דיווח: בליכוד מציעים לעוצמה יהודית לפרוש מההתמודדות בבחירות הקרובות ובתמורה לכך מתחייבים בליכוד לחוקק לאחר הבחירות חוק שיוריד את אחוז החסימה ויעמיד אותו על שני מנדטים בלבד. הערב ב-20:00: ראשי המפלגה יערכו מסיבת עיתונאים

בליכוד מציעים היום (שני) לאיתמר בן גביר ממפלגת "עוצמה יהודית" לפרוש מההתמודדות בבחירות הקרובות ובתמורה לכך מתחייבים בליכוד לחוקק לאחר הבחירות חוק שיוריד את אחוז החסימה ויעמיד אותו על שני מנדטים בלבד – כך דווח ב'וואלה' וב'כאן חדשות'. טרם ברור אם בן גביר יקבל את ההצעה.

ראשי המפלגה צפויים לערוך הערב בשעה 20:00 מסיבת עיתונאים שבה יכריזו על החלטתם האם המפלגה תתמודד באופן עצמאי בבחירות הקרובות או לפרוש מהמירוץ. אמש, קיימו בעוצמה יהודית ישיבת מזכירות שבה דנו באפשרויות ובין היתר עלו בה גם שיקולים כלכליים במידה שיתמודדו עצמאית, בסמוך מאד לבחירות הקודמות.

כזכור, מפלגת עוצמה יהודית קיבלה בימים האחרונים הצעה לפיה המפלגה תפרוש מהמירוץ לכנסת ה-23 ובתמורה יקבל יו"ר המפלגה, עו"ד איתמר בן גביר, תפקיד שר בממשלה הבאה. לפי הדיווח ב'חדשות 12' המפלגות החרדיות גיששו האם קיימת אפשרות שבן גביר יפרוש ויעביר את תמיכתו לש"ס או יהדות התורה, והם בתמורה יבקשו עבורו משרת שר בממשלה הבאה.

עופר חדד שחשף את המגעים טען כי מהלך כזה אינו יכול לצאת לדרך בלי ברכתו של ראש הממשלה נתניהו שבשיחות סגורות הוא נותן אור ירוק למהלך ואף מקדם את היוזמה, בניסיון למנוע אובדן קולות לגוש הימין. לדבריו, נתניהו מינה את מקורבו יו"ר סיעת הליכוד, ח"כ מיקי זוהר לקדם את המגעים והוא נמצא בסוד העניינים.

בסביבתו של ראש הממשלה הכחישו את הדיווח ואמרו בתגובה לפרסום כי היוזמה למינוי בן גביר לשר אינה על דעתו של ראש הממשלה והיא לא תצא לפועל. בעוצמה יהודית אמרו: "לא נעשה דיון בתקשורת על הצעות שאנו מקבלים", במפלגה הוסיפו: "אם כי צריך להבין שעוצמה היא תנועה אידיאולוגית ולא כיסאולוגית. המזכירות מכונסת בימים אלה ונקבל החלטות בקרוב".