הדס פרוש / Flash90

בעקבות ההצפות: משרד התיירות יעביר 6 מליון ש"ח לתיקון תשתיות ציבוריות

משרד התיירות הודיעה כי תעביר 6 מליון ש"ח לשיקום התשתיות הציבוריות בעיר נהריה שנפגעו כתוצאה מהצפות ושיטפונות בשבוע שעבר, שר התיירות יריב לוין אמר: "נהריה היא מוקד משיכה למבקרים רבים, חייבים להירתם ולתקן את הנזק שנוצר"

 • ניתוח לב פתוח: אם לילד חרדי בן 10 מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • עת רצון: העבירו שמות לתפילה הנערכת בקבר מרדכי ואסתר

  תוכן מקודם

 • הריני ממנה לשליח את מרן הגר"ח קניבסקי שליט"א להעביר עבורי את המתנות לאביונים

  תוכן מקודם

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

משרד התיירות הודיעה הבוקר (ראשון) על העברת תקציב של 6 מיליון ש"ח לתיקון תשתיות התיירות הציבוריות שנפגעו כתוצאה מההצפות בנהריה בשבוע שעבר, שגרמו לנזקים כבדים לבעלי עסק וחניות בעיר, ובנוסף גמרו לנזקים למספר מבנים ציבורים.

שר התיירות יריב לוין אמר: "במסגרת סיור שערכו גורמים מקצועיים בנהריה עולה, כי האזורים שנפגעו בצורה החמורה ביותר בהצפות הינם טיילת קו החוף וקניון ארנה, בתוכו פועל מלון. מדובר בנזק לריצוף, עמודי תאורה, תשתית ביוב וניקוז באופן שאינו מאפשר הליכה לאורך הטיילת".

עוד הוסיף השר לוין: "נהריה היא מוקד משיכה למבקרים רבים, חייבים להירתם ולתקן את הנזק שנוצר. תושבי נהריה לא יופקרו לפגעי מזג האוויר. נדאג שהאופי התיירותי של העיר נהריה, ואזורי הביקור שניזוקו בהצפות, ישופצו".

כזכור, הבוקר בישיבת הממשלה השבועית, התייחס ראש הממשלה לנזקי השיטפונות בעיר נהריה ואמר: "אני מביא לאישור הממשלה החלטה להקצות 30 מיליון שקלים לעיר נהריה לשיקום נזקי השיטפונות. אני הייתי שם בשבוע שעבר בביקור שהיה מרגש פעמיים – אחד, הביקור בבית משפחת בן שבת שישבו שבעה על מותו של גיבור אמיתי, מוטי בן שבת, שנחלץ, ליד ביתו, להציל משפחה וילדים ושילם על כך בחייו. שנית, היינו גם בביקור מרגש יחד עם ראש העיר רונן מרלי, לראות את הנזקים בנהריה. אנחנו מחוייבים לטפל בזה. קודם כל לתת עזרה ראשונה, שיקום בזק".

נתניהו שיבח את הגורמים המקצועיים ואמר כי, "ביקשתי ממנכ"ל משרדי רונן פרץ להכין את התוכנית הזאת, ולשמחתי, נעניתי על ידי חבריי השרים – שר הפנים אריה דרעי, שר האוצר משה כחלון, שרת הבינוי, שר התיירות, שר האנרגיה, השר להגנת הסביבה".

עוד הוסיף ראש הממשלה: "חשוב מאוד לשקם את העיר. הבעיה היא לא רק מתן עזרה ראשונה, אלא צריך לטפל טיפול שורש בבעיית ההצפות והדרך היחידה לעשות זאת, ונעשה זאת בהמשך, היא לאשר את הקמת מאגרי המים שימנעו סופית את ההישנות של ההצפות האלה. כלומר, התוכנית לא רק תעזור לנהריה בזמן הקצר, בזמן המיידי, אלא גם תאפשר לה להתחזק ולצמוח מבלי להתעכב בבעיות הללו פעם אחר פעם".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן