יפה יששכר נפגשה עם ראש הממשלה ועם ראש המועצה לביטחון לאומי: "נפגשנו, דיברנו. אנחנו אופטימיים. אני פונה לנשיא שישחרר אותה כמה שיותר מהר". נתניהו: "אני צפוי לדון עם פוטין על חנינה לנעמה. אני מקווה כמוכם לבשורות טובות"


צילום: עומר מירון/לע״מ

יפה יששכר, אמה של נעמה יששכר, נפגשה היום (שני) עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו נתניהו ועם ראש המועצה לביטחון לאומי מאיר בן שבת בלשכת ראש הממשלה ועודכנה בהתפתחויות האחרונות בעניין בתה. בתום הפגישה אמרה: "נפגשנו, דיברנו. אנחנו אופטימיים. אני פונה לנשיא שישחרר אותה כמה שיותר מהר".

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם הערב סרטון בו אמר כי, "נפגשתי היום עם יפה, אמה של נעמה יששכר. חיבקתי אותה בשם כולכם, ואמרתי לה שכפי שהקרמלין פרסם היום, אני צפוי להיפגש עם הנשיא פוטין ביום חמישי ולדון עמו על חנינה לנעמה. אני מקווה כמוכם לבשורות טובות".

פוטין יגיע לארץ כדי להשתתף לצד עשרות מנהיגים נוספים בפורום השואה העולמי. דובר הקרמלין דמיטרי פסקוב אמר היום בתדרוך לעיתונאים כי "סביר מאוד שהנושא (של נעמה יששכר) יעלה לדיון במהלך פגישותיו הקרובות של פוטין עם נתניהו", אך הוסיף: "נחכה ונראה". עוד מסר הקרמלין כי במהלך ביקורו בישראל, פוטין יגיע לרשות הפלסטינית וייפגש עם אבו מאזן.

כזכור, בעיתון הרוסי "קומרסאנט" דווח בסוף השבוע האחרון כי גורמים בכירים בממשל הרוסי לא פוסלים את האפשרות כי הנשיא ולדימיר פוטין יעניק חנינה לנעמה יששכר עוד לפני המראתו לישראל. פוטין צפוי להגיע לישראל בשבוע הבא להשתתף בפורם השואה העולמי שיתקיים בירושלים לציון 75 שנים לשחרור אושוויץ ולרגל יום הזכרון הבינלאומי לשואה, ולפי הדיווח כבר קודם לכן יעניק חנינה לנעמה יששכר.

יפה יששכר, אמה של נעמה יששכר, נחתה אתמול (ראשון) בנמל התעופה בן גוריון לאחר שביקרה את בתה במוסקבה, זאת לקראת ביקורו של נשיא רוסיה ולדמיר פוטין בישראל, במהלכו ייתכן וייתן הצהרה בנוגע לבתה: "הגעתי כי זהו רגע האמת, השבוע אדע מתי היא משתחררת. זה שבוע לא קל. אני רוצה רק לבקש מכל הפעילים של נעמה, אנחנו נפסיק את כולם, אנחנו נכבד את הנשיא", אמרה עם הגעתה ארצה.

עוד אמרה אמה של נעמה: "אני באמת רוצה ללכת לראות את ראש הממשלה ולחזק אותו, ואני מאוד רוצה לכבד את הנשיא פוטין, אני מאמינה שהוא יחון אותה ויחזיר אותה הביתה כמה שיותר מהר. זו התקווה וזו האמונה. עזבתי בבכי, השארתי אותה שם, ואם לא יהיו הפתעות אני אלך להביא אותה".