שעות לפני המעמד ההיסטורי ביד אליהו בראשות גדולי ומאורי הדור ובהשתתפות אלפים, יו"ר ועדת הבחירות המרכזית דחה עתירה קנטרנית נגד קיום האירוע בטענה לתעמולת בחירות: "אין מנוס מסילוק העתירה על הסף מחמת השיהוי שנפל בהגשתה"

יו"ר סיעת הליכוד במועצת בני ברק, יעקב וידר, פנה ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית בעתירה נגד עיריית בני ברק, עיריית ירושלים ונגד "מפלגת אגודת החרדים – דגל התורה", למתן צו מניעה מלקיים את אירוע "סיום ש"ס" שנערך הערב ביד אליהו. העותר טוען כי מדובר בכנס תעמולה של מפלגת "דגל התורה" וכי הכותרת "סיום ש"ס" היא בגדר מסווה. כן טען העותר כי הכנס ממומן מתקציב עיריית ירושלים ומתקציב עיריית בני ברק.

העתירה הוגשה לוועדת הבחירות המרכזית היום בשעות הבוקר המאוחרות. יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט הנדל, דחה את העתירה, וזאת מחמת השיהוי שנפל בהגשתה. בהחלטתו מציין השופט הנדל: "המסקנה היא שניתן היה להגיש את העתירה באופן שיאפשר למשיבות להגיש את תגובתן וללבנה כיאות, אך העותר השתהה ואף לא הציג בעתירתו כל סיבה לשיהוי זה". לדבריו, "אין מנוס מסילוק העתירה על הסף מחמת השיהוי שנפל בהגשתה".

השופט מציין עוד כי "בנוסף לכך, במכתביהם של היועצים המשפטיים של העיריות נטען כי הכנס מושא העתירה אינו כנס בחירות, אלא מדובר באירוע לימודי-דתי. עוד נטען כי העיריות מקפידות שלא יהיו בכנס תכנים פוליטיים, וכי גם בהסכמים שנכרתו סביב הכנס נכתב במפורש כי חל איסור על תעמולת בחירות במסגרת הכנס".

הערב ייערך מעמד חגיגת סיום הש"ס המרכזי בארה"ק – מסדר לימוד ה'דף היומי' במחזור ה-13 בהיכל מנורה ('יד אליהו') בת"א – בראשות מרן שר התורה הגר"ח קניבסקי, ראש הישיבה הגר"ש כהן, ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין, כ"ק האדמו"רים, ראשי ישיבות, רבנים, דיינים, ובהשתתפות רבבות אלפי ישראל מסיימי ולומדי הש"ס.

במתחם הענק של היכל מנורה בתל אביב, שבתחומו יערך המעמד האדיר – נשלמה סופית מערך העבודות הלוגיסטיות המורכבות, כאשר המתחם כולו הוכן בצורה ססגונית מרהיבה ומרשימה, בניית הבמות המדורגות ומערכת המפלסים והיציעים – עומדים מוכנים לקלוט את המוני החוגגים שיבואו מכל רחבי הארץ לחגוג יחדיו את שמחת התורה, שיגיעו במערך הסעות מאורגן ומתוגבר מכל רחבי הארץ.

פתיחת השערים לכל מתחמי האירוע תהיה בשעה 6.00 אחה"צ, ובשעה 6.30 בערב תתקיים תפילת מעריב המונית ובסיומה יאמר כל הקהל יחדיו פסוק בפסוק מספר פרקי תהילים לישועות ישראל. ולאחר סגירת השערים בשעה 7.00 יפתח המעמד החגיגי המרהיב לכבודה של תורה.

גדולי ישראל יתכנסו בבואם למעמד, בחדר מיוחד שיועד במקום, ולאחר מכן יכנסו יחדיו למתחם האירוע לכבד את מעמד 'כבוד התורה' –

לאחר דברי הפתיחה אמור להתקיים מעמד הסיום ואמירת ההדרן ותיכף לעריכת הסיום יתקיים מעמד הפתיחה בסדר הלימוד במחזור החדש, ובמסגרת זו ישאו מדברותיהם מרנן ורבנן גדולי הדור כאשר במרכז המעמד תובא בנוכחותו ברכתו של מרן שר התורה הגר"ח קניבסקי, וראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין ישא את דברים.

לאחר אמירת הקדיש – ישאו תפילה במעמד מרטיט ומרגש של תפילת 'ק-ל מלא רחמים' לטובת נשמתו של הוגה רעיון ה'דף היומי' מרן הגר"מ שפירא זצוק"ל רבה של לובלין וריש מתיבתא דחכמי לובלין, ולעילוי נשמתם של ששת מיליון הקדושים הי"ד מאחינו בני ישראל שהועלו על מוקד קידוש השם בשואה האיומה, ונשמותיהם של רבבות לומדי ה'דף היומי' אשר הלכו לעולמם מאז הוחל בסדר לימוד סדר ה'דף היומי' בראש השנה תרפ"ד ועד היום.

תפילת 'ק-ל מלא רחמים' תאמר בנוסח המרטיט והמרגש שחובר לקראת מעמד סיום הש"ס ע"י אחד מגדולי בעלי התפילה – שבו אף יועלה זכרם של לומדי ה'דף היומי' שהלכו לעולמם במהלך המחזור ה-13 אשר לא זכו לסיים את הש"ס ולחגוג יחד עם המוני בית ישראל.

מאחורי הבמה המרכזית הענקית נבנה קיר אלקטרוני ססגוני בגובה ענק כאשר מעליו יוצגו כל העת מסרים באמצעים אלקטרוניים בקריאת הקודש להשתלב בלימוד ה'דף היומי', כאשר במהלכו אף תוקרן ה'מצגת – האור קולית' המרתקת והמרגשת, ובו יודגש המטרה האמיתית בקיום המעמד האדיר לחיזוק תנופת לימוד התורה והוספת חילים ללגיונו של מלך בחובשי ספסלי בית המדרש.

בנוסף ישולב במצגת תיעוד רב ערך ממעמדי סיום הש"ס הכבירים שנערכו בראשות מרנן ורבנן גאוני וגדולי הדורות זצוק"ל. וכן תיעוד מעניין ורב גווני של שיעורים נדירים שהתקיימו לאורך השנים, כאשר לימוד ה'דף היומי' נמשך בכל עוז בכל השנים ולא נפסק ליום, כשגם בתקופת השואה מסרו נפשם המוני יהודים ללמוד את הדף במרתפים ובמקלטים ובתנאי מחתרת מחפירים.

להמוני החוגגים יצטרפו אלפים אשר יעקבו בשידור החי ב-1,184 מוקדים ברחבי הארץ ובעולם היהודי, בארה"ב, ברחבי אירופה בקהילות היהודיות ברוסיה ובאוקראינה בסימן "יחד שבטי ישראל". שידור חי מהמעמד יועבר כאן ב'JDN'.