גנץ הגיב להודעת יו"ר הכנסת על כוונתו לכנס את מליאת הכנסת ביום שלישי הבא "נתניהו ביקש דיון בחסינות- נתניהו יקבל. נמנע מקואליציית החסינות הקיצונית להמשיך ולדרדר את ישראל". בכחול לבן הוסיפו: "דיוני החסינות יחלו בשבוע הבא, ויסתיימו לפני הבחירות"

יו"ר כחול לבן, ח"כ בני גנץ, הגיב להודעת יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין על כוונתו לכנס את מליאת הכנסת ביום שלישי הבא בכדי לאשר את הקמת וועדת הכנסת שתדון בחסינות של ראש הממשלה: "נתניהו ביקש דיון בחסינות- נתניהו יקבל. נמנע מקואליציית החסינות הקיצונית להמשיך ולדרדר את ישראל אך ורק למען האינטרסים האישיים של נתניהו . חייבים להתקדם". בכחול לבן הוסיפו כי, "נתניהו מפעיל כל לחץ אפשרי בניסיון למנוע את הדיון בבקשת החסינות אבל למרות מאמצי העיכוב – דיוני החסינות יחלו בשבוע הבא, יתנהלו בענייניות ובהוגנות ויסתיימו לפני הבחירות".

ח"כ רויטל סויד, ראש צוות התגובות של מפלגת העבודה-גשר-מרצ תקפה את יו״ר הכנסת ח״כ יולי אדלשטיין: "אדלשטיין מסייע הלכה למעשה לנתניהו למסמס את הדיון בחסינות. קביעת הדיון במליאה לשלישי הבא כובלת את כל המערכת, במודע, לסדר זמנים לחוץ. לצערנו, יו"ר הכנסת בחר לכבד באופן מוגבל ביותר את הכרעת הרוב הדמוקרטית בכנסת".

"כך או כך, אנחנו נקיים את ההליך, בצורה הוגנת ויעילה, ונביא אותו לכדי סיום עוד בכנסת הזו, בטווח זמן ראוי לפני הבחירות. אזרחי ישראל זכאים ללכת לקלפי כשהם יודעים האם המועמד-נאשם נתניהו יעמוד לדין בבית משפט".

חה"כ ד"ר שלמה קרעי הגיב להחלטת יו"ר הכנסת: "יו"ר הכנסת קיבל החלטה מוטעית. הוא העדיף חו"ד של יועמ"ש על פני נוהג בכנסת בעל מעמד משפטי מחייב. ההחלטה תמוהה אף יותר ביחס לניגוד העניינים החמור של היועמ"ש התלוי ועומד בבג"צ. ברור שמפלגה שאין לה כלום מלבד "רק לא ביבי" תהרוס הכל לטובת קמפיין בשווי עשרות מיליוני שקלים על חשבון הכנסת".

כזכור, יו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין הודיע הערב (ראשון) על כוונתו לכנס את מליאת הכנסת ביום שלישי בשבוע הבא בעקבות הגשת 25 חתימות של חברי כנסת. המליאה תתכנס בכדי לדון באישור ההצעה של הוועדה המסדרות להקים את וועדת הכנסת שמטרתה לדון בבקשת החסינות של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

אדלשטיין אמר מוקדם יותר הערב כי, "כפי שאמרתי לפני שבוע – הליך הדיון בבקשת החסינות של ראש הממשלה הפך למזוהם. סיעות הבית יהפכו את דיוני ועדת הכנסת לתעמולת בחירות אסורה ובית המחוקקים יהפוך לג'ונגל. טעימה מרה מכך הורגשה בדיון שהתקיים בוועדה המסדרת לפני מספר ימים".

"במסיבת העיתונאים שבוע שעבר הצהרתי: 'לא אעכב ולא אזרז את הדיון. את כל ההחלטות אקבל על פי אותם ערכים בהם אני דוגל כל חיי ובהתאם להוראות החוק, תקנון הכנסת ופסיקה משפטית קיימת'. כך בדיוק פעלתי כעת. אף שאני חולק על עמדת היועץ המשפטי לכנסת, אני סבור שכדי לשמור על אמון מוסד יו"ר הכנסת על ידי כל סיעות הבית קיימת חשיבות לקבלה".

יו"ר הכנסת הסביר את החלטתו לעכב את הדיון עד לאמצע שבוע הבא: "בשבוע מדיני חשוב בישראל, במהלכו מגיעים למדינה, וגם לכנסת, עשרות מנהיגים מהעולם, לא אאפשר במשכן הכנסת התכתשות, שבכל מקרה היא פסולה, ומהווה ביזוי בית המחוקקים. קל וחומר שלא אאפשר לקיים דיון בכנסת בנושא השנוי במחלוקת ביום השואה הבינלאומי שיחול ביום שני הבא".