: Ail Ahmed / Flash90

חשד: בלון נפץ התפוצץ בשדרות – אין נפגעים; דיווח: צה"ל תקף ברצועה

פיצוץ נשמע לפני זמן קצר במרכז שדרות, ככל הנראה לאחר שבלון נפץ שוגר מרצועת עזה והתפוצץ מעל בית. לא דווח על נפגעים בשלב הזה, וטרם אותרה עדות לפיצוץ. ע"פ דיווחים פלסטינים, צה"ל תוקף בשעה זו בצפון רצועת עזה

 • האברך שדאג לעשרות משפחות במצוקה נפטר מהמחלה

  תוכן מקודם

 • אתה מחונן ובעל יכולות גבוהות? יש לנו משהו לספר לך

  תוכן מקודם

 • אתה יכול להיות בעלים של פרויקט נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • "הרגע הכי קשה בחיים" יהודה קליין משתף בפטירה הטראומתית

  תוכן מקודם

כוחות הביטחון פתחו היום (ראשון) בצהריים בסריקות נרחבות בעקבות דיווחים על בלון ממולכד שהתפוצץ, על פי החשד, ברחוב משעול החשמונאים בשדרות, איש לא נפגע בתקרית, ועד לשלב זה לא אותרה עדות לפיצוץ.

מעיריית שדרות נמסר כי הפרטים בבדיקה. "בעקבות דיווח של תושבים למוקד העירוני על קול פיצוץ באחת השכונות, יצאו כוחות הביטחון והשיטור למקום אך לא מצאו אינדיקציה לסיבת הפיצוץ".

שיגור בלון הנפץ היום מצטרף לשיגורי בלוני נפץ נוספים בימים האחרונים – תופעה שחודשה לאחרונה אחרי תקופה יחסית ארוכה בה לא שוגרו בלונים מעזה. אתמול נחתו מספר בלוני נפץ בכמה מוקדים במועצות האזוריות שדות נגב ואשכול, ואף בגן שעשועים ובשכונת מגורים בשדרות. הבלונים הממולכדים טופלו על ידי חבלני משטרה והאירועים הסתיימו ללא נפגעים.

בתוך כך, ע"פ דיווחים פלסטינים, בשעה זו כוחות צה"ל ביצע ירי ארטירלי לעבר מוצב של חמאס במזרח בית חאנון, ותקפו יעדים בצפון רצועת עזה​.

כזכור, צרור בלונים חשוד אותר במהלך השבת בשכונה בעיר שדרות. כוחות של השיטור העירוני הגיעו לזירה ולמקום הוזעק חבלן משטרתי. איש לא נפגע. בימים האחרונים – ולאחר הפסקה של חודשים ארוכים – אותרו מדי יום בלונים חשודים בשטח ישראל. אתמול נוטרל בחוף אשדוד מטען צינור קטן שהועף מרצועת עזה עם צרור בלונים.

גורמים בפלגים הפלסטיניים אמרו לעיתון אל-אחבאר הלבנוני שברצועת עזה מאיימים להשיב בקרוב לעפילות את "יחידת ההטרדרות הליליות" במידה שהמצב לא ישתנה ולא תהיה התקדמות ביישום ההבנות. תפקיד היחידה הוא להטריד את תושבי רצועת עזה על ידי קולות ירי ונפץ בשעות הלילה. עוד ציינו הגורמים, שברצועה תכננו להגביר את הלחץ על ישראל כבר לפני שבועיים באמצעות החזרה לפעילות של יחידת בלוני התבערה.

"אירועים אלו הסתיימו כאמור, ללא נזק או נפגעים, זאת בשל פעילות מקצועית של כוחות המשטרה, אך בראש ובראשונה: בשל משמעת ואחריות אזרחית של אזרחים אחראים, אשר דיווחו למוקד החירום של המשטרה תוך הקפדה על כל כללי הבטיחות והזהירות. להלן כללי זהירות, הוראות בטיחות והנחיות בדבר התנהלות נכונה בנושא זה".

"בכל מקרה בו מבחינים בחפץ חשוד, לרבות בלונים, עפיפון ואחרים- יש לדווח על כך מיד וללא דיוחוי למשטרת ישראל בטלפון: 100. אין לגעת בחפצים חשודים, בהם בלונים או עפיפונים הנמצאים זרוקים/מונחים בשטח. בעת זיהוי של חפץ חשוד- יש להרחיק סקרנים לטווח ביטחון של כ-50 מטרים לפחות ולא להתקרב לחפץ עד להגעת כוחות המשטרה. זכרו כי משמעת אזרחית מצילה חיים – יש להישמע להנחיות המשטרה וכוחות הביטחון ולפעול בהתאם".

"משטרת ישראל באמצעות כוחות השיטור וחבלני המשטרה, ערוכה לתת מענה מקצועי ומיידי ולנטרל כל איום של חפץ חשוד או מטען חבלני שעלול חלילה לפגוע בחפים מפשע. להורים: שוחחו עם ילדיכם, והגבירו את המודעות שלהם לאיום זה והסכנה הגלומה בו. יש להתאים את השיח לגילו של הילד. חשוב לחדד כי בעת זיהוי חפץ חשוד: אין לגעת בו, יש להתרחק מהמקום ולתריע מיד בפני מבוגר ו/או להזעיק את המשטרה".

 

מההכנה ועד השיגור: חוליית בלוני הנפץ בפעולה • תיעוד מעזה

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell