב של 16 תומכים מול חמישה מתנגדים להקמת ועדת כנסת. בפנייה נכתב כי "עוד באותו היום הוגשו בקשות בצירוף 25 חתימות מחמש סיעות המהוות רוב בבית, לכינוס המליאה בדחיפות עוד השבוע, לצורך עמידה בדרישת 'ההקדם האפשרי', הקבועה בחוק חסינות חברי הכנסת, זכויותיהם וחובותיהם".

כזכור, יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין החליט ביום שלישי לסרב לבקשת כחול לבן לכנס עוד השבוע את מליאת הכנסת לצורך אישור החלטת הועדה המסדרת. לפי החוק אדלשטיין מחויב להיענות לפניית הח"כים "תוך פרק זמן סביר", מה שמותיר לו מרחב לדחות את הדיון. אדלשטיין מתכוון להמתין עם כינוס המליאה לפחות עד השבוע הבא, אך ייתכן ויידחה את הדיון בעקבות הגעת 57 מנהיגים מרחבי העולם לישראל בכדי להשתתף בטקס לציון 75 שנה לשואה.

כזכור, הוועדה המסדרת בראשות ח"כ אבי ניסנקורן (כחול לבן) אישרה את הקמת ועדת הכנסת שתדון בבקשת החסינות של ראש הממשלה בנימין נתניהו. על פי ההחלטה ועדת הכנסת תדון גם בהקמת ייתר הוועדות. בוועדה יהיו חברים 30 חברי כנסת, בדומה להרכב הוועדה המסדרת ובראשות הוועדה יעמוד ח"כ אבי ניסנקורן. כאמור, הקמת הוועדה טעונה את אישור מליאת הכנסת, שטרם כונסה.