המפלגות המאוחדת מהירה להודיע על תמיכת בנתניהו: "הצבעה לימינה היא הצבעה לממשלת ימין". ‏תקפו את ליברמן: "בבחירות האלה דרושה הכרעה, הצבעה לאיווט היא הצבעה וודאית למערכת בחירות רביעית, איווט צריך לומר על מי הוא ימליץ לנשיא"

מפלגת ימינה (האיחוד של הימין החדש, האיחוד הלאומי והבית היהודי) הודיעה הבוקר רשמית כי ימליצו לנשיא אחרי הבחירות על ראש הממשלה בנימין נתניהו להרכיב את הממשלה: "ימינה תמליץ רק על נתניהו כמועמד גוש הימין", נכתב בהודעה בעמוד הטוויטר הרשמי של המפלגה.

בציוץ שנאמר בתגובה לציוץ של יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן נכתב כי, "בבחירות האלה דרושה הכרעה, ממשלת ימין או ממשלת שמאל ערבים. מצביע ימין שמתלבט בין איווט לימינה, הצבעה לאיווט היא הצבעה וודאית למערכת בחירות רביעית, הצבעה לימינה היא הצבעה לממשלת ימין. איווט צריך לומר על מי הוא ימליץ לנשיא. די עם המשחקים".

ליברמן כתב כי, "גוש החסינות והכפייה הדתית מתואם גם במסרים. כשרגב, בנט וגפני חוזרים על אותה מנטרה, כנראה שבגוש חוששים שלא יהיו בחירות 4. אז אני שב ואומר לא יהיו בחירות 4. מי שמעוניין בממשלת חסינות וכפייה דתית שיצביע לליכוד-ימינה-מפלגות חרדיות. מי שרוצה ממשלה ציונית ליברלית שיצביע ישראל ביתנו".

ההודעה של ימינה מגיעה ברקע החשש שהעלה נתניהו בפני מקורביו מכך שנפתלי בנט ואיילת שקד יצטרפו אחרי הבחירות לממשלה בראשות יו"ר כחול לבן, בני גנץ. עם זאת, גם הצהרה הזו אינה חוסמת בפני חלק מראשי המפלגה את האפשרות להצטרף לממשלה בראשות גנץ לאחר שנתניהו לא יצליח להרכיב ממשלה, במידה שיקבל את המנדט להרכבתה.

ב'חדשות 12' דווח כי ראש הממשלה בנימין נתניהו הביע בשיחות סגורות דאגה מהמהלכים של חלק ממנהיגי מפלגת הימין המאוחדת לאחר הבחירות. על פי הדיווח, נתניהו חושש שלא רק בנט ושקד, שעומדים בראשות הימין החדש, יילכו עם גנץ ויקימו עמו ממשלה, אלא גם סמוטריץ', שעומד בראש האיחוד הלאומי ומהווה אף היא חלק מרשימת "ימינה", עלול להפוך ל"בוגד" פוטנציאלי.

רק ביו"ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ, נתניהו ככל הנראה לא חושד. נתניהו נפגש עמו היום, לאחר שהצטרף ברגע האחרון למפלגה המאוחדת וזנח את ההסכם עליו חתם עם איתמר בן גביר מעוצמה יהודית, ואמר לו שגם אם מפלגתו תבחר להדיח אותו מתפקיד היו"ר, הוא יהיה מינוי אישי שלו לתפקיד שר החינוך – אם הדבר יתאפשר מבחינה פוליטית.

יו"ר האיחוד הלאומי השר בצלאל סמוטריץ' הגיב בציניות לדעיווח והזכיר את פעולותיו השמאלניות של נתניהו וכאילו ייחס אותם אליו: "‏נתניהו בשיחות סגורות היום חושש שסמוטריץ' יצביע בעד הגירוש מגוש קטיף, ישא את נאום בר אילן, ישחרר אלפי מחבלים בעסקת שליט, יקפיא את הבניה ביהודה ושומרון, יגן עשר שנים עם מערכת המשפט וימנע בגופו כל תיקון הכרחי בה וימנע את פינוי חאן אל אחמר. חתיכת שמאלני הסמוטריץ' הזה".