השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל התייחסה הבוקר לפרשת נעמה יששכר ולתקווה שפוטין יודיע במהלך ביקורו בישראל על ענקת חנינה ואמרה: כי יששכר יכלה להיות כבר בישראל אילולא "פוליטיקאים שיצאו למסע הכפשות נגד רוסיה"

השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל אמרה הבוקר (שני) כי נעמה יששכר, הכלואה ברוסיה, הייתה יכולה לחזור לישראל מזמן אילולא "פוליטיקאים שיצאו למסע הכפשות נגד רוסיה".

גמליאל, ששבה לאחרונה מסדרת פגישות במוסקבה עם סגן שר החוץ מיכאל בוגדנוב והרב הראשי לרוסיה, אמרה בריאיון 'לווינט' כי החזרתה של נעמה לישראל תהיה "מחווה הומניטרית" מצד רוסיה. "צריך להשתמש במונחים הנכונים כדי לסייע בחזרתה של נעמה הביתה", אמרה השרה. "זה לא נעשה לצערי והייתה על כך ביקורת ברוסיה. השיח מצד הרבה פוליטיקאים שיצאו נגד רוסיה, ממש מסע הכפשות. זאת הייתה טעות".

"באופן אישי חושבת שיכול להיות שאם השיח לא היה כזה מתלהם ושגוי, יכול להיות שנעמה כבר הייתה פה בבית. לכן צריך להיות מאוד זהירים כשמנהלים שיח מדיני, ולדעת בדיוק איך לנהל אותו, ישראל פעלה שני מישורים: גורמים מקצועיים המקורבים לפוטין וערוץ ישיר בין נתניהו לפוטין", אמרה גמליאל.

בתשובה לשאלה מה יתנו ישראל לרוסיה בתמורת שחרורה של נעמה יששכר אמרה השרה: "לא צריך אחד תמורת אחד בכל דבר, בטח שלא במקרה הזה, יש לנו מערכת יחסים מצוינת עם רוסיה. את המקרה של נעמה צריך להכניס אותו לפרופורציות שהיו אמורות להיות מלכתחילה. החנינה היא מחווה הומניטרית שנמצאת בסמכות הנשיא ובמסגרת החוק הרוסי".

השרה גמליאל התייחסה גם לסערה בליכוד בעקבות החלטת יו"ר הכנסת לכנס את המליאה, ואמרה: "לצערי נוצרה מציאות שבה כחול לבן והאופוזיציה הפכו את הכנסת לקרקס ערב בחירות, כדי לדאוג שהמסר שלהם יהיה 'חסינות חסינות', במקום להתייחס למה שיש להם להציע".

"מבחינה משפטית אדלשטיין מסכים איתנו שמדובר בפרשנות לא נכונה, אך במבחן התוצאה לציבור אין אמון כלפי הכנסת וחבריה, לצערנו", אמרה. למרות המתקפות נגד אלדשטיין, גמליאל אמרה כי אם הוא יחליט להתמודד לתפקיד נשיא המדינה – סיכוייו הם הגבוהים ביותר מבין כל חברי הכנסת", דברי השרה גמליאל.