סדקים באיחוד? העבודה בעד פסילת הח"כית הקיצונית מבל"ד – מר"צ נגד

ח"כ יאיר גולן ממר"צ: "בדמוקרטיה פוסלים אנשים על מעשים, לא על שיתוף דברים מקוממים בפייסבוק". ח"כ איציק שמולי מהעבודה: "העתירה מוצדקת מאין כמותה ויש לתמוך בה ללא סייג". במפלגות הודיעו על חופש הצבעה לחברי וועדת הבחירות
 • איך מזהים השקעה שווה ולמי אסור להשקיע?

  תוכן מקודם

 • הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי התפעל מאותם אלו שזוכים לקיים את המצווה הזו

  תוכן מקודם

 • "מלטם מכל רעות בזאת השנה" התפילה שחוברה עבור תורמי ועד הרבנים

  תוכן מקודם

 • קיום מצוות שמיטה בהידור: לא שכירות. לא שותפות. בעלות אמיתית!

  תוכן מקודם

סדקים ראשונים באיחוד "העבודה-גשר-מרצ"? האלוף במיל' ח"כ יאיר גולן, שחבר במפלגה המאוחדת מטעם מר"צ, הביע היום התנגדות לפסילת ח"כ היבא יזבק מבל"ד מהתמודדות לכנסת למרות התבטאויותיה התומכות בטרוריסטים. מנגד, ח"כ איציק שמולי ממפלגה העבודה, הביעה תמיכה בבקשת הפסילה של הח"כית הקיצונית והגדיר אותה כ"מוצדקת מאין כמותה".

ח"כ גולן צייץ היום בטוויטר כי, "לא נוח לי לקרוא את דבריה של היבא יזבק בפייסבוק, אבל לפסול אזרחית שומרת חוק מהתמודדות זה לתת פרס למשמיציה של הדמוקרטיה הישראלית. בואו נתמקד בפסילת חבורת אלימים ופורעי חוק שמתעמתים עם שוטרים וחיילים כל חייהם. כי בדמוקרטיה פוסלים אנשים על מעשים, לא על שיתוף דברים מקוממים בפייסבוק".

מאוחר יותר כתב ח"כ שמולי כי, "העתירה לפסילתה של ח״כ יזבק מוצדקת מאין כמותה ויש לתמוך בה ללא סייג. שופטי בגצ, ובראשם הנשיאה, כבר קבעו כי האדרתה ותמיכתה במחבלים עם דם על הידיים כמו סמיר קונטר, שרוצץ גולגולת של תינוקת, מהווים תמיכה בטרור לכל דבר ועניין; וזאת, לא בפעם הראשונה מתוך מפלגתה".

"גם תמיכתה, כמו גם תמיכת ומאמצי החקיקה של מפלגתה, בקידום הרעיון של "מדינת כל אזרחיה" חותרים תחת ההכרה במדינת ישראל כביתו הלאומי של העם היהודי. רעיון זה אינו אלא, כפי שקבע השופט אדמונד לוי ז״ל, מסווה למאמץ עקבי להביא לאובדן הלאומיות היהודית וכינונה של מדינת לאום ערבית תחתיה".

על כן טוען ח"כ שמולי, "החוק אינו מתיר התמודדות לכנסת של מי ששולל את ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית ובוודאי מי שבדבריו או במעשיו תומך בטרור; מטעמים אלו יש להביא לפסילתה".

בעקבות חילוקי הדעות, במפלגה המאוחדת הודיעו כי יינתן חופש הצבעה בנושא: "כיום סיעות העבודה-גשר ומרצ (המחנה הדמוקרטי) מיוצגות בנפרד בוועדת הבחירות המורכבת מנציגי הסיעות בכנסת היוצאת, ובעקבות זאת, סיכמו יו״רי המפלגות ח״כ עמיר פרץ וח״כ ניצן הורוביץ כי כל סיעה תחליט בעצמה על אופן הצבעתה בוועדה, וכי בעניין זה יינתן חופש הצבעה".

"פרץ והורוביץ הדגישו כי חשיבות החיבור בין המפלגות מבוססת גם על היכולת לכבד את מגוון הדעות ביניהן. חברי ועדת הבחירות מטעם העבודה גשר יקיימו דיון מעמיק בנושא. פרץ הודיע כי ימליץ לסיעת העבודה גשר לתמוך בפסילת ח״כ היבא יזבק. הורוביץ הבהיר כי מרצ מתנגדת לפסילת יזבק", לשון ההודעה המשותפת של המפלגה.

 

פורר: "כחול לבן וש"ס יצטרפו לפסילה של הח"כית מבל"ד – מחכים ליהדו"ת"

Share on email
שתפו במייל

כתבות קשורות

הגרש"א שטרן בבדיקת אתרוגים • גלריה
בסמוך לגבעת שמואל: נהג שככל הנראה היה שיכור דרס רוכב אופניים למוות
הקלידן דוידי נחשון עם המחרוזת הכי שמחה וקצבית לשמחת בית השואבה
חיים יוסי בנט והערשי רוזנבאום במחרוזת סוחפת במיוחד
כַּמַּיִם לַיָּם מְכַסִּים • תשליך בחצה"ק זוטשקא
הרב פסח שארף בלחן חדש בביצוע ילד הפלא: "שבת קודש"
וְאַנְוֵהוּ • האדמו"ר מנאראל בבחירת ד' מינים
רבבות ישראלים ב-500 מניינים פתוחים של שלוחי חב"ד • צפו
סמוך לכניסת יום הכיפורים: ערבי תושב הרשות ביצע פיגוע דקירה ביפו
שְׁמַע קוֹלֵנוּ • הגרי"מ ארלנגר בתפילה בשריד בית מקדשנו
ביידן הכריז על ברית חדשה מול סין: ארה"ב ובריטניה יחמשו את אוסטרליה בצוללות
עשי"ת: מרן הגר"ח קנייבסקי בבדיקת ד' מינים
וְכִסָּהוּ בֶּעָפָר • האדמו"ר ממודז'יץ בכיסוי הדם
לדון בעסקת חילופי השבויים וההסדרה ברצועה: משלחת מצרית תגיע לעזה וישראל
זֶה כַּפָּרָתִי • האדמו"ר מפרמישלאן במנהג הכפרות
המחקר החדש מוכיח: המחוסנים במנה שלישית של "פייזר" מוגנים פי 10 מקורונה
משטרת גרמניה עצרה ארבעה חשודים שתכננו לבצע פיגוע בבית הכנסת
ביום כיפור: 2,583 בני אדם נזקקו לטיפול רפואי - עשרות פונו מבניינים מסוכנים למגורים

7 תגובות

 1. אני לא מבין איך הוא היה סגן הרמטכל, אם ה' לא ישמור עיר שוא שקד שומר, איך חייל יכול להיות בגבולות כשהקצינים מדברים בצורה כזאת, ועוד סגן רמטכל, כלומר לפי שיטתו אין להתייחס לאיומי איראן שימחקו את ישראל, שהרי הם עדיין לא עשו מעשים, האמת שנדהמתי, וכבר כמה זמן אני מנסה להבין את האידיאולוגיה של מרץ, ומלבד בוגדים שונאי דת שונאי יהדות ואולי גם שונאים את עצמם אין מה לומר.

 2. רשע מרושע … בכנסת ה22 או ה21 לא זוכר פסלו מפלגות שלמות בטענה שהם ימין קיצוני כהנסטי וכו' למרות שהם רם אמרו מילים או התבטאו בלשון כזו או אחרת … אז מה קרה עכשיו יאיר גולן שאתה אומר "לא פוסלים על דיבורים רק על מעשים "!!! אם פוסלים רק על דיבורים אז למ פסלתם אותם? אלה שהדיבורים שלכם חד צדדיים מה שאתם אומרים זה נכון מה שאנחנו הימניים אומרים זה לא נכון.תתבייש לך

 3. רשע מרושע … בכנסת ה22 או ה21 לא זוכר פסלו מפלגות שלמות בטענה שהם ימין קיצוני כהנסטי וכו' למרות שהם רם אמרו מילים או התבטאו בלשון כזו או אחרת … אז מה קרה עכשיו יאיר גולן שאתה אומר "לא פוסלים על דיבורים רק על מעשים "!!! אם פוסלים רק על מעשים אז למה פסלתם אותם? אלה שהדיבורים שלכם חד צדדיים מה שאתם אומרים זה נכון מה שאנחנו הימניים אומרים זה לא נכון.תתבייש לך

 4. הליכוד בטבעו ערסים וחיות אדם וללכלך אחד על השני בפראות זה סדר יומם ולכן ההתקפות על אדלשטיין לא מועררות עניין.

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו