הפצוע מחברון: "הסכין נשברה כשנכנסה בי והוא לא הצליח לדקור אנשים סביבי"

משה גרינבלט שנפצע בינוני בפיגוע הדקירה בסמוך למערכת המכפלה תקף את מערכת הביטחון: "עצוב שיהודי לא יכול להסתובב בכל מקום בארץ, בפרט בחברון, מקום ששייך לנו, ואנשים שאחראים על התגבור ושר הביטחון, לא עושים שום דבר"

 • "אני אתפלל למעלה על כולם" ההבטחה המצמררת של ישראל ז"ל

  תוכן מקודם

 • הזדמנות להצלחה: הכנס שיהפוך את העמותה שלך לסיפור הצלחה

  תוכן מקודם

 • "אנשים ניסו להתפרץ למשאית הגופות" העדויות של זק"א

  תוכן מקודם

 • "ישראל זרק אותי למעלה ונפטר" העדות המזעזעת של בנימין

  תוכן מקודם

משה גרינבלט, המתפלל שנפצע בינוני בפיגוע הדקירה בסמוך מערכת המכפלה התייחס הערב (מוצאי שבת) לאירוע: "ברוך ה', ברוך ה' הסכין נשברה מתי שהיא נכנסה בי והוא לא הצליח לדקור את האנשים שהיו סביבי, ברוך ה' הרבה ניסים. עצוב שככה יהודי לא יכול להסתובב בכל מקום בארץ ישראל, בפרט בחברון, מקום ששייך לנו, ואנשים שאחראים על התגבור ושר הביטחון, כל האנשים האלה לא עושים שום דבר כדי למנוע את זה, שמקרים כאלו לא יקר בעתיד".

גרינבלט בן ה-22 נדקר היום (שבת) בציר המתפללים בקריית ארבע על ידי מחבל פלסטיני כבן 16 שנעצר לאחר מרדף קצר. אזרח אחר, מאיר לפיד, שהיה שהיה ליד גרינבלט התעמת עם המחבל לאחר הדקירה עד להגעת כוחות הביטחון. מתחקיר ראשוני עולה שהמחבל, נער כבן 16, יצא במהירות מביתו שנמצא על ציר המתפללים, ותוך זמן מן קצר זיהה את הצעיר, הסתער לעברו, דקר אותו וניסה להימלט.

אליהו ליבמן ראש מועצת קרית ארבע חברון אמר הערב כי, "ברצוני לציין לשבח את תושב עיר האבות קריית ארבע חברון מאיר לפיד, שמנע בגופו ובידיים חשופות את המשך הפגיעה של המחבל בצעירה שהיתה יחד עם הנדקר, אפשר לה להימלט והמשיך להיאבק במחבל עד שכח צה"ל השתלט על האירוע. יישר כח לכוחות הבטחון בראשות מח"ט יהודה, אל"מ איתמר בן חיים, לרבשצים, לקבטים ולכוחות הרפואה על הטיפול באירוע ועל כל פועלם לביטחון היישוב".

"לאור מציאות זו אני קורא לראש הממשלה מר בנימין נתניהו ולשר הבטחון מר נפתלי בנט ולזרועות הבטחון לנקוט ביד קשה, להרוס את ביתו של המחבל, ואף לנקוט בצעדים כנגד ראש עיריית חברון ובכל מי שמסית כנגד יהודים. דם יהודי אינו הפקר. טיפול בטרור ביד קשה ירתיע את אויבינו ויאפשר לנו להיות עם חופשי בכל מרחבי ארצנו", דברי ליבמן.

מארגון מד"א נמסר כי בשעה 15:00 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירושלים על פצוע מדקירה בציר הגיבורים בקרית ארבע. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח שערי צדק גבר בן 22 במצב בינוני עם דקירה בכתף. מבית החולים שערי צדק נמסר כי למרכז הרפואי שערי צדק הגיע גבר כבן 22 עם פציעת דקירה בכתף בהכרה ובמצב בינוני יציב. הועבר לחדר ניתוח להמשך טיפול.

מדוברות עוצמה יהודית נמסר כי הצעיר שנדקר בחברון הוא רכז בעוצמה יהודית. "מפלגת עוצמה יהודית שולחת איחולי החלמה מהירה לרכז עוצמה יהודית שנפצע באורח בינוני בפיגוע בחברון. עו"ד איתמר בן גביר ובנצי גופשטיין עושים כעת את דרכם לבית החולים בו הוא מאושפז, על מנת להיות לצידו". הציבור מתבקש להתפלל לרפאותו של הנדקר בפיגוע: משה בן חנה שלווה תמימה.

3 תגובות

שה' ישלח לו רפואה שלמה!!
וכמה צריך להודות לה' שהוא יצא מזה בחייים…..

איזה עצוב שהרכז של המפלגה הקיצונית שהיא נגד דעת חכמים עוד מזמן הגמרא הוא חרדי שכח מה שלימדו אותו בענין ההתגרות באומות וכוחי ועוצם ידי.

רפואה שלימה בשורות טובות

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן