צילום: הבית הלבן

טראמפ תיאר את רגעי חיסול סולימאני: "יש להם שתי דקות ו-11 שניות לחיות"

נשיא ארצות הברית הוקלט חושף פרטים על חיסול מפקד כח קודס האיראני באירוע עם תורמים למפלגה הרפובליקנית: "סולימאני אמר דברים רעים על ארצות הברית, כמה היינו אמורים להקשיב לזה?". עוד אמר על החיסול: "זעזענו את העולם – חשבו שהוא בלתי מנוצח"

הנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, שוחח אמש עם תורמים למפלגה הרפובליקנית בפלורידה, וחשף פרטים חדשים על חיסולו של מפקד כוח קודס, קאסם סולימאני. "סולימאני אמר דברים רעים על ארצות הברית, כמה היינו אמורים להקשיב לזה?", נשמע טראמפ אומר בהקלטה שנחשפה ב-CNN מהאירוע שהתקיים באחוזתו הפרטית של טראמפ באתר הנופש מאר-א-לאגו.

בהמשך ההקלטה, נשמע טראמפ מתאר בפירוט את המעקב שבוצע על סולימאני רגעים לפני שחוסל. מרגע הגעתו של מפקד כוח קוד לנמל התעופה הבינלאומי בבגדד, שם קיבל את פניו מנהיג המיליציות השיעיות הפרו-איראניות בעיראק, אבו מהדי אל-מוהנדס: "הם ביחד, אדוני. יש להם שתי דקות ו-11 שניות לחיות. הם במכונית. אדוני, יש להם בערך דקה אחת לחיות. 30 שניות. ואז לפתע היה בום, הם הלכו, אדוני". ציטט טראמפ משיחתו עם נציגי הצבא שצפו בהתרחשות ממצלמות מרוחקות.

הנשיא לא תיאר את סולימאני כאיום מיידי לביטחון הכוחות האמריקניים, אך ציין שמדובר בטרוריסט בולט שנמצא ברשימת החיסול של ארצות הברית כבר זמן מה. בהמשך גם התרברב בהצלחת המשימה: "זעזענו את העולם – הוא היה אמור להיות בלתי מנוצח". טראמפ התייחס גם לחיסולו של אבו מהדי, "המהנדס", וקרא לפעולת החיסול "שניים במחיר אחד".

נשיא ארצות הברית הזכיר את חיסולו של מנהיג ארגון דאע"ש, אבו בכר אל-בגדאדי, וחזר על הטענה לפיה האחרון מת כשהוא צורח: "הוא צרח, השתגע", תיאר. טראמפ ציין גם את הכלב שלקח חלק בפעולת החיסול ואמר בהומור שהוא "קיבל יותר קרדיט ממה שאני קיבלתי".

 

טראמפ: "חיסול סולימאני נועד למנוע מלחמה, לא לפתוח באחת" • צפו

4 תגובות

וואייייי

מה יש פה פרטים חסויים…
השמאל בכל מקום שונאים את כולם ! ומנסים להפוך כל דבר לרע. רק הקב"ה הופך הכל לטובה כמו למשל שחשבו שמדיניות אובמה הרשע תמשיך והקב"ה הביא את טראמפ אז הסמאל משתגע.

הוא נשמע קצת מגוחך, אבל העיקר שהוא עושה דברים טובים מאד.

אולי ביבי ילמד מטראמפ ויתחיל לחסל אויבים ולא רק לצעוק " איראן איראן" ולהמשיך לעשן סיגר על כוס שמפניה…..

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *