צילומים: פלאש 90

סבב בממשלה: הנגבי – חקלאות; אקוניס – רווחה; חוטבלי – תפוצות

ראש הממשלה בנימין נתניהו השלים הבוקר את סבב מינויי השרים בממשלה: ציפי חוטבלי תמונה לשרת התפוצות, צחי הנגבי ימונה לשר החקלאות, אופיר אקוניס ימונה לשר העבודה והרווחה, וח"כ משולם נהרי מש"ס ישמש כסגן שר העבודה והרווחה

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

 • שמיים סגורים: שערי דמעות לא ננעלו בליזענסק

  תוכן מקודם

 • "אני מתחנן, עזרו לי להחזיר לילדים אמא בריאה" אברך צעיר מתחנן על חיי אשתו.

  תוכן מקודם

 • האלמנה לקוית שמיעה ו4 הילדים נותרו ללא משען ומשענה

  תוכן מקודם

כשלושה שבועות אחרי שהתפטר מהתיקים בהם החזיק בגלל כתבי האישום, ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע היום (שני) על סבב מינויים נוסף בממשלה. השר צחי הנגבי ימונה לשר החקלאות, נוסף לתפקידו כשר לשיתוף פעולה אזורי והשר אופיר אקוניס, המכהן כשר המדע והטכנולוגיה, ימונה גם לשר העבודה והרווחה.

במסגרת המינויים נתניהו החליט לחלק שני תיקים לשרים מכהנים ולא למנות למשרדים שרים חדשים, ולהסתפק רק במינוי של שרה אחת, וזאת לאור ביקורת שבג"ץ מתח מוקדם יותר החודש על היקף המינויים בממשלת מעבר. ציפי חוטובלי תקבל את משרד התפוצות במקום תפקידה כסגנית שר החוץ. בנוסף לכך, סגן השר משולם נהרי מש"ס ימונה לסגן שר העבודה והרווחה, במקום תפקידו כסגן שר במשרדי הפנים ופיתוח הפריפריה.

בליכוד הדגישו כי חוטבלי הופכת להיות השרה הראשונה בתולדות המדינה שממונה מתוך הציונות הדתית. בנוסף אומרים בליכוד כי בעקבות המינוי של צחי הנגבי לשר החקלאות, "בכוונתו לפתור את הבעיות העומדות על הפרק מתוך מטרה להחזיר הביתה לליכוד את קולות החקלאים שלא הצביעו לליכוד בבחירות האחרונות".

השר אופיר אקוניס אמר בתגובה למינוי: "מודה לראש הממשלה על הבעת אמון מקצועית ואישית. משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים הוא מהחשובים שבמשרדי הממשלה שמעניק שירותים חיוניים לאזרחי ישראל ואני מתכוון לפעול בו למען כל אזרחי ישראל – באשר הם".

עוד הוסיף השר אקוניס שעם אישור הממשלה ייכנס לתפקידו החדש בנוסף לתפקידו כשר המדע והטכנולוגיה, כי ייפגש עוד השבוע עם הנהלת המשרד ועובדיו ויפעל לטיפול מהיר בסוגיות העיקריות שעומדות על סדר היום החברתי של מדינת ישראל.

ח״כ תמר זנדברג אמרה בתגובה למינוי של ציפי חוטובלי לשרת התפוצות: "הממשלה ששמה פס על יהודי העולם לטובת ברית פוליטית אינטרסנטית בכנסת – כסגנית שר החוץ, חוטובלי זלזלה ביהדות התפוצות וחבטה בכל מי שאינו יהודי אורתודוקס. שדרוגה לשרת תפוצות, אחרי הנזק שכבר עשתה, מוכיח שאין זה טעות, אלא מדיניות הממשלה לשים פס על יהודי העולם – לטובת ברית פוליטית אינטרסנטית בכנסת".

כזכור, ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט לפני כשבוע לחזור בו ולא למנות ארבעה שרים חדשים בממשלתו. בישיבת הממשלה ביום ראשון השבוע היו אמורים לאשר את מינויים של ח"כ דוד ביטן לשר החקלאות, של סגן השר יצחק כהן מש"ס לשר השיכון, של השרה יפעת שאשא ביטון לשרת הרווחה ושל סגנית השר ציפי חוטובלי לשרת התפוצות. הנושא כבר עלה לסדר יום הממשלה והופץ לשרים, אך בהמשך בוטל.

ההחלטה של נתניהו הגיעה בעקבות פסיקה של בית משפט העליון בנוגע לעתירה נגד מינוי נפתלי בנט לשר הביטחון, במהלכה רמזו השופטים אסתר חיות, נועם סולברג וג'ורג' קרא, מה היה דעתם עם ממשלת המעבר תמנה עוד שרים ללא אישור מליאת הכנסת: "לא ניתן יהיה לקבל התנהלות לפיה ממשלת מעבר תנצל את הסמכות הנתונה לה ותגדיל עד בלי די את מספרם של חברי הממשלה".

בנוסף, ח"כ דוד ביטן הודיע כי הוא מוותר על המינוי המתוכנן שלו לשר החקלאות. "בעקבות ההשהייה במינוי השרים החלטתי לוותר על המינוי לשר החקלאות", מסר ביטן. יו"ר הקואליציה לשעבר הוסיף מתח ביקורות מרומזת על נתניהו: "חבל שמינוי שהיה צריך להתבצע לפני שנתיים נדחה כל הזמן באמתאלות שונות עד שהגענו לנקודה שמעקרת אותו מתוכן".

3 תגובות

מה עם מינוי לשר את בן גביר?
הבנתם, שילך עם החרדים….
איזו עזות ביבית!!

אלוקים הציל את ציבור בוחריו של נהרי, לפחות הוא סגן שר ולא שר, זה בובה שנשלטת ע"י הליטאים, והוא נזק בלתי הפיך לציבור הספרדי, בפרט למסגרות הנוער המתמודד של הציבור שהוא אמור לייצג, ועושה את העבודה בדיוק לצד השני.

צחי הנגבי אמר פעם אמירה אומללה ברדיו חרדי, שאם רוצים יותר פרקליטים במדינה, צריך לקצץ בתקציב הישיבות … זה רומז על החשיבות המזוזלזלת שלו בתקציב הישיבות… שילך כמו כאיש האדמה לתקן את אמירתו המקוממת !!! אל תוותרו למי שלא מכבד את התורה ולומדיה, כי זה נותן חשק לאחרים לעשות אותו הדבר !

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן