צילום: מארק ניימן/לע"מ

ישראל לחמאס: אם תחבלו בפורום השואה הבינלאומי – נגיב בעוצמה

בישראל העבירו מסר לארגון הטרור חמאס כי אם יחבלו בפורום השואה הבינלאומי בהשתתות המנהיגים, צה"ל לא יהסס להגיב בעוצמה גם כאשר כל מנהיגי העולם נמצאים כאן בירושלים • וגם: הלו"ז של פוטין ופנס והחזרה הגנרלית היום בבית הנשיא

בישראל העבירו מסר לארגון הטרור חמאס לקראת פורום השואה הבינלאומי שיתכנס השבוע בירושלים, שצה"ל לא יהסס להגיב בעוצמה גם כאשר כל מנהיגי העולם נמצאים כאן בירושלים, אם יחבלו בפסגת המנהיגים – כך דווח הערב ב'חדשות 13'. בישראל לא שוללים את האפשרות שארגון הטרור ינסה לחבל בפסגה באמצעות הגברת בלוני הנפץ לעבר העוטף או באמצעות מתן מקום לארגונים הקטנים לירות רקטות לעבר הדרום.

בתוך כך, המושל הכללי של אוסטרליה, דיויד הרלי, נחת היום (שלישי) בנמל התעופה בן גוריון – והוא ראשון המנהיגים שמגיע לישראל לקראת אירועי פורום השואה הבינלאומי בימים רביעי וחמישי. 41 ראשי מדינות צפויים להשתתף באירועי הפורום, אותו מארחים נשיא המדינה ראובן ריבלין ויד ושם, בהם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, נשיא צרפת עמנואל מקרון, הנסיך צ'ארלס מבריטניה, נשיא גרמניה פרנק וולטר שטיינמאייר, סגן נשיא ארצות הברית מייק פנס ועוד.

לשכת נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, עדכנה אמש את ישראל בלוח הזמנים המפורט של ביקורו. פוטין יבקר בישראל יום אחד בלבד. הוא ינחת ביום חמישי בבוקר וימהר לפגישה עם ראש הממשלה נתניהו בירושלים. משם יעבור למשכן הנשיא לשיחה עם הנשיא ריבלין ולאחר מכן יחנוך את האנדרטה לזכר קורבנות המצור על העיר לנינגרד, בגן סאקר, סמוך למשכן הכנסת. בהמשך ינאם פוטין בטקס המרכזי ביד ושם ומאוחר יותר ייסע לרמאללה, לפגישה עם יו"ר הרשות הפלשתינית, אבו מאזן. בתום הביקור הוא יעזוב את ישראל.

סגן נשיא ארה"ב מייק פנס יערוך ביקור רשמי בכותל המערבי – ככל הנראה יחד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. סגן הנשיא פנס ישהה בישראל פחות מ-21 שעות. הוא ינחת כשעה לאחר פוטין ויגיע ישירות ל"יד ושם". הוא לא ישתתף בארוחת הערב בבית הנשיא, אך חתנו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, ג'ארד קושנר, ייקח חלק באירוע בבית הנשיא.

צילום: מארק ניימן/לע"מ

בבית הנשיא ערכו היום "חזרה גנרלית" כשעשרות עובדי משרד החוץ בהווה ובעבר ודימו את מנהיגי העולם העומדים להגיע לארוחת הערב ההיסטורית בבית הנשיא. "הבית הזה לא אירח אף פעם 40 ביקורים ממלכתיים בפעימה אחת, ולכן אנחנו מגייסים רגישות והקפדה על כל פרט ופרט. המודל שרצינו לקיים בחזרה זו נועד לא רק בשביל לתדרך אתכם, אלא גם לשמוע מכם תובנות", אמר מנכ"ל בית הנשיא, הראל טובי.

על החזרה ניצח אורן אברהם, מנהל הטקסים של בית הנשיא, אשר תידרך את אנשי המקצוע והניצבים. הפסנתר כוונן והשטיחים נמתחו על הבמות. גם מערך האבטחה הכין את כוחותיו במלוא המרץ ואל הבידוק המוגבר הצטרפו גם כלבי האבטחה. במרכז האולם הוצב שולחן האוכל החגיגי המסודר בצורת האות ח' והורכבו הכסאות המיוחדים המיועדים לכל מנהיג ומנהיג. דגלי המדינות המתארחות הוצבו במקומותיהם גם באולם בית הנשיא וגם על הבמה המיוחדת שנבנתה לטובת התמונה ההיסטורית שתצולם על ידי אבי אוחיון, צלם לע״מ הותיק.

בבית הנשיא נבנו שלושה מתחמי אירוח לאורחים המכובדים. האחד ישמש לקבלת הפנים ולצילום התמונה המשותפת בתום האירוע, והאחרים ישמשו את הדיפלומטים המלווים. במהלך הארוחה ההיסטורית יארחו את המנהיגים 200 סדרנים ומלצרים, ויוגשו בה מנות ארצישראליות אופייניות עם גוון ייחודי שהותאמו לאירוע ויביאו אל השולחן את כל טוב הארץ. במהלך הימים האחרונים תורגלה הגעת שיירות הרכבים שיובילו את עשרות המנהיגים אל האירוע.

 

"מבצע פני עתיד": מנתב"ג עד קינג דויד – מפת החסימות של השבוע

 

"מבצע פני עתיד": היערכות להגעת המנהיגים ל'פורום השואה הבינלאומי'

5 תגובות

מה והחיים שלנו לא שווים?

פשוט בושה וחרפה לציונים ולכל האנושות כולה
ובשאר הימים אין בעיה

תפציצו את הדרום באלפי טילים – נגיע להרגעה תוך שעה ונפציץ 4 דיונות חול,
תפגעו בכנס – תחטפו כהוגן……

תגובתך מקובלת כמאת תגובה ישראלית ציבורית

אין ספק שחמאס ר-ו-ע-ד כעת..

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *