זירת התרסקות המטוס. צילום: רשתות ערביות

איראן חוזרת בה: לא העברנו את הקופסאות השחורות לאוקראינה

אחרי שהודיע כי נתוני הטיסה והקלטות הטייסים יועברו לקייב, היום טוען בכיר ברשות התעופה כי הן נותרו בידיים איראניות. ייתכן שטהראן חוששת מפרטים נוספים על השגיאה הקשה שעשתה כששיגרה שני טילים לעבר המטוס ועליו 176 נוסעים שנהרגו בהתרסקות

 • אתה יכול להיות בעלים של פרויקט נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • "הרגע הכי קשה בחיים" יהודה קליין משתף בפטירה הטראומתית

  תוכן מקודם

 • תעלה דרגה ותהפוך לאיש נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • "חיפשתי להרגיש שייכת" נערה חרדית בסיפור מטלטל

  תוכן מקודם

איראן הכחישה היום (ראשון) כי קיבלה החלטה לשלוח את הקופסה השחור של המטוס האוקראיני, שהופל מעל שמי המדינה, חזרה לאוקראינה. על פי הפרסום בסוכנות הידיעות "אירנה", טהראן תבחן בעצמה את הנתונים. זאת, לאחר שאתמול דווח בתקשורת האיראנית כי בכוונתם למסור את הקופסה לקייב.

מנהל חקירת התאונה ברשות התעופה האזרחית של איראן, חסן רזאיפאר, שרק אתמול הודיע כי נתוני הטיס וההקלטות מתא הטייס ייבחנו על ידי מומחים צרפתים, אמריקנים וקנדים באוקראינה, אמר היום כי הקופסאות השחורות נמצאות בידי טהראן והוסיף ש"אין לנו כוונה" לשלוח אותן מחוץ למדינה.

לדבריו, איראן מנסה להשיב את המידע מהן, וייתכן שבסופו של דבר הן ישלחו לאוקראינה ולצרפת, אולם "נכון לעכשיו, לא קיבלנו החלטה". לא ברור מה הוביל להצהרות הסותרות מצדו. ייתכן שאיראן חוששת מפרסומם של פרטים נוספים על האסון – כולל 20 השניות המבעיתות שחלפו בין פגיעת טיל הנ"מ הראשון לשני.

כזכור, הצבא האיראני הודיע באופן רשמי כי המטוס האוקראיני שנפל בשטח המדינה הופל בשוגג, בעקבות מה שהם כינו "טעות אנוש". זאת, לאחר שבימים האחרונים מאז התרסקות המטוס, בה נהרגו 176 בני אדם, בטהראן הכחישו את הטענות כלפיהם וטענו כי המטוס התרסק בעקבות תקלה. צבא איראן הודיע כי יערוך שינויים יסודיים בנהליו המבצעיים, וכי האחראים ל"טעות" יעברו לטיפול מערכת המשפט של הצבא.

נשיא איראן, חסן רוחאני, הביע צער עמוק על "הטעות הנוראה שהביאה להפלת המטוס", והוסיף כי בתחקיר האירוע בקרב כוחות הביטחון עלה כי המטוס נפגע מטילי נ"מ, "שגרמו למותם של 176 נוסעים חפים מפשע". רוחאני אמר כי החוקרים ימשיכו לבדוק את נסיבות "הטעות הבלתי-נסלחת", כדבריו. "מחשבותיי ותפילותיי עם משפחות הנספים", הוסיף הנשיא האיראני.

מפקד חיל האוויר במשמרות המהפכה של איראן, אמיר עלי חאג'יזאדה, הודה שכבר ביום רביעי דיווח על שיגור מוטעה של טיל. זאת, בניגוד לטענות של בכירים בארצו, כי מדובר בתקלה טכנית. במסיבת עיתונאים, ששודרה בטלוויזיה הממלכתית, אמר הגנרל האיראני, כי מטוס הנוסעים של חברת "אוקראיינה אינטרנשיונל איירליינס" זוהה בטעות כטיל שיוט מדגם קרוז – ובעקבות כך שוגר לעברו טיל נ"מ לטווח קצר.

בעקבות הודאת איראן יצאו אלפי בני אדם להפגין בטהרן נגד המנהיג העליון של הרפובליקה האסלאמית, עלי חמינאי. המוחים קראו לחמינאי לפרוש ומתפקידו וצעקו "מוות לדיקטטור, מוות לשקרנים". כוחות הביטחון ניסו לפזר את המפגינים באמצעות גז מדמיע. המפגינים צעקו: "משמרות המהפכה הם בושה, לכו מהמדינה". "משמרות המהפכה הביאו חרפה על המדינה שלנו", צעקו המפגינים.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell