גשר יהודית. צילום: קבוצת אורון אחזקות והשקעות

אחרי שנה של מאבקים: בימים הקרובים יחנך גשר יהודית בתל אביב

כשנה וחצי לאחר שהונף תוך חילולי שבת כואבים, גשר יהודית עומד להיחנך • העבודות על הגשר ארכו מעל 200 לילות בהם עבדו על מנת שלא להפריע לתנועה בכביש במהלך היום • וגם: האם מותר יהיה לשומרי תורה ומצוות להשתמש בגשר

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

 • בנם של קדושים: נכד לרבי אלימלך מליז'ענסק מבקש עזרה

  תוכן מקודם

 • שמיים סגורים: שערי דמעות לא ננעלו בליזענסק

  תוכן מקודם

יותר משנה אחרי שעמד במוקד של סערת חילול שבת, גשר יהודית שמעל נתיבי איילון בתל אביב ייחנך בימים הקרובים. קבוצת 'אורון' שבנתה את הגשר – המיועד להולכי רגל ורוכבי אופניים – הודיעה כי היא מוסרת אותו לחברת 'נתיבי אילון', לאחר שסיימה את בנייתו.

ביזנעס שימושי

החברה עבדה על הגשר במשך כשנתיים, לאחר שזכתה במכרז. לאורך פעילותה בפרויקט, נדרשה הקבוצה לעמוד בפני אתגרים תכנוניים, הנדסיים ולוגיסטיים מורכבים ומשמעותיים.

כזכור, באוגוסט 2018 דווח, כי נתיבי איילון יסגרו במקטעים מסוימים, למשך שש שבתות, כדי לאפשר את העבודות בגשר, והדבר גרם לסערה גדולה ולמשבר בקואליציה. בסופו של דבר, עיריית תל אביב עתרה לבג"ץ נגד שר התחבורה דאז, ישראל כץ, שביקש להקפיא את העבודות ביום המנוחה הקדוש, והמדינה אישרה את ביצוע העבודות בשבת קודש.

הגשר, שאורכו כ-110 מטרים מעל נתיבי איילון, תעלת האיילון ופרוזדור הרכבת, מחבר בין שדרות יהודית – ממערב ובין רחוב יגאל אלון – ממזרח. הוא תלוי מעל נתיבי איילון, גובהו כ-5.5 מטרים בממוצע, והוא מורכב מכ-1,400 טון פלדה, המרכיבים את כלל מבנה הגשר והמעקות, אשר בוצעו על ידי חברת 'הגבעה', כקבלן המשנה לקונסטרוקציות ואלמנטי הפלדה בפרויקט. לצורך ריצוף הגשר, נדרשו כ-1,500 מ"ר של דק במבוק, וכ-800 מ"ר של צבע מיוחד לצורך צביעת שביל האופניים על הגשר.

לאורך הגשר, הונחו פינות ישיבה, בדמות סלעים והן מתכתבות עם נראות הגשר ומאפשרות לעוברים והשבים לנוח לאורכו. כמו כן בוצעו עבודות תאורה ופיתוח נרחבות, כמו גם הפיכת שדרות יהודית באזור הגשר למדרחוב.

העבודות להקמת הגשר בוצעו באמצעות עבודה של עשרות רבות של פועלים לאורך היום והלילה, במשך חודשים רבים.

לאורך בניית הגשר, נדרשו למעלה מ-200 לילות עבודה מלאים, שבהם אפשר היה לפעול להקמתו של הגשר מבלי להפריע לתנועה הסואנת בנתיבי איילון.

נזכיר כאן את פסק ראב"ד העדה החרדית, הגאון רבי משה שטרנבוך שליט"א, שפסק שאסור להשתמש ברכבת עד זמן 'בכדי שיעשו', ללא חילולי שבת. ייתכן שגם כאן דעתו תהיה, כי אסור ליהנות ממעשי חילול השבת.

מקור: http://bizzness.net/

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן