הפרלמנט הירדני. ויקיפדיה

ירדן: הפרלמנט אישר הצעת חוק לביטול הסכם הגז עם ישראל

אחרי התחלת הזרמת הגז: הפרלמנט הירדני אישר הבוקר ברוב קולות להעביר בקשה דחופה לממשלה במדינה, כדי שתנסח הצעת חוק לביטול הסכם הגז במדינה. בהצעה נכתב: "אסור לשום משרד, מוסד ממשלתי לייבא גז או כל מוצר נפט מהישות הציונית"

 • דואגים עכשיו למשפחות אסון מירון תשפ"א >>>

  תוכן מקודם

 • 'דקות לפני השקיעה' כך נודע לליבי (25) שבעלה נהרג במירון

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • "בשעה שמתו מוטל לפניו" נותנים צדקה בעת ההלוויות

  תוכן מקודם

הפרלמנט הירדני הסכים היום (ראשון) ברוב קולות להעביר בקשה דחופה לממשלה במדינה, כדי שתנסח הצעת חוק לביטול הסכם הגז במדינה. באחד הסעיפים בהצעה נכתב: "אסור לשום משרד, מוסד ממשלתי או לחברה בבעלות המדינה לייבא גז או כל מוצר נפט מהישות הציונית".

אחמד אל-פריחאת, חבר הפרלמנט, הבהיר לאתר החדשות במדינה "אל ממלכה" כי מדובר באיסור הנוגע למוסדות המדינה בלבד, וציין כי ההסכם עם חברת "נובל אנרג'י לא יבוטל". כלומר, חברות פרטיות יוכלו להמשיך להתנהל מולה החברה, שנמצאת בבעלות אמריקנית.

עוד צויין כי לפי החוקה בירדן, כעת יתחיל תהליך קבלת הצעת החוק. ההצעה תועבר לוועדה פרלמנטרית שתעסוק בנושא, והיא תיתן את דעתה. אם תחליט הוועדה לקבלה, היא תעביר אותה לממשלה. זאת, על מנת שתגיש הצעת חוק בעניין לפרלמנט במדינה.

כזכור, בשבוע שעבר דווח כי מצרים תתחיל להזרים גז טבעי ממאגרי לווייתן ותמר, שרי האנרגיה של שתי המדינות, יובל שטייניץ וטארק אל-מולא. אמרו בהודעה משותפת כי "מדובר בהתפתחות חשובה שתשרת את האינטרסים הכלכליים של שני הצדדים". כמו כן, המהלך יאפשר לישראל אף לייצא חלק מהגז הטבעי שלה לאירופה באמצעות מתקני הנזלת גז במצרים ויקדם את מעמדה של מצרים כשוק גז אזורי.

שר האנרגיה יובל שטייניץ אמר לאחר ההודעה כי "זהו יום חג למדינת ישראל. השת"פ בין ישראל למצרים בתחום האנרגיה והגז בתחום של עשרות מיליארדי דולרים הוא הראשון מסוגו מאז נחתם הסכם השלום בין המדינות לפני 40 שנה".

בנוסף נפגש שטייניץ ייפגש עם עמיתו המצרי טארק אל מולא במהלך כינוס של פורום הגז המזרח תיכוני בקהיר – שם הודיעו על המהלך. במקביל לפגישות השרים, פעלה המשלחת הישראלית בראשות מנכ"ל משרד האנרגיה אודי אדירי, מול משלחות מצרים, יוון, ירדן, איטליה, קפריסין והרשות הפלסטינית על מנת לגבש את חוקת ארגון הגז האזורי. בתום המפגש צפויים, כאמור, השרים לחתום בראשי תיבות על חוקת הארגון, דבר שיהווה צעד משמעותי נוסף בדרך לגיבוש הארגון ולביסוס פעילותו.

באגרת ששלח נשיא המדינה ריבלין למקבילו המצרי כתב: "זהו יום חגיגי בהיסטוריה של היחסים בין שתי הארצות שלנו. בעודי כותב לך, גז טבעי החל לזרום ממאגר לוויתן למצרים ולחבר בין המדינות והעמים שלנו. זרם הגז מביא עימו יתרונות לכלכלות שלנו ומעמיק את הקשר בין מצרים וישראל אחרי מעל 40 שנות שלום."

5 תגובות

היחסים האישיים בין ביבי למלך ידועים.
הישג נוסף של ביבי..

אכן כן אסור לסחור עם הישות הציונית ומה עם הסכם השלוםלגבי המים?
אני חושב שצריך לוותר על הסכם החלום ונראה מה יהיו חלומותיו חלומותיהם

שגם מים לא יתנו להם. פרידה נעימה מכדור הארץ

המל ירדן מפחד מהעם שלו יותר מאשר ביבי מפחד מהרדיפה של הרשיות הציוניות.

עןד הצלחה מסחררת של ביבי…..

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן